Komentáre

Ktorý kuchynský nôž na aké použitie?

Ktorý kuchynský nôž na aké použitie?

Nôž je všestranný vo vašej kuchyni. Ale ten istý nôž neberieme na mletie, dvíhanie, šupku alebo sekanie ... Rovnaké na vašom stole: steakový nôž, ryba, syr alebo oceľ, keramika? Nie je vždy ľahké rozlíšiť ich. Déco.fr vám pomôže nájsť cestu medzi všetkými modelmi.

Ako sa vyrába kuchynský nôž?

Ak chcete vedieť, ako si vybrať kuchynský nôž, musíte pochopiť, o čom hovoríme! Nôž sa skladá z troch častí: 1. Čepeľ a jej rezná hrana: časť, ktorá rezá a poskytuje kvalitu rezu (z ocele alebo keramiky). Čepeľ môže byť hladká na odlupovanie alebo rezanie; ozubené alebo zúbkované na rezanie hrubých kožiek alebo kôry ako chlieb; alebo voštinové, ktoré zabraňujú prilepovaniu materiálu k čepeľu: je preto ideálny na získanie tenkých plátkov, napríklad so zeleninou, lososom alebo šunkou. 2. Ochranný kryt a pokos: stredná časť noža. Podpera je hrubá kovová časť medzi rukoväťou a čepeľou, ktorú chráni. 3. Rukoväť (ktorá môže byť prilepená, injektovaná alebo nitovaná) a hodváb (predĺženie čepele, ktorá sa pripevňuje k rukoväti). Rukoväť môže byť zo surového dreva (viac estetického), z plastu (dobrá hygiena a odolnosť proti korózii) alebo zo syntetického dreva (dobrý kompromis medzi odolnosťou a pohodlným používaním).

Nôž sa skladá z troch častí, čepele, krytu a rukoväte! Všetky tri prispievajú k rovnováhe a pevnosti noža.

Oceľový nôž alebo keramický nôž?

Oceľový nôž

Nože z uhlíkovej ocele sú jednoduché, ale extrémne odolné. Sú lacné, čo z nich robí veľmi rozšírený produkt na trhu. Nevýhodou? Musíte ho pravidelne zaostrovať! Existujú tiež nože z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú odolnejšie voči hrdzi a vyžadujú menej údržby. Na rozdiel od uhlíka je táto oceľ o niečo drahšia.

Keramický nôž

Keramická čepeľ je známa dobrým rezaním, je odolná, ľahká a nehrdzavie. Keramický nôž, ktorý je ideálny na rezanie ovocia, zeleniny a rýb, má mnoho výhod: ľahko sa krája, ostáva dlhšie ako oceľ a nehrdzavie. Bonus: keramika nemení chuť potravín, pretože odoláva ich kyslosti.

Keramické nože ponúkajú výnimočnú kvalitu rezu, sú čisté a presné pre rýchlu prácu. A keď sú také krásne, okamžite si chceme osvojiť jednu alebo viac!

Nože mať vo vašej kuchyni

V kuchyni je nôž na každé použitie: šupka, krájaná, mletá ... Medzi základnými prvkami musí byť vždy: 1-A kuchársky nôž: ak by mal byť iba jeden, bol by ten pretože je multifunkčný. Vďaka svojej 15 - 20 cm čepeli, širokej a pevnej, je ideálny na krájanie a krájanie mäsa. Ľahko sa s ním manipuluje, je tiež praktický na rezanie rýb a veľkej zeleniny. 2-rezací nôž s krátkou čepeľou (10 cm) a špicatý, je ideálny na rezanie ovocia a zeleniny. Na rýchle a precízne spracovanie malých potravín (trhanie jahôd, šúpanie ovocia, strúhanie strúčika cesnaku atď.) Používajte keramické. Je to veľmi univerzálny! 3-A nôž na zeleninu, malý a s krátkou zakrivenou čepeľou: ideálny na škrabanie zeleniny, krájanie ovocia na kúsky ... Bunky na čepeli bránia lepeniu potravín. 4 - Existujú aj ďalšie špecializované nože, ako napríklad: - nôž ustrice (s veľmi krátkou a pevnou čepeľou), - japonský nôž (vzhľad dizajnu a veľmi ostrá čepeľ), - šunkový nôž (v držiakoch nožov) , je to dlhá tenká čepeľ!), - steakový nôž (rezne bez trhania mäsa), - nôž na syr (dvojitý špicatý), - nôž na maslo (so zaoblenou špičkou), - ryba (stôl so svojou plochou čepeľou bez zubov, trochu širší ako tradičné alebo kuchynské nože na ľahké zdvihnutie filé s ostrou čepeľou), alebo dokonca nôž z morskej mušle! - je tu dokonca aj nôž na grapefruit s klenutou čepeľou a malými zubami!

Veľmi praktické, tieto úložné jednotky kuchynských nožov vám umožňujú mať náležitosti a zároveň chrániť čepele! Inteligentný a dizajn.