Užitočný

Ako vyčistiť hliníkové stolárstvo?

Ako vyčistiť hliníkové stolárstvo?

Dobrou správou je, že stolárske a hliníkové konštrukcie si vyžadujú veľmi malú údržbu - na rozdiel od iných reštriktívnejších materiálov! Ruky sa budú stále špiniť, ale sľubujem, že ak budete postupovať podľa našej rady, údržba hliníkových stolárskych výrobkov bude mimoriadne jednoduchá!

Ako často čistiť hliníkové stolárske výrobky?

Všetko bude závisieť od miesta, kde sa nachádza vaše hliníkové stolárstvo. Nezabúdajte však, že údržba lakovaného hliníka je mimoriadne jednoduchá. takto: - Ste vo vidieckych alebo riedko urbanizovaných oblastiach: vyhnete sa znečisteniu a inému znečisteniu miest, čistenie raz ročne bude perfektné, pokiaľ bude váš stolár vystavený dažďu - a prirodzenému čisteniu! - Ste v mestskej, priemyselnej alebo morskej oblasti: odporúčame polročné čistenie, aby vám poskytlo pokoj. Pokiaľ ide o vaše interiérové ​​hliníkové stolárske výrobky, situácia a použitie sa tiež počítajú: - Vaša stolárska výroba sa nachádza v rušnom prostredí (vstupná hala, výloha, atď.): budete musieť byť ohľaduplnejší než k vonkajšiemu stolárstvu, pretože dažďová voda pre vás nebude robiť prácu, využite obvyklé čistenie a oprášte hliníkovú stolicu, potom ju podľa potreby vyčistite. z dreva! - Vaša stolárska firma sa nachádza v nezaťaženej oblasti: postupujte podľa vyššie uvedených odporúčaní, ale čistenie bude obyčajne menej časté! Ďalší tip: pravidelné čistenie uľahčí prácu!

Kroky na čistenie hliníkových stolárskych výrobkov

Povedzte, že ste skutočne urobili správne rozhodnutie pomocou svojho hliníkového stolárstva! Ich údržba sa skutočne uskutočňuje vo veľmi malom počte krokov. A máte šťastie, môžete sa rozlúčiť s fázou maľovania - keďže po lakovaní bude mať váš povlak rovnakú životnosť ako vaše hliníkové stolárstvo. - Vaše hliníkové okná a iné stolárske výrobky sú zvyčajne špinavé: Krok 1: opláchnite hliníkové stolárstvo vodou pridanou s jemným čistiacim prostriedkom (jeho pH by malo byť medzi 5 a 8) Krok 2: dôkladne opláchnite čistou vodou Krok 3: utrite mäkká, savá handrička Krok 4: Obdivujte prácu! - Vaše hliníkové okná a iné stolárske výrobky sú veľmi znečistené: Kroky sú rovnaké ako pri bežne špinavých stolárskych výrobkoch, na zvýšenie účinnosti však môžete použiť výrobky na čistenie a leštenie, ako aj syntetickú podložku. Nezabudnite opláchnuť čistou vodou a potom ich utrite mäkkou handričkou. Rada navyše: čo keď ste využili príležitosť na čistenie okien?

Aké čistiace prostriedky by ste mali použiť na čistenie hliníkového stolárstva?

Najlepšie je nepriateľom dobra! Aby ste predišli riziku poškriabania alebo poškodenia eloxovaných alebo práškových hliníkových povrchov, skontrolujte nekompatibilitu určitých rozpúšťadiel na webovej stránke ADAL. Rady navyše: pravidelné čistenie vám umožní obmedziť používanie výrobkov príliš odstraňovačov. Viac informácií nájdete na stránke Alu Window V spolupráci so spoločnosťou Architecture & Aluminium