Tipy

8 vecí, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa stali pánom práčovne

8 vecí, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa stali pánom práčovne

Pranie bielizne doma nevyžaduje špeciálne zručnosti. To je určite to, čo ste si mysleli predtým, ako ste skončili so zmenšeným sveterom a košeľou na neurčitú dobu. Tu je 8 tipov, ako sa stať kuchárom práčky, odborníkom na škvrny a odborníkom na pranie. Stručne povedané, dosť na vládnutie v práčovni.

Práčku umyte

Pred praním oblečenia si ich vopred vložte do čistej pračky. Niektorí ľudia nesprávne usudzujú, že práčka je vždy čistá, pretože vypije značné množstvo vody a saponátu. V skutočnosti vaša práčka potrebuje pravidelnú údržbu. Na jednej strane preto, že sa tým zvýši jeho očakávaná dĺžka života, ale tiež preto, že je to záruka účinného vybavenia jeho úlohy proti škvrnám.

Zobraziť symboly prania

Šťastní majitelia bielizne, vedeli ste, že je možné túto izbu účelne vyzdobiť? Toto je nápad, skutočne chytrý, tohto plagátu. Používa hlavné symboly, ktoré nájdete na štítkoch oblečenia a ktoré označujú bezpečnostné opatrenia pri praní. Ak sú tieto piktogramy veľmi praktické, zostávajú pre väčšinu z nás nejasné, pokiaľ ide o ich dešifrovanie. Pomocou tohto plagátu obliekate steny vašej práčovne a zároveň dekódujete tajné symboly bielizne.

Pekný plagát, vďaka ktorému je prádlo menej nudné.

Citrónová šťava pre ešte belšiu bielizeň

Ak ste zvládli farby, udržanie bielych na vašom oblečení je stále problémom. Neprepadajte panike, mnohí z nás zdieľajú túto medzeru. Biela farba je ťažké udržať tak, ako je. Aby ste to udržali, vždy majte po ruke citróny. Toto sú skutočne prírodné bielidlá: môžete ich použiť pridaním citrónovej šťavy do vane práčky alebo namáčaním bielizne.

Pred umývaním ich odpojte

Nemajte slepú vieru vo vašu práčku. Bohužiaľ to nie je zázračný liek proti všetkým nečistotám, ktoré sa môžu zachytiť vo vašich šatách. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť škvŕn, je ich odstránenie pred praním v práčke. Je zrejmé, že škvrna sa musí ošetriť čo najrýchlejšie, pretože ak ju necháte zakryť, je to bezpečná stávka, že sa natrvalo vyrovná. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa v blízkosti práčky nachádza malý sprievodca, ktorý vám poskytne zoznam najúčinnejších odstraňovačov škvŕn v závislosti od problému.

Používajte umývacie siete

Práčky sú v týchto dňoch čoraz účinnejšie. Niektoré programy preto umožňujú ošetrovať konkrétne odevy napríklad podľa ich materiálu. Je však ťažké vždy zaobchádzať s odevmi osobitne podľa ich osobitosti, pretože nenaplňuje bubon (je to ďalšie pravidlo: naplňte bubon pri každom praní). Ak chcete prať jemné textílie bez toho, aby ste čakali na svoju kvótu, použite umývacie siete, ktoré chránia a zároveň neumožňujú usporiadanie. Poznámka: nejde o miešanie farieb. Pre tento problém sa rozhodnite použiť utierky na odstránenie farby.

Skoro by ste ho mohli použiť ako kozmetický kufrík.

Umývajte pri tridsiatich stupňoch

Vzorce súčasných detergentov umožňujú dosiahnuť úplne uspokojivé výsledky pri praní pri 30 ° C. Takže, je to naozaj stojí za to zvýšiť teplotu vášho programu? Odpoveď znie nie. Pri teplote 30 stupňov lepšie rešpektujete vlákna oblečenia, aby ste ich udržali v lepšom stave a dlhšie. Ďalší veľký argument: šetríte energiu, prínos pre vás a planétu! Nakoniec sú programy pri nízkej teplote kratšie: hluk z práčky vás preto obťažuje menej dlho!

Na konci cyklu otvorte dvierka práčky

Ak vaše čisté oblečenie vonia veľmi dobre, nehľadajte vinníka, pretože je pravdepodobné, že na vás znova padne. Niekedy má čistiaci prostriedok plesnivý zápach a v tomto prípade nie je čo robiť, okrem preplachovania. Aby ste sa vyhli týmto nepríjemnostiam, musíte bielizeň vybrať na konci cyklu prania. Ak to nie je možné, pretože máte ďalšie naliehavejšie povinnosti, mali by ste nechať dvierka práčky otvorené. Počas čakania na vyprázdnenie nákladu môže vzduch cirkulovať.

Závesné ponožky

Neuveriteľné tajomstvo osirelých ponožiek sa v tomto článku nevyrieši, ale napriek tomu vám môžeme poskytnúť cennú pomoc proti tejto metly. Ponožka samotná nesmie siahať až po spodnú časť koša oblečenia, ktoré má byť žehlené, inak sa natrvalo stratí. S touto myšlienkou objavenou na Pintereste by radšej získal miesto výberu. Ďalší okružný spôsob, ako vyzdobiť svoju práčovňu praktickým predmetom. Stačí zavesiť háčik a zavesiť všetky osirelé ponožky čakajúce na nájdenie ich dvojčiat.

Obnovte dôstojnosť osirelým ponožkám.