Informácie

Kúpeľňové koberce: ako skombinovať dekoráciu a efektivitu?

Kúpeľňové koberce: ako skombinovať dekoráciu a efektivitu?

Pretože je venovaný niekoľkým povolaniam, koberec je nevyhnutnosťou v kúpeľni. Protišmykový musí zaistiť bezpečnosť mladých i starých pri opustení sprchy / kúpeľa. Mäkký a pohodlný, musí sľubovať privilegovaný kontakt pre naše nohy. Pokiaľ ide o estetiku, mal by to byť posledný dekoratívny nádych v dobre vybavenej kúpeľni. Pochopili ste, výber kúpelňovej rohože nie je ľahký! Objavte všetky naše tipy na výber kúpeľňovej rohože a kombináciu dekorácie a účinnosti!

Koberec, viacnásobné použitie!Výber koberca do kúpeľne nie je taký, aký sa nachádza v iných izbách domu. Pretože musí byť nielen estetický, ale aj účinný. Aby ste to dosiahli, musíte vziať do úvahy niekoľko kritérií: * Bezpečnosť: pretože to musí zabrániť skĺznutiu a pádu, musí mať kúpeľová rohož nekĺzavý povlak. Pre lepšiu priľnavosť si môžete dokonca zvoliť model s prísavkami na zadnej strane. Vo všetkých prípadoch vyberte hrubý model (s veľkou gramážou), ktorý absorbuje vodu oveľa ľahšie ako jemnejšie modely. * Pohodlie: na konci vane alebo sprchy si vážime, že sme schopní umiestniť nohy na útulný koberec. Vyberáme mäkký a príjemný materiál na zahrievanie nôh a zabránenie kontaktu dlaždíc s chladom. Z týchto dôvodov neváhame umiestniť niekoľko (jeden pri odtoku zo sprchy / vane a druhý pred umývadlo). * Údržba: mokrá miestnosť par excellence, kúpeľňa je priaznivým miestom pre vývoj baktérií a plesní. V tomto zmysle by sa kúpeľová rohož mala ľahko udržiavať a pravidelne sa umývať, aby sa zabránilo vytvoreniu bakteriálneho hniezda. Nezabudnite ho po každom použití vysušiť. * Vzhľad: kúpacia rohož je okrem svojich praktických charakteristík tiež dekoratívnym prvkom, ktorý vášmu rybníku dodá charakter. Malé alebo veľké, okrúhle alebo obdĺžnikové, hladké alebo vzorované ... Nie je dostatok možností!

Materiály, ktoré treba uprednostňovať a ktorým sa treba vyhnúťExistuje niekoľko materiálov na výber kúpeľňovej rohože. A veľmi často sa delia na dve kategórie: syntetické materiály a prírodné vlákna. Polyester je hlavný umelý materiál, ktorý sa nachádza na kobercoch do kúpeľa. Výhodou je, že sa dá ľahko prať a rýchlo zasychať. Na druhej strane polyesterový koberec nie je príliš savý. Ak nemá protišmykový systém, je lepšie sa mu vyhnúť, pretože nebude účinné proti riziku pádu ... Pokiaľ ide o prírodné vlákna, existuje veľa modelov. Najznámejší je bavlnený koberec. Prírodné, savé, mäkké a nadýchané, ľahko sa udržiava, viac farieb ... Bavlna je skutočná výhoda! Čo z neho robí materiál na výber do kúpeľne! Bambusové, kokosové vlákno alebo koberčeky sú ideálne pre ľudí alergických na roztoče. Ale to sú materiály, ktoré sú na dotyk menej príjemné. Nakoniec je možné si kúpiť tuhé rohož do kúpeľa! Jeden si myslí napríklad rošty, väčšinou exotické drevené dosky. Páči sa nám ich tropický vzhľad a robustnosť, ale nie je to najpraktickejšie riešenie pre sušenie!

Čo hľadať aký štýl?Pozrite sa na otázku, vaňová rohož sa nesmie preháňať s cieľom presadiť štýl vašej kúpeľne. A pre každý dekoratívny štýl jeho kúpeľňová rohož! Niektorí hľadajú harmóniu spojením farieb kúpeľňovej rohože s farbami vybranými pre uteráky a iné ozdobné doplnky v miestnosti. Ak pripomenutie farieb nie je vaše vec, môžete si vytvoriť dynamiku výberom vzorovaného vzoru: pruhy pre najtradičnejšie, kvetinové pre romantické duše, etnické pre cestujúcich a farebné pre najbohatších. Malé koberce na kúpanie to hrajú diskrétne, ale keď prevládajú vo veľkom formáte, dodávajú vašej izbe úplne nový vzhľad. Predstavujeme si napríklad veľký koberec na úpätí vane na centrálnom ostrove. Samozrejme musíte mať dostatok priestoru na to, aby ste si to mohli dovoliť!