Užitočný

5 tipov na správne čistenie detských hier

5 tipov na správne čistenie detských hier

Pritiahnu ich na zem, otočia ich a prevrátia vo svojich malých rukách, ktoré nie sú vždy čisté .... a často ich nakoniec ústia. Často zabúdame, ale detské hračky si čas od času zaslúžia dobré čistenie, aby sa obmedzili baktérie, mikróby a baktérie!

Do umývačky riadu vložte plastové hračky

Všetky umelohmotné hračky bez elektronických komponentov je možné umiestniť do umývačky riadu. Položíme tie veľké dole, stredné hore, najmenšie do siete. Potom spustíme cyklus vysokej teploty a získame dokonale čisté a dezinfikované hračky! Pozor, opakujeme: iba v prípade tvrdých plastov a bez elektroniky, jediní, ktorí odolávajú vode a vysokým teplotám.

Ručné umývanie elektronických a krehkých hračiek

Ak hračky malých detí obsahujú batérie, obrazovky, kľúče alebo akékoľvek iné znaky elektronických komponentov, nepochybne ich vložte do umývačky riadu. Rovnako ako všetky počítačové vybavenie, skôr používame handričku z mikrovlákna, ktorá je ľahko impregnovaná bielym octom alebo dezinfekčnou utierkou. Skôr ako začnete opatrne utierať, začneme vypínaním, odpojovaním alebo vyberaním batérií. Bez elektronických komponentov sa hračky umývajú úprimnejšie špongiou a jemným mydlom v povodí vlažnej vody. Pred dokonalým vysušením si urobíme čas na dôkladné opláchnutie!

Vločkovanú látku a látky vložte do práčky

Ďalšie ľahké riešenie na čistenie detských hračiek. Plyšové a iné látkové hračky sú tiež hračkami, ktoré obsahujú najškaredšie zvieratá, tým viac ich pravidelne umývate! Takmer všetci šťastne chodia do práčky alebo dokonca do sušičky. Vyberáme najteplejší možný cyklus na odstránenie maximálneho množstva baktérií a roztočov, s hypoalergénnym detergentom vhodným pre deti a batoľatá. Ak sú hračky alebo mäkké hračky krehké, sú chránené v umývacej sieti, v stroji ako v sušičke.

Umývajte hračky do kúpeľa

Namočia sa do horúcej vody, skutočnej živnej pôdy pre baktérie. Správna metóda? Po každom kúpeli sa hračky opatrne vyprázdnia, opláchnu vodou a vysušia. Raz za čas ideme na vyšší prevodový stupeň tak, že ich dezinfikujeme v umývačke riadu, v umývadle veľmi horúcej vody, utrite… alebo dokonca v sterilizátore fliaš v mikrovlnnej rúre, pre najmenších ,

Používajte jemné výrobky

Nikdy nezabudnite, že čerstvo vyčistené detské hračky sa môžu okamžite roztočiť až k ústam. A aj keď je dobre opláchnutý, vo všeobecnosti sa v tele dieťaťa objavia malé zvyšky ... V žiadnom prípade nevsádzajte na mimoriadne výkonné čistiace prostriedky! Najvhodnejšie sú prírodné, hypoalergénne a nechemické vzorce. Dokonca aj biely ocot alebo sóda na pečenie sa musia riediť, aby sa zabránilo škodlivej koncentrácii pre deti! Ditto pre éterické oleje, pre väčšinu príliš silných s deťmi do troch rokov.