Ostatné

Ostrov v kúpeľni, prečo nie?

Ostrov v kúpeľni, prečo nie?

Ak sa ostrov v kuchyni už nemusí dokázať sám, v kúpeľni má pred sebou ešte dlhú cestu. Avšak, aby ste svojmu rybníku ponúkli novú perspektívu, nič také ako premiestnenie sanitárnej keramiky od stien a ich inštalácia do stredu priestoru. Vaňa, sprcha a márnosť jednotka požičiavať seba do hry. Demonštrácia.

Samostatne stojaca vaňa

To nás prinútilo snívať vo veľkých hoteloch a kúpeľoch, ale už niekoľko rokov sa voľne stojaca vaňa objavuje aj ako klasická v súkromných kúpeľniach. Bezpochyby najjednoduchší „ostrovný“ vodný bod na osvojenie si sublimuje priestor v mihnutia oka tým, že sa stane stredobodom záujmu. Po inštalácii je výzdoba vymyslená okolo seba, takže nie je pochýb o tom, že by sa na modeli urobila chyba, ktorú by sme chceli ukryť v strede svojej kúpeľne. Okrúhly alebo obdĺžnikový tvar, vyrezaný do kameňa alebo namontovaný na slávnych levicových tlapách, je ich množstvo, ktoré splní váš dizajn, Zen alebo retro túžby. Ale vaňa nie je jediným dekoratívnym prvkom, ktorý treba brať do úvahy, výber príslušenstva je tiež nevyhnutný! Pri tomto type usporiadania musíte prejsť na stĺpec odbočky vybraný podľa modelu a veľkosti vašej vane.

Táto ultrajemná vaňa sa dokonale hodí k klasickejšiemu prostrediu tejto kúpeľne

Ostrovná sprcha

Po vani je teraz na ostrove verzia, ktorá prevláda v kúpeľni. Keď to štvorcové metre umožňujú, nie je to otázka umiestnenia do rohu, hrdo ju zobrazujeme uprostred miestnosti, ale nie za akýchkoľvek podmienok! Pre úspešný výsledok musí byť najprv úroveň. Preferujeme ultra plochú sprchovú vaničku pred dláždenou podlahou, ktorá sa používa na sprchovanie. Je tiež dôležité zahrať si kartu transparentnosti. Prezentujte ho ako veľmi otvorený priestor, bez dverí alebo postavený iba vo veľmi tenkých sklenených stenách. Tým sa posilní jeho štatút hviezdy hry. Rovnako ako u kohútikov na voľne stojacej vani, musí sa sprchový stĺp zvoliť aj opatrne. Vyhýbame sa príliš jednoduchým modelom a uprednostňujeme tie s dizajnovými líniami, ktoré dodajú celku dekoratívny nádych.

Vsádzajte na mimoriadne plochý sprchový kút a získajte estetickejší výsledok

Skrinka na umývadlo na ostrove

Menej bežná, ale rovnako tak dosiahnuteľná, márnosť inštalovaná v strede kúpeľne si zaslúži našu plnú pozornosť. Na dosiahnutie tohto cieľa máte na výber dve možnosti:

- Vyberte si kus nábytku, ktorý je k dispozícii na tento účel

Tradičné umývadlá sú navrhnuté tak, aby boli umiestnené pozdĺž steny. Spodná časť preto nie je vyrobená z rovnakého materiálu ako ostatné strany a často sú prítomné otvory na vytvorenie priestoru pre potrubie. Ak sa rozhodnete opustiť inštaláciu v strede miestnosti, musíte si nastaviť mieridlá na umývadlá určené špeciálne pre tento typ zostavy. Modely sú menej početné, ale existujú v rôznych štýloch (modernejšie ako klasickejšie) a všetkých veľkostí. Všimnite si, že väčšina domácich majstrov si tiež môže prispôsobiť zadok klasického nábytku pomocou paletových dosiek, lepiacich dosiek s cementovým obkladom alebo dokonca obkladov!

- Postavte nízku stenu

Táto možnosť vám umožňuje zvoliť si štandardnú skrinku na umývadlo, pretože ju budete musieť pripevniť iba priamo na túto malú stenu. Ten môže potom prispôsobiť všetky potrubia a uľahčiť vašu úlohu v čase pripojenia. Ak chcete tento nový priestor čo najlepšie optimalizovať, môžete tiež nainštalovať malú skrinku na každú stranu steny. Super praktické, keď sú v kúpeľni viacerí členovia rodiny naraz!

Čistá, ale napriek tomu plná šarmu, táto ostrovná márnosť sa stáva hviezdou kúpeľne

Kúpeľňový ostrov: pred začiatkom je potrebné dodržať niekoľko pravidiel

Pokiaľ ide o dekoráciu, ste presvedčení. Predtým, ako začnete, je však potrebné vziať do úvahy niektoré prvky týkajúce sa webu a práce! - Majte dostatočný priestor. Je samozrejmé, ale nezabudnite, že vaša kúpeľňa nesmie merať menej ako 10 m2, aby sa nainštaloval ostrovný vodný bod. Aby ste sa mohli voľne pohybovať, musíte okolo sprchy, vane alebo umývadlovej skrinky nechať najmenej 60 cm. - Naplánujte svah na odtok vody. Na rozdiel od konvenčných kúpeľní, v ktorých voda a odpady cirkulujú v stenách, budú vaše potrubia v prípade ostrovnej inštalácie integrované do podlahy. Z tohto dôvodu je nevyhnutné zabezpečiť evakuáciu sklon 2 cm, pri nebezpečenstve zablokovania potrubia. - Zdvihnite podlahu. Na vloženie vody a vypúšťanie je v mnohých prípadoch potrebné naliať betónovú dosku s veľkosťou najmenej 10 cm.

Táto voľne stojaca vaňa s modernými líniami, umiestnená na čiernej parketovej podlahe, je sublimovaná