Tipy

Definujte priestor obývacej izby z priestoru jedálne: naše tipy a rady

Definujte priestor obývacej izby z priestoru jedálne: naše tipy a rady

Vaša obývacia izba a jedáleň sú jedno a chcete si vytvoriť dva oddelené priestory? Redakčný personál spoločnosti déco.fr s vami zdieľa všetky svoje rady, ktoré vám pomôžu pri definovaní obývacej izby v jedálni, bez toho, aby sa pustili do práce s titanmi. Dekoratívne tipy, praktické nápady a vhodný nábytok, postupujte podľa pokynov!

Na oddelenie obývacej izby od jedálne sa namiesto oddielu používa kus nábytku

Ak sú veľké obývacie izby veľmi príjemné, faktom zostáva, že sa takmer vždy snažíme oddeliť obývaciu izbu od jedálne. Dva veľmi odlišné obytné priestory, ktoré vôbec nevyužívame rovnakým spôsobom alebo s rovnakou frekvenciou. Na ich vymedzenie je najzreteľnejšou možnosťou umiestniť kus nábytku medzi dva, ktoré majú slúžiť ako čiastočná priečka. Ak nechcete investovať do nábytku, môžete pohovku jednoducho umiestniť tak, aby sa priestor znížil na polovicu. Pridaním jedálne na strane konzoly na vylepšenie vášho interiéru bude oddelenie elegantné a plynulé. V opačnom prípade sa nechajte pokušiť otvorenou knižnicou, aby ste nechali svetlo prechádzať medzi týmito dvoma priestormi a zároveň ich odlíšiť kusom nábytku, ktorý vám tiež prinesie úložisko!

Zadná časť pohovky zvýrazňuje oddelenie medzi týmito dvoma priestormi.

Identita steny pre každý priestor

Veľmi často si myslíme, že je potrebné zariadiť priestor na jeho moduláciu. Prispôsobenie stien je však impozantným dekoratívnym tipom na rozlíšenie jednej miestnosti od druhej. Ak chcete svojej obývačke dodať útulnú atmosféru a ďalej ju oddeliť od jedálne, zakryte jednu zo stien obývacej izby dekoratívnou tapetou. Tropická alebo retro atmosféra, doprajte si! Ak necháte steny vašej jedálne neutrálne, oddelenie medzi priestormi sa uskutoční samo. Ďalší tip: hrať na maľovanie. Obývacia izba je obývacia izba, ktorú najčastejšie chceme byť jasnou, a jedáleň je priestorom na večere s priateľmi alebo rodinnými jedlami. Maľovaním stien jedálne teplým a tmavým odtieňom získate súkromie do tohto priestoru, ktorý je teraz dobre oddelený od obývacej izby!

Farebná tapeta na označenie priestoru: dobre viditeľná!

Podlaha do obývacej izby, druhá do jedálne

Rovnakým spôsobom, ako steny umožňujú štruktúrovať priestor, musí zohrávať svoju úlohu aj zem. Ak ste pripravení vynaložiť nejaké výdavky, neváhajte (dať) dať inú podlahu do obývacej izby a ďalšiu do jedálne. Parkety a cementové dlaždice, dlaždice a koberce, vyberte kombináciu, ktorá vám najviac vyhovuje, na základe atmosféry, ktorú chcete dať každej oblasti. Ďalší lacný dekoračný tip: koberce! Tieto dekoratívne prvky sú výnimočne účinné najmä na oddelenie dvoch priestorov. Postavte si berberský koberec do svojej bohémskej obývacej izby a koberec z morskej trávy do svojej jedálne s prepracovaným dekorom a uvidíte, že tieto dva priestory nebudú mať nič spoločné!

Veľký koberec v obývacej izbe: praktický trik na rozlíšenie od jedálne!

Sklenená strecha na oddelenie obývacej izby od jedálne

Ste jedným z tých, ktorí si myslia, že nie je nič lepšie ako priehradka na oddelenie obývacej izby od jedálne? Určite, ale výberom tejto možnosti hovoríte zbohom svetlom a všetkou premávkou medzi týmito dvoma miestnosťami. Tým, že uprednostňujete voľbu sklenenej strechy, získate do svojej obývačky skutočný dekoratívny vzhľad a zároveň vymedzia priestory a bez straty jasu. Víťazné duo! Štýl múdro, odvážte sa pokryť dielenské dielne, aby zvýraznili priemyselný dekor, alebo uprednostňujte retro baldachýn s malými dlaždicami, aby vášmu interiéru dodal charakter s vintage duchom. Nezabudnite ani na možnosť posuvných sklenených dverí, ktoré znížia hrušku na polovicu medzi fanúšikmi priečok a ostatnými!

Sklenená strecha robí obytný priestor intímnejším a zároveň zachováva otvor.

Designový krb na ohraničenie priestoru

Posledná možnosť trochu drahšia, ale skutočne obohacujúca pre váš domov: značkový krb. Cieľom je oddeliť obývaciu izbu od jedálne vytvorením pôvabu spoločného pre obe priestory. Bez ohľadu na to, či je krb integrovaný do nástenného panelu alebo zavesený ako kachle na drevo, predstavuje dokonalý komfort pre dlhé zimné večery. Na slávnostné jedlo s veľkým stolom alebo na romantický televízny večer, nič ako kokosová atmosféra pri krbe. V obývacej izbe alebo v jedálni majú všetci výhody vrátane vašej faktúry za elektrinu!

Centrálny krb: elegantný trik na rozlíšenie dvoch obytných priestorov.