Komentáre

Ako vložiť hrnčiarsky tovar do kúpeľne?

Ako vložiť hrnčiarsky tovar do kúpeľne?

Kamenina z estetického hľadiska a vode odolná je jednou z nástenných krytín vhodných do vlhkých miestností, napríklad do kúpeľne. Okrem toho je to správne v trendoch dekorácie! V tomto článku nájdete krok za krokom všetky techniky, ako správne položiť dlaždice a škáry dlaždíc, a uspieť vo svojej práci v dome.

  1. Výber správnych dlaždíc a príprava materiálov
  2. Vykonajte merania a položte droidové dlaždice
  3. Hlinené dlaždice nalepte na stenu
  4. Rezané posledné dlaždice pre dokonalé dokončenie
  5. Nainštalujte škáry dlaždíc© Espace Aubade

Krok 1. Vyberte si správne dlaždice a pripravte si materiályObklady stien často zdobia steny kúpeľní, pretože sa ľahko udržiavajú, sú odolné proti opotrebeniu a sú dekoratívne. Ak chcete nájsť svoje šťastie, budete rozmaznaný výberom v obchodoch pre domácich majstrov a špecialistov na dizajn interiéru: existuje veľa vzorov a farieb. Môžete ich tiež skombinovať a vytvoriť tak mozaiku. Najťažšou časťou bude výber! Hrnčiarstvo v kúpeľni je relatívne ľahké pomocou niekoľkých kľúčových krokov. Pri príprave podpery však musíte byť opatrní: vaša stena musí byť dokonale hladká. Ak nejaké existujú, neváhajte a vyplňte otvory náterom, ktorý si môžete kúpiť už od distribútora. Zosilnite alebo poškriabte povrch, aby ste posilnili priľnavosť podpery steny, najmä ak ide o starú dlaždicu, dobre ju očistite. Na položenie kameniny budete potrebovať tieto materiály: kamenina, samozrejme, ale tiež lepidlo na dlaždice, elektrická taška, vrúbkovaná hladička, hrebeň lepidla, hladička, meter, úroveň do bubliny, spoje dlaždíc, rovnátka, špongia a vedro s vodou. Otvorením balenia dlaždíc uvidíte, že pod každou z nich je tenká vrstva lepidla. Je tu preto, aby sa zabránilo baleniu hornej dosky po jej zabalení. Ak chcete odstrániť túto vrstvu lepidla, je to veľmi jednoduché: stačí sa škrabať nožom alebo jemnou špachtľou.

Krok 2. Vykonajte merania a položte správnu dlaždicu

Je veľmi dôležité, aby vaše dlaždice boli položené rovno. Ak to chcete urobiť, zmerajte vodováhu a neváhajte nakresliť čiaru ceruzkou pozdĺž steny, aby ste vedeli, na ktorú čiaru sa má umiestniť prvý riadok. Potom budú ostatní postupovať prirodzene, takže počas tohto kroku buďte opatrní, pretože zlé meranie úrovne na začiatku bude vidieť ešte vyššie v hornej časti steny.

S glukomerom zmerajte presne dĺžku steny, ktorá má byť pokrytá kameninovým riadom. Potom vypočítajte, koľko dlaždíc budete musieť úplne zakryť svojej dlhej stene. Pokiaľ nebude mať veľké šťastie, nebude to v poriadku.

Aby bola atraktívnejšia, začnite umiestnením celej dosky do stredu steny. To vám ušetrí koniec s tenkým pásom kameniny na konci steny: lepšie nakrájať poslednú dlaždicu v strede, bude to oveľa krajšie.

Krok 3. Lepte dlaždice na stenu

Pri pokládke obkladov nie je potrebná žiadna podsada ako pri farbe: na druhej strane je potrebné pri lepení dbať na to, aby bola inštalácia nevyhnutná!

Naneste lepidlo na zadnú stranu dosky pomocou stierky, potom ho natrite ryhovanou špachtľou, aby ste v lepidle vytvárali drážky. Dávajte pozor, aby ste príliš veľa nedali, je možné, že budete musieť zvyšky neustále odstraňovať.

Položte dlaždice priamo na stenu rukami, rovnomerne zatlačte, ale nie príliš tvrdo. Ak dlaždica nie je rovná, ľahko ju vyrovnajte gumovým kladivom. Na štyri rohy každej dlaždice umiestnite priečky, aby ste udržali dostatok miesta pre spoj a aby boli všetky rovné!

Krok 4. Vyrežte posledné dlaždice pre dokonalé dokončenie

Pre najvyšší a najnižší riadok budete pravdepodobne musieť rezať dlaždice. Na priame rezy bez rizika zlomenia použite dlaždicu. Tento nástroj, ktorý sa veľmi ľahko používa, sa dá ľahko prenajať. Najprv musíte na dlaždici nakresliť čiaru rezu ceruzkou tak, aby zodpovedala požadovaným rozmerom. Potom položte dosku na koniec dlaždice. Posuňte hornú rukoväť k základni vašej čiary a potom ju zdvihnite na druhý koniec. Ide rovne a sľubuje vám rovný rez. Potom aktivujte druhú rukoväť, ktorá vám zlomí dlaždicu pozdĺž línie rezu. Jednoduché a ľahké. Potom položte kameninu na správne miesto na požadované miesto.

V prípade zložitého strihu, ako je napríklad zásuvka padajúca do stredu dlaždice, ju nebudete môcť vyrobiť ručne. S elektrickou rezačkou na dlaždice je to veľmi jednoduché, oveľa jednoduchšie ako s ručným zariadením. Akonáhle je všetko na svojom mieste, zložte rovnátka a nechajte svoju prácu zaschnúť najmenej 12 hodín, než premýšľate o kĺboch.

Krok 5. Nainštalujte škáry dlaždíc

Požiadajte svojho distribútora o špeciálny kachľový spoj. Ukáže vám vrece prášku, ktoré sa potom musí zmiešať s vodou pomocou mixéra, ktorý si môžete pri tejto príležitosti prenajať. Dávajte pozor, aby ste rešpektovali dávky uvedené výrobcom.

Aplikujte svoj spoj so špachtľou v medzerách medzi kameninovými dlaždicami (tu sme vybrali biele dlaždice, aby sme vám ukázali aplikáciu).

Dlaždice očistite navlhčenou špongiou, aby ste odstránili prebytočné tesnenie. Net'ahajte, pretože produkt zasychá veľmi rýchlo! Akonáhle sú všetky vaše steny spojené, nechajte schnúť najmenej hodinu.

Tu ste! Pred opätovným použitím vašej kúpeľne počkajte 24 hodín alebo dokonca 48 hodín. Vďaka spoločnosti 2b Interieur Exterieur a jej remeselníkovi Arnaudovi.© Castorama