Komentáre

Výukový program pre deti: kuriatko v pompoms

Výukový program pre deti: kuriatko v pompoms

Čoskoro Veľká noc a preto lavína čokoládových vajíčok, ktoré tak veľmi čakajú najmenší ... a veľkí! Ak chcete zmeniť pôžitky, ponúkame kreatívny workshop, ktorý sa týka vašej loustiky. Niekoľko pompomov a doplnkov oživí veľmi mäkké pernaté kuriatko. Všetko za 10 minút!

Materiál

- 1 gulička žltej vlny - 1 sada pompom - žltá alebo oranžová plsť - 1 oranžová ženilková niť - 1 biela plachta - Nožnice - lepidlo - 1 čierna plsť

Rozpočet: 15 EUR Trvanie: 15 minút Vek detí: od 6 rokov

Fázy

1. Začnite umiestnením sady pompom. Radšej používame súpravu ako lepenku, pretože umožňuje ľahšie a rýchlejšie robiť rôzne veľkosti pompomov! S kartónovými krúžkami však zostáva rovnaká technika.

2. Zložte súpravu žltej vlny a potom odrežte guľu posúvaním konca nite pod predchádzajúce nite.

3. Postavte sa na druhú stranu! Zhromaždite dva polkruhy a získajte kompletný prsteň. Uisťujeme vás, ku každej súprave pompom je vždy priložená príručka!

4. Odrežte vlnu zasunutím nožníc medzi krúžky. Aby pramene vašej pompom neunikli, rýchlo skĺznite niť, aby ste ich udržali v strede. Utiahnite niť veľmi pevne a vytvorte pompom.

5. V prípade potreby orežte vlákna a odrežte stredný závit. Váš prvý pompom, ten, ktorý vytvorí telo vášho kurčaťa, je hotový!

6. Zopakujte operáciu s tentoraz menšou šablónou, ktorá bude predstavovať hlavu vášho kurčaťa.

7. Po získaní dvoch pompomov ich prilepte k sebe.

8. Poďme ďalej! Kým strapce zlepené spolu sušia, vystrihnite z bieleho plechu malý trojuholník. Pomocou tejto šablóny potom vystrihnite z plsti trochu väčší trojuholník.

9. Zložte papierový trojuholník a potom naň nalepte lepidlo, aby ho obklopilo plsteným trojuholníkom. Zvyšok bodu lepidla a potom položte svoje dva trojuholníky na malé pompom. Váš zobák je pripravený!

10. Nakreslite na plachtu dva čierne kruhy: to sú veľké oči vášho kurčaťa. Môžete si tiež kúpiť pohyblivé oči na prilepenie alebo nakreslenie zábavnejších očí zmenou tvarov a farieb. Je len na vašom dieťati, aby sa zabavilo!

11. Prilepte obe oči ... vaše malé kuriatko sa formuje!

12. Oranžová ženilková niť sa použije na vytvorenie nôh vášho vtáka. Vystrihnite nožnicami dve podobné dĺžky ako dve menšie. Obidva menšie obopínajú jeden koniec dvoch väčších stoniek a vytvárajú zahnuté nohy tak charakteristické pre vaše veľkonočné kuriatko.

13. Pomaly ohnite oranžovú ženilkovú niť, aby ste ju posúvali a držali v pompom. Dbajte na to, aby ste ju nenarušili. Nie je potrebné lepidlo týmto spôsobom držať nohy svojho kurčaťa.

Nakoniec

Tu je hotové a pripravené sa pripojiť k zajačikom, kurčatám a iným hospodárskym dvorom na záhrade - alebo na balkóne - na oslavu Veľkej noci!

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich super veľkonočných pompom kurčiat prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!