Užitočný

Ako klíčiť semená?

Ako klíčiť semená?

Je zima. Vy, vaša únava a fontána, ktorú máte namiesto nosa, viete, že vám hrozne chýbajú vitamíny na boj. Urobili by ste si dobre na zeleninovú liečbu, ale ak ste teraz neinvestovali do domu na Bahamách, v zeleninovej záhrade nemôžete veľa rásť. Čo keby sme kvôli nedostatku schopnosti pestovať rastliny konzumovali ich semená? Tento rok čelíte chladu tým, že sa naučíte, ako klíčiť svoje vlastné semená.

Najlepšie semená klíčiť

Vďaka výhodám naklíčených semien sa budete môcť rozlúčiť s chladom, ktorý ste ťahali od začiatku sezóny. Je to zdravé jedlo par excellence! Pretože vieme málo, ale semená sú skutočné koncentrovaná energia , Okrem toho, že prirodzene s vysokým obsahom vlákniny , v vitamíny a v minerály pre naše organizmy, ich klíčenie znásobuje ich výživnú hodnotu. Napríklad po piatich dňoch klíčenia sa obsah vitamínu A a B v pšenici zvýši o… 300% a 600%! Takže tam, nevyhnutne, sa chcete ponoriť, ale tým, že pôjdete do svojho obchodu bio najbližší si uvedomíte, že existujú semená ... veľa odrôd. Aby sme sa vyhli zbytočnej premene vašej kuchyne na referenčnú hodnotu pre granivores, rýchlo sa pozrieme na semená, ktoré sa dajú doma ľahko vyklíčiť.

Aromatický

Aromatické semená, akonáhle vyklíčia, môžu vo vašej strave zohrávať rôzne a doplnkové úlohy. Semená koriandra a feniklu bohaté na vitamíny a minerály sú vynikajúce na ochutenie jedla. Semená rasce sú známe tým, že napomáhajú tráveniu a upokojujú bolesti žalúdka, zatiaľ čo petržlenové semená bohaté na vitamín C a antioxidanty posilňujú rast vlasov a nechtov.

Strukoviny

Šošovica, lucerna, hrach, fazuľové struky atď. Semená strukovín sú z veľkej časti vynikajúcimi zdrojmi bielkovín. Ich konzumácia môže znížiť krvný tlak, znížiť hladinu cholesterolu alebo pôsobiť proti únave.

Cereálie

Obilniny, ako je pšenica, špalda, ovos alebo quinoa, majú posilňujúce vlastnosti a sú zvlášť odporúčané pre športovcov. Akonáhle vyklíčia, ich semená sú dobrým liekom na problémy s únavou a močom.

Slizovitý

Za týmto niekedy nepochopeným termínom sa okrem iného skrývajú semená bazalky, horčice, žeruchy a ľanu. Slizové semená majú stimulačné, tráviace a diuretické vlastnosti. Niektoré majú iné vlastnosti, ako je napríklad bazalkové semeno, ktoré po klíčení pomáha v boji proti migréne.

Klíčiace semená sú koncentrátom vynikajúcej vitality pre náš organizmus

Olejnatý

Je známe, že olejniny majú vysoký obsah tuku. V našich skriniach sa nachádzajú vo forme oleja a zriedka vo forme semien. Slnečnicové alebo sezamové semená sú však skutočným zdrojom vitamínov a minerálov.

Toxické baktérie

So všetkými prednosťami týchto choroboplodných zárodkov sa chceme pustiť do kultivácie úplne všetkých našich semien. Ale pred prijatím granivoróznej stravy je vhodné byť dobre informovaný o semenách, ktoré sú klíčené, pretože niektoré z nich sú pre človeka skutočným jedom. Platí to najmä pre semená rebarbory, baklažánu alebo rajčiaka.

Rôzne metódy klíčenia semien

Ak chcete zaručiť čerstvosť naklíčených semien, ktoré konzumujeme, je ako každé všetko lepšie ich pestovať sami. Opakovane vyčerpaná prechladnutím vás myšlienka pustiť sa do skvelej kultúry vôbec neobjaví. Žiadne obavy: klíčiť semená prihláška nulové úsilie , trochu trpezlivosti. A to padá celkom dobre, pretože odkedy ste boli okolo detí, „trpezlivosť“ je vaše stredné meno. Okrem toho, prečo nie je činnosťou s nimi zdieľať? Tu je niekoľko techník, ako premeniť vaše semená na klíčky pripravené na konzumáciu.

Klíčenie: ako to funguje?

Semená, ktoré máte vo svojich rukách, sú v skutočnosti v dobách odpočinku a podobne ako Sleeping Beauty, budú potrebovať správny vzorec, aby sa dostali zo spánku. Tu nie je žiadny očarujúci princ alebo kúzelný bozk. Získať semená z ich vegetačného obdobia letargia , musíte ich jednoducho dať do vody (to by uľahčilo život mnohých kniežat). Toto je fáza namáčanie , Niektoré semená potrebujú na vyklíčenie viac času ako iné. V takom prípade budete musieť denne premýšľať o zmene vody. Nerobte si starosti, je to otázka niekoľkých dní pre najťažšie semená. Semená v priemere po jednej až dvoch nociach namáčania vstúpia do fázy klíčenie , To je, keď sa zmenia na choroboplodné zárodky. V závislosti od semena počkáme ešte niekoľko dní, kým ho môžeme konzumovať.

Klíčiť moje semená v pohári

Na začatie pestovania semien nie je potrebné vybavenie. S jednoduchým poháre , môžete veľmi dobre klíčiť. Začneme namáčaním našich semien do pohára naplneného vodou. Keď semená vychádzajú zo spiaceho stavu, prepláchnu sa vodou. Potom ich vložíme do nádoby, z ktorej sme vodu vyprázdnili. Odstránime kryt a nahradíme ho kusom vzdušnej tkaniny kúsok tylu , gáza alebo mušelín. Aby ste predišli plesniam semien, nezabudnite nakloniť nádobu o 45 ° nadol a objavujúce sa klíčky dvakrát alebo trikrát denne. Trvá to priemerne tri až päť dní, kým budete konzumovať klíčiace semená.

Použite klíčok na pestovanie mojich semienPomocou klíčenia môžete pridať toľko zásobníkov, koľko chcete klíčiť semená. Prax!

Semená môžete klíčiť aj pomocou a propagátor , Pokiaľ ide o prvú techniku, začneme nasiaknutím semien cez noc (trvanie sa musí prispôsobiť podľa typu semien.) Po opláchnutí a vypustení ich rozdelíme do rôznych štádií klíčenia a potom uzavrieme kryt. Semená by sa mali vypláchnuť dvakrát až trikrát denne. Za týmto prechádzame rôznymi tácky na klíčenie prikryté krytom priamo pod vodou. Vypúšťajte na 15 až 20 minút a potom vložte podnosy do striedavých radov, aby boli semená dobre prevzdušnené. Vo všeobecnosti, rovnako ako v prípade pohárov, klíčky sú pripravené na konzumáciu po troch až piatich dňoch klíčenia.

Ako konzumovať semená, keď vyklíčili?

hospodárskych, diéta a bohaté na vitamíny , klíčky sú ideálne na vylepšenie jedla. Konzumujú sa surové alebo varené. Môžeme ich integrovať do našich šalátov, omáčok alebo posypať niektorým z našich teplých jedál. Veľmi dobre sa im darí polievka, omeleta alebo obilniny. Semená strukovín sa odporúča variť. Stačí ich dve minúty ponoriť do vriacej vody. Po dlhú dobu, ktorá je zaradená medzi potraviny vyhradené pre vegetariánov, klíčiace semeno sa pomaly začína demokratizovať ... k radosti nášho organizmu!