Informácie

Vytvorte kabinet kuriozít rastlín

Vytvorte kabinet kuriozít rastlín

Moderné kabinety zvedavosti, inšpirované prístupmi zberateľov a prieskumníkov renesancie, odrážajú predovšetkým osobnosť ich majiteľa. Princíp je jednoduchý: zhromažďujte na jednom mieste prírodné „zvedavosti“, či už rastlinné, minerálne alebo živočíšne, ako aj snové alebo poetické ľudské výtvory. V pohybe „mestských džunglí“ v súčasnosti rastú kabíny kuriozít rastlín. 10 jednoduchých nápadov, ako začať.

Rastliny pod rámom pre vašu „zelenú“ kabinet zvedavostí

Tieto krídlové rámy sa ľahko vyrábajú a do miestnosti okamžite dodávajú ďalšiu dušu. Vyberáme čierne, biele alebo svetlé drevené rámy, sušíme lístky pod sklo a hrajeme s akumulačnými účinkami ...

Herbárske dosky v kabinete so zvedavosťou rastlín

Je to oficiálne, herbaria je späť v móde, najmä ak je „domáca“ v poetickom a dekoratívnom duchu. Vyberte si krásny papier a zvýraznite jednoduché kvety pre príjemne poetického vidieckeho ducha.

Sklenené zvončeky

Sklenený zvonček, ktorý je nevyhnutný v každej kabinete zvedavosti, ktorý rešpektuje sám seba, sublimuje najjednoduchšie rastliny. Podľa vašich prianí, dajte pod zvonček mini-orchidey, vetvy brečtanu, malú kyticu v pohári, kaktus, papraď, kôru zozbieranú v lese ... "Wow" efekt zaručený!

Umelecká alebo DIY herbaria

Nechajte svoju fantáziu rozprestrieť a vytvorte zo sušených listov malé umelecké diela. Tužka na ceruzku, trochu farby, a to je vrchol vašej skrinky kuriozít ...

Uzavreté terárium

Nevyhnutné uzavreté terária majú malé kúty prírody, ktoré samy o sebe postačujú. Tieto ekosystémy nevyžadujú žiadne zalievanie a potrebujú iba veľa svetla na výrobu vody a kyslíka, ktoré potrebujú ... Ak máte priestor pred oknom, odvážte sa postaviť niekoľko terárií vedľa seba, je to kúzlo!

Jednoducho Pilea

Prezývaná „čínska rastlina peňazí“, peazomidy Pilea sú samy o sebe zvedavosťou. Ultra grafický, je taký krásny sám, ako je umiestnený vedľa malých sukulentov (kaktusový typ), aby vytvoril efekty kontrastov. Milujeme to!

„Jazyky svokry“

Zelené listy pruhované krémovou bielou farbou lemované žltou farbou sansevière (Sansevieria trifasciata pre botanikov, „svokorné jazyky pre blízkych priateľov“) si zaslúžia objaviť sa vo vašom kabinete so zvedavosťou rastlín z dvoch dôvodov: sú mimoriadne grafické, a čistia vzduch lepšie ako ktokoľvek iný!

Rowleyho čeľade

Malé perly navlečené na náhrdelníku? Veniec zeleného ríbezle? Okrúhle listy Senecio rowleyanus, ktoré používa na ukladanie svojich vodných rezerv, sú vtipné malé prírodné zaujímavosti, ktoré sa zvýrazňujú vo vysokom hrnci alebo v pozastavení.