Komentáre

Doprajte svojej vani facelift s kúpeľovou farbou

Doprajte svojej vani facelift s kúpeľovou farbou

Keď ste prechádzali kúpeľňou, pozreli ste sa na zrkadlo a potom na vaňu: „Oule, čas zanechal svoju stopu.“ Potom to dáte do perspektívy: týchto pár rokov pre vás nejde tak zle. Vaša vaňa, na druhej strane, získala veľa staroby. Drsný, zažltnutý, poškodený, zaslúži si trochu omladenia. S niekoľkými ťahmi štetcom môžete dosiahnuť efektívny facelift bez toho, aby ste opustili všetky svoje úspory. Tu je niekoľko rád, ako postupovať pri ľahkom prekresľovaní vane.

Akú farbu by ste sa mali rozhodnúť prefarbiť vaňu?

Pred opätovným natieraním vane je potrebné identifikovať dvoch hlavných nepriateľov: opotrebenie a vlhkosť. Prvé pozorovanie: Budeme si musieť zvoliť mimoriadne odolný náter. Ak existujú rôzne typy, najvhodnejší pre kúpeľ zostáva farba na báze epoxidovej živice , Je to vodotesný, ľahko nanášateľný a veľmi odolný povlak. Táto živica sa dá kúpiť biela (na zafarbenie farbivom, aby sa získal požadovaný odtieň) alebo už môže byť zafarbená. Pozeráte sa znova na vaňu a na pár stôp, ktoré tu už zostali. Je to škaredé, ale stojí za to strácať čas čítaním tisícov balení plechoviek od farieb, aby ste zistili, či je alebo nie je vhodný? Dostávame sa k druhému pozorovaniu: renovácia vane, áno; ujať sa vedenia, nie. To je dobré, v úvodníku sme nadšení trikmi, ktoré uľahčujú náš život. Namiesto toho, aby ste sa stratili v oddelení farieb vášho obľúbeného obchodu s potravinami pre domácich majstrov, môžete živicu získať aj priamo ako súpravu v „sanitárne renovačné súpravy ".

5 krokov potrebných na nájdenie vane ako novej

Teraz, keď viete, že maľovanie vašej vane je na dosah každého, ste pripravení a pripravení dať jej nový život. Až na to, že nevieš, kde začať. Ak chcete dosiahnuť úspešný facelift, postupujte podľa týchto 5 krokov.

Krok 1: Vyčistite a opravte lakovaný povrch

Na zabezpečenie optimálnych výsledkov musí byť povrch správne pripravený. Začneme čistením vane biely ocot alebo jej obvyklé čistiace prostriedky. Potom identifikujeme oblasti, kde je smalt najviac poškodený a opravíme pomocou epoxidový tmel bi-komponentné. Na tento účel naneste pastu na príslušné miesta špachtľou, vyhlaďte a nechajte ju zaschnúť.

Krok 2: Podperu odmastite a obrúste

Aby farba visela dobre na povrchu, uvažujeme o brúsení celej vane. Čistí sa druhýkrát, aby sa odstránili zvyšky a potom sa použije typ odmasťovadla. metylovaných liehovín alebo acetón po celom povrchu, ktorý sa má natrieť.

Keď začnete osviežovať vaňu, je dôležité, aby ste povrch dobre vyčistili kvôli lepšej priľnavosti farby

Krok 3: Odstráňte tesnenia a chráňte diel

Pretože sa nám veci páčia dobre, nezabudnite odstrániť tesnenie z vane pomocou a odstraňuje pripojený alebo nôž a plochý skrutkovač. Ak nechcete znova natrieť celú svoju kúpeľňu, zvážte vhodnú ochranu miestnosti. Chráníme steny, podlahu, ale aj vodovodné kohútiky, aby sme si boli istí, že nič nešpinia.

Krok 4: Naneste farbu

Ak ste si vybrali renovačnú súpravu, postupujte podľa pokynov na prípravu vašej maľby. Nalejte časť zmesi do nádoby. Začnite maľovať najťažšie prístupné oblasti pomocou štetca. Pre zvyšok vane použite valček. Nechajte schnúť po dobu stanovenú výrobcom a potom naneste druhú vrstvu.

Krok 5: Opakujte škáry

Akonáhle je všetko suché, privedieme posledný dotyk k obnove našej vane prepracovaním kĺbov. O tento posledný povrch sa staráme dobre, pretože práve tieto tesnenia zabezpečujú dobrú tesnosť vane.

Maľovanie vane: trik na modernizáciu kúpeľnePre neobvyklú kúpeľňu si trúfame sfarbenú farbu na stenách ako vo vani. Keď chceme kúpeľňu prerobiť, zriedka myslíme na vanu. Niekoľko ťahov štetca na tomto strednom prvku miestnosti však môže radikálne zmeniť jeho štýl. Biele dlaždice v mojej kúpeľni? Rozhodol som sa pre svoju vaňu čiernobielo a mám príjemnú elegantnú atmosféru. Pre revitalizujúcu kúpeľňu si predstavujem farebnú vaňu. A ak uprednostňujem upokojujúcu a uvoľňujúcu atmosféru, radšej použijem krásnu modrú farbu. Pre odvážnejších sú dokonca aj kovové farby špeciálne navrhnuté pre vaňu; dosť na to, aby si za veľmi malý rozpočet mohli dovoliť originálnu kúpeľňu. Natieranie vane je ideálne, keď ste nájomník a my sa snažíme osviežiť kúpeľňu bez práce. Je to tiež dobrý tip, ako omladiť tento kus za nízku cenu a optimalizovať predaj nehnuteľností , V každom prípade môže dobre zvolená farba oživiť starnúcu kúpeľňu.