Tipy

Ako si vybrať dokonalý koberec do mojej obývačky?

Ako si vybrať dokonalý koberec do mojej obývačky?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dôležitosť rozmerov pre koberec v obývacej izbeNa dosiahnutie harmonického výsledku je nevyhnutné vziať do úvahy kontext, v ktorom bude koberec nainštalovaný. Nábytok, ale aj rozmery miestnosti zohrávajú zásadnú úlohu: koberec musí zakrývať dostatočný povrch, aby priestor poskytoval určitú vizuálnu rovnováhu.

Aby ste sa nemýlili, jednoducho zmerajte údaje o inštalácii a všimnite si, ktorý model bude vhodný pre váš priestor. Keď je koberec integrovaný do obývacej izby, máte dve možnosti:

 • Prvým je zarámovať nábytok, ktorý čo najviac tvorí obývaciu izbu. Pohovka, kreslo, konferenčný stolík ... koberec vyniká ako druhá podlaha, ktorá označuje napríklad prechod medzi jedálňou a samotným obývacím priestorom.
 • Môžete tiež zvoliť zvýraznenie stredu vašej obývačky, ktoré je často poznačené prítomnosťou konferenčného stolíka. Aj tu musí byť koberec nevyhnutne pôsobivejší ako váš nábytok, aby ho mohol sublimovať. Nainštalujte aj koberec XL, ktorý mierne presahuje šírku pohovky, aby bol dokonalý a veľmi moderný.

Keď sú kobercové modely vybrané v nevhodných rozmeroch, priestor sa javí ako neprimeraný a chýba mu konzistentnosť. Čím je toto príslušenstvo menšie, tým menší bude váš interiér!

Aký tvar si mám zvoliť pre svoj koberec?V obývacej izbe prináša koberec rôzne vizuálne efekty v závislosti od svojich rozmerov, farby, materiálu, ale aj jeho tvaru.

Klasický obdĺžnik, grafický štvorec alebo mäkký zaoblený tvar, koberec umožňuje niekoľko efektov vo vašej výzdobe interiéru.

Uprednostňujeme dizajn v súlade s usporiadaním miestnosti, aby sa zachovala estetická logika. Veľké obývacie izby si môžu dovoliť všetky formy kobercov. Na druhej strane je lepšie sledovať kresbu salónu viac, keď je užšia alebo keď má jedinečný tvar.

Tým sa zabráni kruhovému kobercu v pretiahnutom priestore, aby sa neohrozilo zmršťovacie pôsobenie tohto súboja opačných tvarov.

Aký štýl koberca do obývacej izby?Obyčajný koberec na zvýraznenie farby alebo vzor pre zvýšenie reliéfu v obývacej izbe?

Koberec okrem vizuálneho orámovania priestoru zdôrazňuje aj farbu nábytku a dekorácií. Jeho farba, ktorá samozrejme závisí predovšetkým od vášho vkusu, môže tiež odrážať farby prítomné vo vašom interiéri na podporu dekoratívneho štýlu, alebo naopak, priniesť dotyk originality, ak vybraná farba vynikne od ostatných.

Všimli sme si, že ľahký koberec zvýrazňuje efekt majestátnosti, zatiaľ čo tmavý model má tendenciu zameriavať pohľad na nábytok, ktorý ho obklopuje. Váš výber preto môže byť ovplyvnený vašimi potrebami na zdobenie.

Našťastie existuje niekoľko štýlov koberčekov, ktoré sa v priebehu rokov stali nevyhnutnými a ktoré vám umožnia vyzdobiť si obývaciu izbu bez toho, aby ste urobili chybu!

 • Koberec Berber: Z etnicky inšpirovaného hľadiska je koberec Berber obvykle vyrobený zo svetlej vlny s tmavšími grafickými vzormi. Svoje miesto si nachádza v interiéri priemyselnej inšpirácie, ako aj v škandinávskych alebo boho.
 • Koberec z prírodných vlákien: koberec z prírodných vlákien má často okrúhlu neutrálnu farbu, ktorá mu umožňuje prispôsobiť sa každému interiéru. Jeho relatívne malá veľkosť je ideálna pre štúdio alebo malú obývačku.
 • Grafický koberec: Grafický koberec, ktorý je vyrobený v štýle škandinávskej dekorácie, je často vyrobený z bavlny a je vyrobený z geometrických vzorov. Pastelové farby, živé alebo klasickejšie, je tiež vhodné pre akýkoľvek štýl dekorácie. Často sa ľahko čistí a ľahko sa pohybuje.

Nakoniec nezabudnite na údržbovú a čistiacu časť, pretože sa často stáva, že tí najohavnejší z nás majú kobercový toast počas aperitívov s priateľmi!Komentáre:

 1. Galeno

  I think the subject is very interesting. I offer you to discuss it here or in PM.

 2. Godofredo

  Yes, sounds attractive

 3. Tomeo

  Nemáš pravdu. Som si istý. Môžem brániť pozíciu.Napíšte správu