Ostatné

Výukový program: urobte pekné kvetináče pre svoje aromatické rastliny

Výukový program: urobte pekné kvetináče pre svoje aromatické rastliny

Máte problémy si spomenúť na názvy všetkých vašich aromatických rastlín? Mätka je ľahká, ale ak ste rovnako ako ja unavení z mätúceho rozmarínu s tymiánom, tento tutoriál dňa je pre vás! V skutočnosti prispôsobíme pekné terakotové kvetináče pre vaše aromatické rastliny špeciálnou farbou na tabuľu.

Materiál

- kotúč maskovacej pásky; - terakotový kvetináč; - ílové gule; - pôda; - nástrek špeciálnej farby na tabule.

Rozpočet: 20 eur Trvanie: 30 minút

Fázy

1. Začnite nanesením maskovacej pásky na okraj nádoby. Takže môžete maľovať všetko pri zachovaní okraja v pôvodnej farbe.

2. Nádobu natrite špeciálnym nástrekom farby na tabule, ktorý je vzdialený asi 30 centimetrov. Dajte sa na vetrané miesto a rešpektujte dobu schnutia vyznačenú na striekajúcej farbe, líšia sa podľa značky. Nezabudnite bombu dobre pretrepať skôr, ako začnete!

3. Nechajte zaschnúť a podľa potreby pridajte druhú vrstvu.

4. Opatrne odstráňte maskovaciu pásku. V myšlienke môžete veľmi dobre maľovať okraj inej farby. Ak to chcete urobiť, jednoducho opakujte operáciu a druhú časť skryte, keď bude úplne suchá.

5. Potom pridajte malú vrstvu ílových guličiek.

6. Pridajte pôdu.

7. Váš hrniec je teraz pripravený, stačí pridať rastliny! Semená rastlín alebo malé rastliny, ktoré nájdete v záhradných centrách a na veľkých plochách, môžete pestovať.

8. Zalievajte rastliny pravidelne a do kvetináčov napíšte kriedou malé slová alebo názvy rastlín.

Nakoniec

A teraz nebudete mať žiadne ospravedlnenie za to, že si pomenujete názvy svojich aromátov! Vykreslenie je super, keď položíte niekoľko vedľa seba. Pred písaním kriedou však počkajte najmenej 24 hodín, inak nezabudnuteľné stopy zanecháte. Varujem vás, vaši priatelia vás môžu uhryznúť!

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich super hrncov prostredníctvom našej stránky na Facebooku a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!