Tipy

Chcem jahody na mojom okne!

Chcem jahody na mojom okne!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ach, radosť z vyberania jahodou zaliatej slnkom a vychutnávania ovocia jej úrody! Toto jednoduché malé potešenie je v dosahu väčšiny z nás, pretože stačí mať dobre exponované okno na pestovanie jahôd v kvetináčoch bez záhrady alebo balkóna. Pre labužnícke leto postupujte podľa našich pokynov!

Krok 1: kúpte jahodové rastliny vhodné na pestovanie v kvetináčoch

Pred výberom rastlín jahôd sa dôkladne pozrite, či sú „dozadu“ alebo nie. Rastúce odrody produkujú menej jahôd po celé leto a niekedy dokonca až do konca októbra, keď nie sú až do Vianoc! Pretože nechcete zbierať celé koše, môžete si tiež urobiť radosť posledným ... Odrody „Mara z lesa“,„Kráľovná dolín“,„Mount Everest“ alebo 'Maestro' sú ideálne na spustenie a výsadbu veľmi dobre na jar, v apríli až máji. Inak môžete svoje jahody zasadiť v septembri až októbri na budúci rok úrody ...

Jahoda v vedre stojí menej ako jedno euro za jednotku.

Krok 2: zasadte jahody do kvetináčov na parapete

Červené ovocie sa ľahko pestuje, ale potrebuje veľa svetla a obáva sa príliš veľkého tepla a suchého vetra. Nájdite im parapet, ktorý je v lete chránený a slnečný. Nainštalujte okenné boxy alebo kvetináče na parapet a potom rozložte vrstvu hlinených guličiek na spodnej časti, aby ste zabezpečili dobré odvodnenie. Potom naplňte hrnce zalievacou pôdou „špeciálna jahoda“ a pred ich inštaláciou nasiaknite hrudky do vedra s vodou, pričom dávajte pozor, aby ste nezatkli golier. Voda veľkoryso bez zmáčania lístia.

Počas čakania na úrodu sú jahodové kvety dekoratívne

Krok 3: zalejte jahody ... a užívajte si!

Počas celého obdobia plodenia nezabudnite jahody veľmi pravidelne zalievať, ak je to možné, vodou z vápna. Za horúceho počasia neváhajte každý deň vodu, aby ste nechali pôdu vyschnúť. Čoskoro uvidíte veľmi malé kvety a prvé jahody si môžete vybrať od prvých letných dní koncom júna. Na jednu nohu nečakajte, že budete robiť džemy, ale jednoducho si užite radosť z ochutnávky vlastného ovocia!

Prvé jahody, šťastie pre mladých i starých

Krok 4: A budúci rok?

Po zbere posledného ovocia nechajte svoje jahody v zemi po celú zimu. Na jar pridajte kompost alebo hnojivo vhodné pre červené ovocie a povrch pôdy pridajte vrstvou zalievacej pôdy. Keď je počasie pekné, pokračujte v pravidelnom zalievaní a prvé kvety sa objavia v máji a prvé ovocie koncom júna. Začnite znova nasledujúci rok a potom po treťom lete svoje rastliny vymeňte testovaním ďalších odrôd. Dobré úrody!

Pár gramov čistého potešenia ...

Pozrite si aj naše tipy na video týkajúce sa výsadby jahôd!


Video: Kristína - Si pre mňa best prod. Martin Kavulič Oficiálny videoklip (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Vikree

  The blog is just super, everyone would be like that!

 2. Zulura

  Toto je len veľká fráza.

 3. Grady

  Hee hee

 4. Tauzil

  Toto je cenný kúsokNapíšte správu