Komentáre

Ako uchovávať a konzervovať ovocie a zeleninu

Ako uchovávať a konzervovať ovocie a zeleninu

Kto hovorí, že nápady na skladovanie ovocia a zeleniny tiež hovorí, pokyny na preskúmanie niektorých zásad ochrany. Pretože ak nás ozdobné značky kazia originálnymi nádobami, musíme pred umiestnením všetkých týchto krásnych ľudí do krabice zvládnuť umenie ochrany: zamerajte sa na 3 zlaté pravidlá dobrého stravovania.

Ovocie a zelenina: čo sa dá zvládnuť bez chladničky?

Agentúra pre výskum a informácie o ovocí a zelenine (APRIFEL) vytvorila jednoduchého a šikovného sprievodcu, ktorý informuje o ideálnych spôsoboch konzervovania nášho ovocia a zeleniny. Posledne menované uvádza každé jedlo a podľa jeho špecifík nám odhaľuje, či k nemu môže dôjsť bez rýchlej prehliadky v chladničke! Pravidlo č. 1: nedávajte všetko do jedného košíka! V príručke sa dozvieme najmä to, že väčšina ovocia sa skladuje na čerstvom vzduchu v kuchyni za predpokladu, že je pomerne pevná. Po niekoľkých dňoch nájdu miesto v chladničke, ktoré zachová ich čerstvosť. Naopak, v prípade zeleniny môže zostať na čerstvom vzduchu málo odrôd. Výnimkou sú zemiaky, avokádo, tekvica alebo tekvica, ktoré môžu pomôcť ozdobiť kuchyňu, napríklad na pracovnom povrchu. Ihneď po zakúpení sú všetky ostatné v chlade.

Zelenina má v chladničke vyhradené miesto: nie je to za nič!

Špeciálne miesto pre ovocie a zeleninu

Na rozdiel od nás si ovocie a zelenina, akonáhle sa vyberú, nemajú radi miesto na slnku ... Preto si v kuchyni alebo inde vyhradzujeme priestor bez priameho svetla, kde okolitá teplota zostáva pomerne stabilná. Trochu pozornosti, ktorá pomáha chrániť ich čerstvosť dlhšie. Zabránime praženiu potravín UV lúčmi. Pravidlo č. 2: vyhradené miesto Aj v chladničke má jedlo právo na vyhradené miesto, aby sa minimalizovali významné teplotné rozdiely alebo kazili sa. Upozorňujeme napríklad, že uhorky a baklažány sa obávajú intenzívnych chladov, karfiolových otrasov a šalát sa musí pred umiestnením do zásuvky na zeleninu zabaliť do vzduchotesného vrecka. Každá zelenina na svojom mieste, aby sme zaistili naše budúce recepty bezchybnej kvality!

Na čerstvom vzduchu by sa však malo ovocie a zelenina vyhýbať priamemu svetlu.

Do každého kontajnera jeho dizajn, na ukladanie môjho ovocia a zeleniny v štýle

Ak chcete vymeniť tradičné ovocné koše, rozhodnite sa pre chytré kontajnery, ktoré ponúkajú viac než len dekoratívny nádych. Pravidlo č. 3: vhodné skladovanie ovocia a zeleniny Vo veľkej rade doplnkov na ovocie a zeleninu existujú dva typy dizajnu. Ovocie a zeleninu si môžete skladovať na čerstvom vzduchu alebo v uzavretej nádobe. Táto posledná možnosť sa uprednostňuje, ak si chcete nechať alely (cibuľa, cesnak alebo šalotky) a hľuzy, aby zostali chránené pred vlhkosťou a UV žiarením. Aby sme usporiadali ovocie a ušetrili miesto, tvorcovia nám ponúkajú stenové stĺpy. Pôvodné nastavenie na lepšiu ochranu jabĺk alebo pomarančov vo vzduchu a uvoľnenie priestoru v pláne práce. A konečne, ak ste fanúšikom koša, návrhár Jagjit Chodha našiel riešenie na obmedzenie neporiadku: ovocný kôš, ktorý mení farby, keď sa jedlo zhoršuje. Už nie sú žiadne výhovorky na ochutnávanie ovocia a zeleniny bez moderovania.

Dizajn je kombináciou krásy a praktickosti. Dôkaz s týmto košom novej generácie!