Užitočný

Slová na záhrade: urobte cestu pre bridlice a značky!

Slová na záhrade: urobte cestu pre bridlice a značky!

Čo ak budeme kultivovať slová v záhrade? Sladké slová, inšpiratívne slová, poetické slová a vtipné slová ... Tieto odrody nie sú vysadené, ale sú napísané na bridlici, vyryté na kus dreva alebo pozývané na záhradný nábytok. ... A keď padnú lístie a kvety sa stávajú vzácnymi, tieto slová zdobia záhradu extra dušou.

Na záhrade uverejňujeme uvítaciu správu na bridlici

Napísané bielou kriedou, pekné uvítacie slovo okamžite nastaví tón. Táto záhrada je kultivovaná pre ostatných a vyzývame vás, aby ste si ju užili, aj keď práve prechádzate. A nemyslite si, že tento druh bridlice je vyhradený pre záhrady otvorené pre verejnosť, naopak, môže byť zobrazený pri vstupe do akéhokoľvek priestoru kultivovaného s hrdosťou jeho majiteľom. A ak je táto záhrada na balkóne alebo parapete, je to ešte lepšie!

Radostná a zhovievavá správa ...

Inšpirujúca citácia

Záhrada je dobrým miestom na meditáciu. Opätovným objavením použitia našich piatich zmyslov sa do toho dostaneme hlboko a nakoniec odpojíme toky obrázkov, ktoré sa neustále posúvajú na našich obrazovkách. Je preto ideálnym miestom na opustenie našich myšlienok a na zvýšenie výšky ... Tak prečo neobliecť masív citátom, ktorý nás núti myslieť? * „Záhrada je zviditeľnená filozofiou“, Erik Orsenna. * „Na výrobu záhrady potrebujete kus krajiny a večnosť“, Gilles Clément. * „Záhrada, aj malá, sú dverami do raja“, Marie Angel. * „Moje telo je záhrada, moja vôľa je jeho záhradníkom“, William Shakespeare. * „Krása je divoká záhrada“, Anne Riceová. * „Je oveľa zábavnejšie robiť záhradu, než uvažovať o raji,“ Anne Scott-James. * „Koniec sveta a spodná časť záhrady obsahujú rovnaké množstvo zázrakov“, Christian Bobin.

Na drevenej alebo bridlicovej podpore sa správa dostane cez ...

Báseň čítaná na čerstvom vzduchu

Nie je záhrada najlepším miestom na vyhlásenie poézie? Najmä ak básne vkĺznu do krajiny, napísané na bridlici alebo vyryté na drevenej doske. A prečo si nevytlačiť svoje obľúbené básne na list A4, prikryť ich priehľadným plastom, ktorý ich chráni pred dažďom, a zavesiť ich na vetvu stromu? Na kopanie alebo bublanie hlavy plné Alexandrincov…

„Motýle“ od Gérarda de Nervala…

Podivná alebo vtipná správa

Ak nemáte dušu básnika, urobte zo svojej záhrady miesto, ktoré vás pozýva k úsmevu vtipnými a nekonvenčnými správami! Vymýšľajte názvy uličiek a ciest (uličky nasturtiem, cesta šťastia), premieňajte záhradný nábytok (lavička milencov ...), odvracajte miestne príslovie alebo zobrazujte falošné zákazy. Vedeli ste, že je zakázané šliapať do snov?

Pekný zákaz meditácie!

Alebo jednoducho názvy odrôd!

Nakoniec, ak ste pragmatickým záhradníkom plným zdravého rozumu, nezabudnite do záhrady zasiať štítky, aby ste rozpoznali názvy odrôd. Tieto slová budú tiež plné poézie pre tých, ktorí ich dokážu čítať so závisťou ...

Názvy odrôd, skutočná báseň…