Ostatné

3 otázky, ktoré si treba položiť skôr, ako postavíte verandu

3 otázky, ktoré si treba položiť skôr, ako postavíte verandu

Snívate o rozšírení vášho domu o krásnu hliníkovú verandu? Chápeme vás! Predtým, ako začnete, si položte pár otázok ...

Aká orientácia pre moju verandu?

Všetky orientácie môžu byť zladené s hliníkovou verandou! Každý má svoje vlastnosti: - južná expozícia: bude to perfektné, ak žijete v dosť chladnom regióne. Vďaka tomu budete mať v zime maximum slnečného žiarenia a následne prirodzeného tepla! V lete budete musieť premýšľať o inštalácii ochrany pred slnkom za svojimi oknami, aby ste predišli úpalom! - Severná expozícia: vo všeobecnosti to nie je privilegovaná expozícia, pretože na severe nikdy neuvidíte priame slnko. Zosilnené izolačné zasklenie musí byť inštalované, aby sa obmedzili tepelné straty. Na druhú stranu, v plnom lete budete určite ako kohút vo vložke do svojej oázy čerstvosti! - Západná expozícia: budete musieť urobiť na popoludňajšom slnku. Dajte si pozor na prehriatie! Ak žijete v oblasti so silným slnečným žiarením, zabezpečte dobré vetranie a dobrú vonkajšiu ochranu pred slnkom! - Výstava je: budete mať ranné slnko! Odporúčame ochranu pred slnkom, ako sú rolety alebo žalúzie. To znamená, že ak žijete v horúcom regióne, napríklad na juhu Francúzska, východná orientácia bude najviac odporúčaná! Rady navyše: orientácia je samozrejme dôležitá. Zohľadnite však špecifiká svojej krajiny: umiestnenie stromov, reliéfy, prevládajúci vietor atď. Profesionáli z hliníkovej verandy vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie!

Aká funkcia mojej verandy?

Z tejto otázky vyplynie množstvo technických obmedzení. Ak teda chcete na verandu nainštalovať kuchyňu, budete potrebovať plochu minimálne 20m²; Ak chcete nainštalovať kúpeľňu, myslite na opak; v závislosti od toho, či si chcete verandu užívať po celý rok alebo nie, si musíte predstaviť vhodný vykurovací systém atď. Čo teda chcete robiť so svojou verandou? Rada navyše: Ak chcete vytvoriť ďalšiu izbu vo vašom dome, dôrazne preferujeme verandu pred tradičným rozšírením!

Potrebujete stavebné povolenie na vybudovanie verandy?

Ak má vaša veranda plochu menšiu ako 40 m² a táto veranda nemá za následok prekročenie 170 m² domu, stačí urobiť vyhlásenie o práci s radnicou. Na druhej strane v prípade verandy, ktorá presahuje týchto 40 m², budete potrebovať stavebné povolenie. Rady navyše: poraďte sa s radnicou vašej obce, pravidlá a postupy sa môžu z jednej na druhú meniť. Viac informácií nájdete na webovej stránke Véranda Alu V spolupráci so spoločnosťou Architecture & Aluminium