Komentáre

Tipy na výber správneho vankúša!

Tipy na výber správneho vankúša!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vankúš je nevyhnutným doplnkom kvalitných nocí a je v centre našej postele. Takže to neber na ľahkú váhu! Ako však nájsť cestu medzi všetkými ponukami na trhu? Aké kritériá by sa mali zachovať medzi hustotou, materiálom, tvarom, pohodlím? Riaďte sa našimi radami, ktoré vám pomôžu vybrať vankúš, ktorý vás bude sprevádzať počas vášho spánku!
  • 1. Spánkové vzorce: ktorý vankúš si vybrať?
  • 2. Aký tvar vankúša by ste si mali zvoliť pre optimálne pohodlie?
  • 3. Je lepšie zvoliť vankúš z pamäťovej peny, mäkký alebo s pevnou oporou?
  • 4. Je lepšie zvoliť syntetický alebo prírodný vankúš?
  • 5. Nespavosť, bolesť krku, potenie, poruchy spánku, alergie ... osvojte si ošetrujúci vankúš!

Spánkové vzory: ktorý vankúš si vybrať?

"Povedz mi, ako spíš, poviem ti, vankúš, ktorý si vyberieš." Ak je nevyhnutný dobrý matrac, je potrebné zvoliť vankúš, ktorý sa postará o vaše telo a ponúkne vám optimálne pohodlie. * Spíte na svojej strane? Toto je najbežnejšia pozícia. Aby boli stavce dokonale zarovnané, musí byť vaša hlava dokonale udržiavaná: bez vankúša nie je pochýb! To sa musí uskutočniť pod krkom v správnej výške, aby sa vyplnil priestor matracom. * Spíte na chrbte? Menej spoločná pozícia, ktorú často zaujali pražce, ktoré sa pohybujú málo. Týmto spôsobom je telesná váha lepšie distribuovaná a podporuje relaxáciu, vankúš však zostáva nevyhnutný, pretože krk a plecia musia byť správne podopreté. Dávajte pozor, aby ste si nevybrali príliš vankúš, pretože to môže spôsobiť bolesť krku. * Spíte na bruchu? Je to najmenej častá a najmenej pokojná poloha, pretože spôsobuje anatomické obmedzenia a môže obmedzovať dýchanie vyvíjaním tlaku na dýchacie cesty. Vhodný vankúš, mäkký a tenký, je nevyhnutný na to, aby bola táto poloha príjemná.

Premýšľali ste niekedy o prispôsobení vankúša do polohy na spanie?

Aký tvar vankúša by ste si mali zvoliť pre optimálne pohodlie?

Štvorcový alebo obdĺžnikový vankúš? Štvorcový formát je najbežnejší, ale nie nevyhnutne najvhodnejší pre posteľ. Najprv preto, že zaberá viac miesta v dĺžke postele, potom preto, že môže uprednostňovať zlé polohy. Úzka časť pražca bude mať tendenciu zložiť štvorcový vankúš na polovicu, čo sa neodporúča pre dobrú oporu hlavy a mohlo by z dlhodobého hľadiska spôsobiť torticollis. Pokiaľ nespíte na chrbte a nepresiahnete 1,75 m, pre optimálne pohodlie uprednostnite obdĺžnikový vankúš. Výhodou je, že je širší ako dlhý a vhodný pre spáčov, ktorí majú tendenciu sa vo svojom spánku veľa pohybovať. Pokiaľ ide o podperu, je radšej zaradená do kategórie odpočinkových vankúšov než do spánku, pretože je príliš vysoká pre krk.

Klasický vankúš je štvorcový, ale obdĺžnikový vankúš je často príjemnejší.

Je lepšie zvoliť si vankúš z pamäťovej peny, mäkký alebo s pevnou oporou?

Výber pevnosti vankúša opäť závisí od polohy, ktorú máte pri spánku. Ak zvyčajne spíte na svojej strane, mali by ste si zvoliť hrubý vankúš (najmenej 9 cm), ktorý poskytuje pevnú oporu, aby sa udržala dobrá opora krku a aby sa rešpektovalo zarovnanie chrbtice. Ak spíte na chrbte, vyberte si stredný vankúš, ani príliš pevný, ani príliš mäkký a menej hrubý (6 cm), aby ste podporili potopenie hlavy bez zlomenia krku. V prípade podvalov, ktoré majú pocit pohodlia v žalúdku, by mal byť vankúš mäkký a nízky (menej ako 5 cm), aby sa predišlo vyklenutiu chrbta. Rešpektovaním týchto niekoľkých pravidiel podporíte pokojný a relaxačný spánok. Vankúše s pamäťovou penou sú uprednostňované v prvých dvoch prípadoch, ale často sú príliš silné na to, aby ležali na bruchu. Často vám umožnia lepšie spať, pretože v noci nebudú mať tendenciu klesať ako niektoré klasické vankúše. Môže byť potrebných trochu času na prispôsobenie, najmä preto, že pamäťová pena sa musí uvoľniť a zvyknúť si na svoju anatómiu. Výber pamäťového vankúša sa odporúča najmä ľuďom, ktorí chcú zmierniť bolesť krku.

V priebehu času môže vankúš stratiť svoju pevnosť. Možno je čas to zmeniť?

Je lepšie zvoliť syntetický alebo prírodný vankúš?

Ak sa má brať do úvahy výber orientácie postele a posteľnej bielizne, na spánok je dobre zodpovedná kvalita materiálov, ktoré tvoria vankúš, za kvalitu spánku. Výhodou ľahko udržiavateľného a ekonomického syntetického materiálu je, že je hypoalergénny alebo dokonca hypoalergénny. Napríklad modely s tvarovou pamäťou sú vybavené, a preto predstavujú vynikajúce riešenie pre ľudí s alergickým terénom. Vankúše plnené kačicami alebo husami zostávajú lacnejšie, ale prirodzene a pohodlne dlhé, ľahko sa udržiavajú a ponúkajú neporovnateľnú mäkkosť. Môžu však byť zodpovedné za alergie pre citlivé subjekty. Zaujíma vás, ktorý vankúš si zvoliť pri potení? V tomto prípade sa namiesto toho rozhodnite pre výplň z vlny, ktorá sa prispôsobuje telesnej teplote, ktorá je užitočná v zime av lete. Stále viac značiek ponúka vankúše vyrobené z prírodných a rastlinných látok ako alternatívu k vankúšom naplneným nadol. Pohánka, špalda, proso, ovos ... Na výber je hodný obchodu s potravinami! Vankúše s pohánkovou alebo špaldovou plevou sú známe svojou pevnosťou, zatiaľ čo v prosoch sú mäkšie, a preto sú vhodnejšie pre všetky polohy. Ich maličkosť navyše? K oblohe môžete pridať sušené kvety, ktorých vôňa im pomáha zaspať ...

© Pinterest / Trendspanarna Vyplnenie vankúša je nevyhnutné a často vysvetľuje cenové rozdiely.

Nespavosť, bolesť krku, potenie, poruchy spánku, alergie ... osvojte si liečebný vankúš!

Ak máte bolesti krku pri prebudení alebo ak máte tendenciu mať bolesti chrbta pri spánku na vašej strane, ergonomický vankúš je ideálny na lepšiu podporu krku. Tvar vlny, niekedy s tvarovou pamäťou, poskytuje ideálnu oporu hlavy. Okrem rešpektovania zarovnania chrbtice nájdete ďalšie typy vankúšov, ktoré sú cielenejšie, ale s účinkami, ktoré nie sú vždy preukázané: vankúš proti potu, vankúš proti roztočom, vankúš na ochranu proti chrápaniu ... vankúš proti vráskam! V žiadnom prípade vám nezabránia mať sladké sny! Bolesť chrbta? Alergia na roztoče? Vyberte si vankúš, ktorý ti praje!

© Jacquelyn Clark / Pinterest