Užitočný

8 ozdobných doplnkov, aby (konečne) mali zelený palec

8 ozdobných doplnkov, aby (konečne) mali zelený palec

Jejda, zabudli ste znova zalievať svoje rastliny a vaša malá vnútorná džungľa zožltla a vyschla? A ak namiesto toho, aby ste sa cítili vinní tým, že ste si povedali, že určite nemáte zeleného palca, urobili ste si niekoľko ozdobných darčekov, aby ste sa o svoje rastliny starali štýlovo ... A už na ne nikdy nezabudnete?

Dizajnový interiérový kanister

Ak vaša malá krytá záhrada zbytočne mrhá, môže to byť z dvoch radikálne opačných dôvodov. A áno, buď to príliš veľa alebo málo vody. V prvom prípade, omnoho častejšie, ako si myslíte, nezabudnite nechať pôdu vyschnúť medzi dvoma zavlažovaniami a dávajte pozor, aby ste nenechali stojaci vodu na dne hrnca. Ale ak ste typ, ktorý zapína napájaciu fušku, doprajte si krásnu vnútornú kanvu, ktorá sa vo vašej obývacej izbe zobrazí ako skutočný dizajnový objekt! Vyberte si ho s dlhým a jemným výtokom, aby ste mohli pôdu navlhčiť bez toho, aby ste zmáčali listy a nepohybovali hrnca. A predovšetkým si vyberte model na zavlažovanie, ktorý si nájde svoje miesto vo vašej obývacej izbe a bude vám pravidelne pripomínať svoje povinnosti záhradného záhradníka!

Vo vašej obývacej izbe sa môže zobraziť veľkolepá mosadzná kanva!

Vintage hmlovina

U niektorých odrôd nie je pravidelné napájanie vždy dostatočné na to, aby prežili suchú a prehriatu atmosféru našich domov, ktorá je príliš dobre izolovaná ... Aby sa im zaistila vhodná úroveň vlhkosti, musia sa občas postriekať jemne hnedou farbou. vody, ktorá im prinesie skutočnú prospešnú sprchu. Ak sa gesto zdá byť príliš technické, zoberte vintage pána tak elegantného, ​​že si tiež nájde svoje miesto na vašom konferenčnom stole. Vaše orchidey, papradie a yucca vám poďakujú!

Krásny objekt zo skla zo skla, vďaka ktorému chcete zamlžiť rastliny!

Terakotová oya

Pretože život nie je vždy nastavený na zalévacie rytmy - a to je dobré! - Existuje niekoľko doplnkov, ktoré vám umožňujú byť preč niekoľko týždňov bez toho, aby ste ohrozili svoje zelené rastliny (a bez toho, aby ste nechali kľúč od suseda). A pokiaľ ide o dekoráciu, nenašli sme nič lepšie ako terakotové oyas, tieto nádherné ručne vyrobené predmety, ktoré udržujú Zem vlhkú niekoľko týždňov a zároveň prinášajú dotyk prírody do domu.

Oya, ktorá jemne navlhčí zem ...

Nádrž na tank na obmedzenie zavlažovania

Ak zalievanie rozhodne nie je vaša vec, zvážte vysadenie svojich obľúbených rastlín do kvetináčov. Budete mať možnosť diskrétne znížiť počet zalievaní o dve až tri a bez toho, aby sa váš malý kútik zelene začal žltnúť. Ale pozor, ak voda v rezerve neustále zvlhčuje pôdu, stále ju musíte občas nechať uschnúť! Preto nie je potrebné udržiavať nádrž vždy plnú, najmä v zime ...

Geniálny hrniec, ktorý ešte viac zalie

Docela stávky pre izbové rastliny

Niektoré odrody, ako napríklad orchidey alebo amaryly, potrebujú podporu, aby sa predišli ohýbaniu pod váhou. Jednoduchý inštruktor bambusu a pár prameňov rafia to dokážu veľmi dobre za predpokladu, že ich máte vždy po ruke, aby ste ich mohli nainštalovať skôr, ako bude neskoro! Ak sa v záhradných centrách zamilujete do dekoratívnych vkladov pre izbové rastliny, budete mať istotu, že budete môcť elegantne zaujať svoje izbové rastliny bez ohľadu na okolnosti ...

Tútori v tvare ultra-dizajnových odborov!

Skleník v mini byte, ktorý bude rozmaznávať vaše aromáty

Ak chcete svojim krehkým rastlinám ponúknuť atmosféru dokonale vyhovujúcu ich potrebám, doprajte si ich inštaláciou do mini skleníka! Tento 100% dekoratívny doplnok vám umožní vytvoriť skutočnú záhradu doma a zároveň dodať rastlinám vlhkosť a teplo, ktoré potrebujú. Dobre chránené pred prievanom, sadenicami, aromatickými látkami a tropickými odrodami budú viditeľne prosperovať v ich malej sklenenej budove.

Malý dom, ktorý sa stará o vaše krehké rastliny

Záhradná lampa

Ak vaše rastliny napriek všetkým týmto snahám neprežijú, je to určite preto, že im chýba svetlo. A áno, aby vaše rastliny dobre rástli, potrebujú vodu, živiny, pozornosť, ale predovšetkým a predovšetkým veľa svetla. Je to matematické, bez svetla, bez fotosyntézy a bez fotosyntézy, rastlina rastie. Našťastie na trhu existuje veľa záhradníckych súprav, ktoré sú vybavené LED s nízkou spotrebou, ktoré reprodukujú slnečné svetlo. Ráno ich zapneme, večer ich vypneme a dokonca aj v slepej miestnosti uvidí vaša rastlina bazalky iba oheň!

Skutočný slnečný kúpeľ pre zelené rastliny!

Uzavreté terárium

Dobré, a ak so všetkým, čo stále nemáte zelený palec, nepropadajte panike, stále existuje riešenie! Umiestnite svoje rastliny do uzavretého terária, ktoré funguje úplne autonómne. V tomto malom ekosystéme pod sklom samotné rastliny zabezpečujú kolobeh vody a vzduchu a prekvitajú bez ľudského zásahu alebo takmer. Jednoducho ich nájdite na veľmi svetlom mieste a občas sa dotknite zeme, aby ste si overili, že nie sú príliš suché. Spravidla zavlažujeme terária trikrát alebo štyrikrát do roka, niekedy aj menej ... Uzatvorené terárium môžete sami vyrobiť pomocou vhodných rastlín, ale ak nemáte zelený palec, je lepšie nechať ich prácu. profesionáli. Tentoraz budú vaše rastliny vo vašom kukle skvele robiť!

V dobre exponovanom uzavretom teráriu rastliny zasypávajú vodu iba trikrát do roka ...