Informácie

Ako predĺžiť život kyticu ruží?

Ako predĺžiť život kyticu ruží?

Na ozdobu dekorácie sme nenašli lepšie ako peknú kyticu ruží ... za predpokladu, že vydrží viac ako dva dni bez vyblednutia. Aby sme sa vyhli koncu kyticou sušených kvetov vo váze, robíme naše obľúbené kytice čo najdlhšie s profesionálnymi tipmi!

Ponáhľať

Kytica ruží bez vody nebude trvať dlho, ani nás potešiť. Či už kvety pochádzajú zo záhrady alebo z kvetinárstva, niet pochýb o tom, že ich čakajú! Sú ponorené do vody čo najrýchlejšie a ak nie, sú chránené pred slnkom a horúčavou. Na prepravu zabalte stonky papierovou utierkou namočenou do vody a potom hliníkovou fóliou, aby ste zabránili vytečeniu.

Odrežte stonky

Prvé tajomstvo dlhotrvajúcich kytíc ruží? Dobre rezané stonky. Rezajú sa pri skosení 45 °, lepšie absorbujú vodu, preto sa lepšie vyživujú a neskôr vyblednú. V ideálnom prípade ich rezajte pod prúdom vody s dobrým prerezávačom, nie s nožnicami. A aby sa kvety udržali čo najdlhšie, každý deň ich orežte, aby sa zachovala ich absorpčná kapacita na vrchu.

Vyberte si správnu vázu

Váza nevhodná pre kyticu ruží a celý dekoratívny efekt letí preč. Pravdepodobne budú pokrivené nielen kvety, ale stonky môžu byť zle ponorené. Výsledkom je kytica, ktorá mizne pred hodinou. Pri výbere správnej vázy treba vziať do úvahy dĺžku stoniek: kvety a listy musia dosiahnuť okraj vázy a stonky musia byť ponorené do dvoch tretín. Šírka alebo priemer musí byť dostatočný na umiestnenie stoniek bez ich stlačenia. Posledný detail zaisťujeme, že váza je dokonale čistá, aby sa zabránilo baktériám, ktoré by mohli kontaminovať vodu!

Lúpajte listy

Po odrezaní stoniek kytice sa presunieme do druhého kroku: olúpame ich. Listy prichádzajúce do styku s vodou vo váze nakoniec hnijú a kontaminujú vodu. Ruže absorbujú vodu, absorbujú baktérie v procese, čo skracuje ich životnosť. Listy jednoducho striháme, až kým nebude ponorená časť stoniek holá.

Pripravte vodu

Voda živí kvety, prečo ich nepodporiť, aby vydržali? Existujú konzervačné látky na rezané kvety vo forme vreciek, ktoré sa nalievajú do vody. Mnohé kvetinárstva alebo webové stránky im tiež dodávajú kytice. Inak kladieme jednoduché, ekologické a ekonomické domáce riešenia: lyžicu bieleho octu a dve práškové cukry vo vode vázy. Alebo namiesto toho lyžička jedlej sódy, mince, pilulka aspirínu ... alebo dokonca kvapka alebo dve bielidla, zdá sa, ničia baktérie. A napĺňame vázu dve tretiny, ruže milujú veľké objemy!

Sledujte teplotu

Kytice ruží s vodou alebo bez vody oceňujú slnko iba mierne a vôbec nie teplo. Sú chránené pred priamym svetlom, prírodným a elektrickým, v teplej miestnosti a mimo radiátora. Ďalší nápad? Dajte kvety do chladničky alebo do nevyhrievanej miestnosti, aby ste im dali papriku cez noc, ráno budú všetky riskantné. Pri prechode buďte opatrní, aby ste odstránili kúsky ovocia, ktoré môžu urýchliť starnutie kvetov.

Postarajte sa o vodu

Posledný tip je tiež najjednoduchší: vodu vo váze vymieňajte veľmi pravidelne. V ideálnom prípade každé dva dni pridajte do spodnej časti kúsok aktívneho uhlia, aby sa zabránilo chladu. Vždy čerstvá voda poskytuje ružám maximum živín a umožňuje im zostať dlhšie v obývacej izbe!