Komentáre

5 receptov, ktoré môžete vyrobiť pomocou dehydratátora

5 receptov, ktoré môžete vyrobiť pomocou dehydratátora

Historicky majú muži sušené ovocie a zeleninu na slnku, aby vylepšili svoju chuť a čo najdlhšie ich uskladnili. V súčasnosti je táto konzervačná technika späť v móde, pretože umožňuje nielen zdravšie stravovanie, ale aj konzerváciu potravín úplne ekologickým spôsobom. Ak chcete začať, tu je 5 jednoduchých receptov, ktoré môžete vyrobiť pomocou dehydratátora!

Sušené ovocie je možné sušiť bez komplexu vďaka dehydratátoru

Plody sušením pri nízkej teplote v dehydratátore koncentrujú svoju chuť a zachovávajú si svoje živiny. Na rozdiel od varených potravín v skutočnosti udržiavajú enzýmy a antioxidanty také vzácne pre naše zdravie. Keďže sušené ovocie sa komerčne predáva za dosť drahé, dehydratátor vám umožňuje začať s vlastnou výrobou hrozienok, ale tiež brusníc, banánov a sušených jabĺk. Mali by sme začať? Vyberte neošetrené ovocie a umyte ho pod tečúcou vodou. Na veľké ovocie, ako sú jablká, banány, hrušky alebo mango, narezajte tenké prúžky pomocou mandolíny. Drobné ovocie, ako sú brusnice, hrozno, ale aj figy alebo marhule, sa však umiestnia celé na tanier. Potom na zariadení začnite sušiť pri odporúčanej teplote, zvyčajne okolo 40 ° C. Čas schnutia sa líši podľa modelu, ale umožňuje najmenej 8 hodín a maximálne 48 hodín. Akonáhle sú plody suché, môžete si ich pochutnať na raňajkách v müsli alebo v blanc z krému, ale tiež ako zdravé desiatu s mandľami alebo v domácom pečive. Sušené ovocie uchovávajte niekoľko mesiacov vo vzduchotesnej nádobe.

Sušené brusnice, koncentrát výhod

Zeleninové lupienky na aperitív

Rastlinné lupienky sú u gurmánov stále populárnejšie. Veľmi ľahko sa vyrábajú aj doma, umožňujú vám tiež plniť vitamíny ako aperitív ... Nakrájajte surovú repu, dve mrkvy, pastinák a sladké zemiaky na tenké prúžky pomocou mandolíny, potom zariadte - na podnose dehydratátora. Sušte pri teplote 40 ° C medzi 10 a 20 hodinami, až kým nezískate krásne chrumkavé chrumkavé zeleninové lupienky, aby ste si ich mohli pochutnať na rovine alebo len s náznakom soli Guérande ako aperitív.

Cvikla z červenej repy tak krásna, ako je dobrá

Sušené plátky paradajok na vylepšenie zimných jedál

Vynikajúca klasika v receptoch zo sušeného ovocia, paradajkové krúžky sú nutnosťou dodať zimným jedlám nádej slnka! Vyberte si krásne, chutné paradajky a plátky nakrájajte vodorovne. Ak nemáte možnosť sledovať pôvodný recept tým, že ich necháte dlho vyschnúť pod stredomorským slnkom, vložte ich do sušičky na sušenie, ktorého trvanie bude v závislosti od vášho modelu 6 až 18 hodín. Akonáhle sú paradajky sušené, môžete si ich nechať tak, aby boli včlenené do polievok, omáčok alebo koláčov, alebo ich marinovať v olivovom oleji a pridať ich do šalátov.

Paradajkové plátky, ktoré si môžete vychutnať počas celého roka

Ovocná koža pre deti

Extrémne labužník, recept na ovocnú kožu spôsobí, že budete chcieť okamžite investovať do dehydratátora! Toto skutočné ošetrenie je rad prírodných výhod, ktoré nám pomáhajú jesť 5 ovocia a zeleniny denne. Šťastie, však? Začneme tým, že sa surový ovocný kompot zmieša v mixéri. Napríklad, miešajte jablká, hrušky, červené ovocie, mango alebo banány. Na zvýraznenie sladkej chuti pridajte pár kúskov datle alebo agávového sirupu a prípadne ich okorenite trochou práškového zázvoru, škorice alebo vanilky. Akonáhle je váš surový kompot homogénny, naneste ho na hárok Teflex. Niektoré modely dehydratátorov sa tiež predávajú so špecifickým podnosom, na ktorý môžete svoj prípravok priamo rozšíriť. Nechajte uschnúť 8 až 20 hodín pri 40 ° C, kým nezískate tanier sušeného ovocia, ktorý bude stačiť na rozrezanie na kúsky cukroviniek! Prekvapivý a chutný recept.

Zdravé, vitamínové a domáce občerstvenie!

Domáce bylinné čaje

A konečne, milovníci bylinného čaju môžu pomocou svojho dehydratátora jedla zostaviť svoje vlastné recepty bylinného čaju. Môžete napríklad sušiť lístky mäty, tymiánu, rozmarínu, šalvie, ale aj listy verbeny, harmančeka, meduňky alebo koriandra ... Aby ste do bylinného čaju priniesli ovocnú poznámku, tiež sušte jahody, čučoriedky, grapefruity alebo brusnice na inom podnose. Nakoniec na treťom poschodí vysušte púčiky ruží, kvety ibišteka a zázvorové prúžky. Budete mať na výber, aby ste si zostavili bylinný čaj podľa svojich predstáv a svojich aktuálnych potrieb. Dobré sušenie!

Bylinkový čaj zo záhrady…