Informácie

3 tipy, ako dať malej spálni štýl

3 tipy, ako dať malej spálni štýl

Usporiadanie malej miestnosti je niekedy bolesti hlavy! Venujete osobitnú pozornosť tomuto dielu, ktorý máte radi, ale chýba mu riešenie, ktoré by ho spríjemnilo? Neprepadajte panike, dávame vám niekoľko tipov na nastavenie malej spálne v štýle.

Malá spálňa: ako zvoliť správny nábytok?

V spálni vám chýba priestor, ale nemalo by to vyzerať prázdne. Nemôžeme zaplniť miestnosť správnym výberom nábytku, počnúc posteľou, stredným bodom miestnosti. Najprv sa odporúča vybrať si ho v primeranej šírke a zdvihnúť ho, aby sa vytvoril priestor na zasunutie niekoľkých úložných boxov. Jeho výška tiež vytvára dojem pohodlia. Ak to výška stropu a rozmiestnenie miestnosti umožňujú, môžete si dokonca dopracovať luxus luxusného lôžka so štyrmi plagátmi a vytvoriť tak útulné hniezdo, v ktorom budete chcieť prečítať toľko, ako spíte. Konštrukcia však musí zostať ľahká a musí byť natretá v rovnakej farbe ako steny tak, aby dokonale zapadla do zorného poľa. Nábytok by nikdy nemal prekážať okolo postele, či už ide o nočné stolíky, skriňu alebo komodu. Ak chcete šetriť miesto, vyberte rohový nábytok! Ak má miestnosť nízky strop, vyvarujte sa vysokého nábytku.

Nástenné police nad posteľou šetria priestor bez obetovania dekorácie!

Uprednostňujte svetlé farby v malej miestnosti

Výber farieb je rozhodujúci, ak chcete, aby sa vaša malá spálňa javila ako väčšia. Ak chcete zväčšiť priestor, vyberte možnosť svetlé tóny : biela, svetlo šedá, svetlo modrá ... Okrem vizuálneho zväčšenia priestoru tieto pastelové odtiene pomôžu vytvoriť upokojujúcu atmosféru. Pre hrejivý štýl myslite na spojenectvo bielej a drevnej: duo vždy víťazné! Steny a posteľná bielizeň zostávajú biele, zatiaľ čo drevo je k dispozícii v minimalistickom surovom nábytku, od čela postele po skriňu, okolo peknej lavice ako nočný stolík Jednoduchý štýl!

V malej miestnosti svetlé farby vizuálne zväčšujú priestor.

Dômyselná dekorácia pre malú spálňu

Ak chcete dať malej miestnosti štýl bez toho, aby ste jej neprekážali, musíte sa niekedy odvážiť. Napríklad sa odvážte dať na stenu XXL maliarsky náter. Aj keď to nie je prvý nápad, ktorý príde na myseľ na ozdobenie malej miestnosti, ukázalo sa, že veľké plátno bude trompe-l'oeil na zväčšenie priestoru. Vaša miestnosť - hoci malá - bude predovšetkým schopná presadiť svoju osobnosť silou! Naopak, nahromadenie snímok by mohlo miestnosti dať „preťažený“ vzhľad. Zvážte aj inštaláciu zrkadla: dekoratívny doplnok, ktorého schopnosť tlačiť steny malých spální je dobre známa! Okrem zrkadla integrovaného do skrinky sa môžete rozhodnúť, že sa veľký model postaví proti stene a ďalšie sa zavesí na protiľahlú stenu. Nakoniec si zahrajte so svetlom, aby ste zvýraznili tento dojem priestoru a vytvorili príjemnú atmosféru. Vyhýbame sa halogénu nasmerovanému na strop, ktorý uzatvára miestnosť, a uprednostňujeme stropné svietidlo a ďalšie zdroje svetla v blízkosti postele. Teplá, svetlá a optimalizovaná miestnosť má všetko, čo potrebuje!

Zrkadlo, ktoré je praktické v každodennom živote, vytvára dojem priestoru.