Informácie

Vytvorte bielizeň v malej kúpeľni

Vytvorte bielizeň v malej kúpeľni

Máte malú kúpeľňu a neviete, kde a ako nastaviť práčovňu? Neprepadajte panike! Riešenia a tipy existujú aj pre malé priestory. Kľúč: optimalizácia strateného priestoru a získanie výšky.

Hrajte na ihrisku

Už ste niekedy premýšľali o nástenných poličkách? Toto riešenie rozloženia, ktoré sa vo vodných priestoroch málo používa, je ideálne na skladovanie čistiacich prostriedkov, aviváže a iných košov na bielizeň. Okrem toho, že sú k dispozícii za nízke ceny (Ikea ponúka police okolo 20 eur, ktoré sa dajú pripevniť k stene pomocou neviditeľného upevnenia), stenové police sa neobťažujú s upchatou drevenou štruktúrou pre vašu malú kúpeľňu. Naopak, police vo forme úzkeho stĺpa umožňujú skladovanie pracích výrobkov až po strop v minimálnej šírke.

Prehodnotenie sušičky

Vedeli ste, že existujú sušičky, ktoré je možné pripevniť všade, vnútri aj vonku? Ikea tak ponúka mobilný odev na bielizeň (model Antonius za 6,99 EUR), malý a ľahký v plastu, ktorý sa dá pripevniť na hornú časť dverí, na boku vane alebo na parapety.

Skrytie špinavej bielizne pomocou trikov

Ak máte napriek obmedzenému priestoru veľký kúpeľňový nábytok, nemusíte pridať ďalšie zariadenie na ukladanie špinavého prádla. Prečo nepoužiť túto veľkú zásuvku na jej uloženie? Čisté uteráky už zaberajú miesto? Žiadny problém, zavesíme ich za systém háčikov za dverami alebo za dverami: závesný uterák zaberá vždy menej miesta, ako keď je zložený. Vizuálne estetické riešenie (špinavá bielizeň je skrytá z pohľadu).

Stiahnuteľná šnúra na bielizeň

Táto predlžovacia šnúra na bielizeň je vhodná do interiéru aj vonku. Umožní vám to vysušiť bielizeň v maximálnej dĺžke 2,5 metra. Akonáhle je bielizeň suchá, niť sa zasunie v mihnutia oka (k dispozícii v Castorame od 23 eur). Múdre, že?