Tipy

Varte vopred: pripravujte jedlo na týždeň v pohári

Varte vopred: pripravujte jedlo na týždeň v pohári

Príliš sa ponáhľal zdravo? Naše týždenné jedlá varíme vopred pre zdravé a chutné pokrmy. Zohrejte v panvici, aby ste ukončili náročný deň alebo si vzali a užívali si v práci. V prípade jedla pripraveného v krátkom čase sú tu pestré poháre, vďaka ktorým sa budete chcieť baviť!

Prečo pripraviť jedlo vopred?

Kto nikdy nebol vyčerpaný hektickým tempom dňa? Aby sme konečne mohli dýchať večer, očakávame prípravu našich jedál, aby sme nemuseli variť počas náročných dní. Tajomstvo: zdvojnásobíme množstvo na polovicu času na prípravu jedla! Raz za týždeň začneme bodom v jeho rozvrhu. Aké jedlá by sa mali pripraviť vopred? V akom množstve? Kedy bude čas variť? Pripravte si rozvrh svojich ponúk na týždeň a zostavte si zoznam priateľov. Pozor: úspory na dohľad! Recepty sú určené na to, aby sa predišlo zbytočným varom zvyškov. Jedlá vyrobené z mlieka, vajec, mäsa alebo rýb sa môžu uchovávať v chladničke 2 až 3 dni. Existuje však niekoľko tipov na predĺženie trvanlivosti našich jedál.

Prípravok plný farieb a chamtivosti!

Udržujte si jedlo: tipy, ako sa vyhnúť otrave!

Pripravte sa vopred, áno, ale dávajte si pozor na konzerváciu potravín! Ak sa chcete vyhnúť otrave jedlom, riaďte sa nasledujúcimi odporúčaniami: * Ak je nádoba stále horúca, okamžite zatvorte nádobu. To vytvára tento slávny prísavný efekt, ktorý je zodpovedný za „plop“ pri otváraní. * Ak chcete nádobu ochladiť rýchlejšie na izbovú teplotu, vložte ju do nádrže s čerstvou vodou. * Ak v priebehu nasledujúcich 2 dní nespotrebujete plechovku, napíšte dátum prípravy a vložte ju do mrazničky. Dávajte pozor, aby ste nenaplnili čo najviac poháre, aby nedošlo k rozbitiu! Pravidlo pre dobre konzervované jedlá: 1 jar = 1 jedlo (pre jednu alebo viac ľudí). Technika na zabránenie viacnásobným otvorom a uzáverom, ktoré už nezabezpečujú sterilizáciu nádoby a jej obsahu.

Pripravte si jedlo na týždeň: na mieste alebo odneste!

Od slaných flans po šaláty, vrátane mäsa a rýb v omáčke, je tu niečo pre každého! Perfektné recepty na varenie zvyškov cestovín alebo ryže. Na sporáku!

Kokosová kari (alebo rezance) domáca rezancová polievka

* Začnite pridaním omáčky: 2 polievkové lyžice kokosového mlieka, 1 polievková lyžica karí, 1 polievková lyžica arašidového masla, 1/2 lyžičky zázvoru, 1 lyžička hnedého cukru * Vytvoriť druhé poschodie s varenou zeleninou podľa vášho výberu. * Varte svoje špagety Al Dente. Pridajte ich do pohára. Cestoviny udržiavajú najvyššie jedlo suché. * Pridajte jemne nasekané šalotky a šťavu z 1/2 citróna. Zavrite nádoby a dajte pozor, aby ste ich nepreplnili. Pri ochutnávaní pridajte vriacu vodu, zavrite nádobu. Všetko dobre premiešajte, aby ste dobre premiešali korenie. A je to pripravené: nalejte do misy alebo zjedzte priamo do pohára!

Bolonské špagety v pohári

* Začnite prípravou omáčky: na báze paradajok a hovädzieho mäsa. Nalejte omáčku do pohára. * Vystrihnite pár čerstvých paradajok a vytvorte druhú vrstvu. * Pridajte vrstvu nakrájanej mozzarelly alebo strúhaného syra. * Kompletné s varenými cestovinami Al Dente. * Dokončite umiestnením niekoľkých lístkov bazalky alebo oreganových vetiev a je to pripravené! Varenie v omáčke alebo marináde je ideálne na konzervovanie a krájanie mäsa a rýb. A ak je vaše jedlo stále v mrazničke, nezabudnite dať deň do chladničky deň predtým, ako ju jemne rozmrazíte.

Vychutnajte korenie pre nikdy monotónnu kuchyňu!

Do pohárov pripravte zdravé a labužnícke občerstvenie

Metóda zostáva rovnaká pre prípravu malých slaných alebo sladkých pochutín, ale vždy vyvážená! Tu je nápad na zábavu:

Raňajky alebo sladké občerstvenie

* Položte vrstvu ovsených vločiek na dno nádoby * Potom pridajte vrstvu brazílskych orechov, aby ste pridali chrumkavosť. * Nalejte obsah jogurtu alebo blanc z hovädzieho mäsa * Na vrchole pridajte čerstvé rezané sezónne ovocie A voila, vaše raňajky sú pripravené! Recept je nekonečne k dispozícii, ošetrujte sa. Pred ochutnaním nalejte mlieko na ovsené vločky. A teraz sú vaše šampiónske raňajky pripravené!

A pre fanúšikov čokolády: uložené niektoré hobliny