Ostatné

Výukový program: transformujte cedník na závesný hrniec

Výukový program: transformujte cedník na závesný hrniec

Hľadáte originálny nápad na zdobenie balkóna alebo záhrady? Ak ste navyše zbehlí pri únose predmetu, mal by vás potešiť tutoriál dňa! Naozaj rád dávam druhý život objektom a mal som tento nápad triedením do skriniek mojej kuchyne. Dnes premeníme cedník na pekný závesný kvet pre vaše kvety alebo rastliny.

Materiál

- kotúč maskovacej pásky; - cedník; - striekacia farba; - reťazec; - ílové gule; - zem.

Rozpočet: 10 eur Trvanie: 30 minút

Fázy

1. Začnite nanesením maskovacej pásky na časti cedníka, ktoré nechcete maľovať.

2. Potom nalakujte cedidlá striekacou farbou, ktorá stojí asi 30 centimetrov ďalej. Vyzerá to logicky, ale tento krok je evidentne potrebné urobiť so všetkými obvyklými bezpečnostnými opatreniami, ideálne sa postaviť von a chrániť sa nosením masky a rukavíc!

3. Nechajte zaschnúť dobrých tridsať minút.

4. Opatrne odstráňte kryciu pásku, vaše cedníky sú transformované!

5. Odrežte kúsky šnúry, aby sa zavesenia zaviazali, a na konci zviazajte uzol slučky.

6. Prúžky pripevnite k rukovätiam a pridajte malú vrstvu hlinených guličiek.

7. Potom pridajte vrstvu pôdy asi 5 cm od okraja.

8. Nakoniec pridajte svoje rastliny do cedníkov!

Nakoniec

A teraz stačí zavesiť hrnce! Odporúčam vám, aby ste vyrobili aspoň dva a zavesili ich vedľa seba, vykreslenie je krajšie. Použil som rovnakú farbu pre dva cedníky, ale samozrejme môžete použiť niekoľko! Mám priateľa, ktorý pridal vzory pásov, príliš zlé nemám fotku, ale vykreslenie bolo veľmi originálne. S vedomím, že v každom prípade môžete žehliť kabát z pevnej farby, ak sa vám nepáči.

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich závesných kvetináčov prostredníctvom našej stránky na Facebooku a na našej Pintereste nájdete ďalšie nápady!