Informácie

Pred / po: rozšírenie a modernizácia kuchyne

Pred / po: rozšírenie a modernizácia kuchyne

Marion Alberge, špecialistka na interiérový a dekoratívny dizajn so sídlom v Paríži, bola vyzvaná, aby zrekonštruovala parížsky byt o výmere 75 m2, obvykle Haussmannian, ktorý sa nachádza v 10. obvode. V dobrom stave si však vyžadovalo zásadné prestavenie častí a renováciu. Tieto renovácie sú obzvlášť zamerané na kuchyňu, malú a tmavou. Cieľom bolo preto zväčšiť kuchyňu a zrekonštruovať ju v modernom štýle ... Za súčasného zachovania duše miesta. Marion, ktorá miluje zdobenie a predstavenie objektov, sa úspešne pustila do tohto krásneho projektu. Výmera: 5,5 m2. Rozpočet: obálka vo výške 20 000 EUR na renováciu, nábytok a dekorácie. Realitná kancelária: Marion Alberge.

Predtým malá a staromódna kuchyňa

Počas rekonštrukcie bytu chceli aj majitelia zrekonštruovať táto malá kuchyňa , Nielen, že ho nenašli dostatočne priestranný, ale neboli zvedení ani jeho mierne „staromódnym“ štýlom. Tmavý drevený nábytok, dvojfarebné oranžové a biele dlaždice, veľmi klasický biely špliechaný papier… Nápad preto vyklíčil konzultáciu s interiérovým dekoratérom Marionom Alberge, modernizoval kuchyňu, vybral materiály a postaral sa o miesto. Bez zvláštnych obmedzení dostal architekt carte blanche. Zákazníci chcú iba aktualizovať tento kus!

PREDMETOM: malá kuchyňa v tmavom dreve a trochu zo starom štýle.

Cieľ: zväčšená a čistá kuchyňa

Keďže kuchyňa bola trochu menšia a priľahlá kúpeľňa bola dosť priestranná, architekt sa rozhodol rozšíriť kuchyňu na úkor druhej miestnosti. Kuchyňa získala povrchovú plochu: od 5,5 m2 do 9,80 m2. To umožňuje hladší a príjemnejší obeh, ale aj viac priestoru na skladovanie a ... varenie! Nešlo o otvorenú kuchyňu, ale bolo potrebné do kuchyne priniesť viac svetla. Okno blízko umývadla sa preto zväčšilo, aby sa získal jas. Prispieva k tomu aj biely závesný nábytok, pretože odrážajú denné svetlo. Postavené dostatočne vysoko, dodávajú miestnosti ďalší rozmer, s dojmom vyššej výšky stropu.

Od jasu vstupujúceho cez toto nové okno po biely nábytok ... všetko sa považovalo za rozjasnenie tejto peknej kuchyne a z nej urobila príjemnejšiu obývaciu izbu.

Moderná a funkčná kuchyňa

Z hľadiska dekorácie sa nezachoval žiadny prvok pôvodnej kuchyne. Dekoratér interiérov ponúkol zákazníkom výber materiálov, farieb a nábytku a uviedol svoje preferencie. Skutočné tímové úsilie! Na zemi boli staré oranžové dlaždice nahradené modernými cementovými dlaždicami od Ateliers de Paco a majitelia sa rozhodli pre nábytkárskeho dizajnéra Rubioniho. Pracovná doska bola vyrobená z čiernej žuly, veľmi pevného a ľahko udržiavateľného materiálu, ktorý kontrastuje s čistou bielou veľmi prítomnou v miestnosti. Tlačidlami boli pridané dve farby. Najprv červený, nachádzajúci sa v závesnom svetle, hodinách a na kávovare; a tmavo tyrkysovo modrá pre mozaikové obklady. Nakoniec si to ponechajte duch devätnásteho storočia na kuchynskej stene boli zavesené staromódny rám a plátno. Výsledkom je vynikajúca kuchyňa na mieru a funkčná.

S krásnymi cementovými dlaždicami a niekoľkými dotykmi červenej je nová kuchyňa svetlá a veľmi trendy! Stavte sa úspešne.