Ostatné

Pred / Po: Vonkajšie príslušenstvo na vylepšenie terasy

Pred / Po: Vonkajšie príslušenstvo na vylepšenie terasy

Veľké zmeny nie sú vždy závislé od veľkých prác. Prispôsobenie priestoru niekedy trvá trochu, či už ide o interiérovú izbu, terasu alebo balkón! Z tohto dôvodu sú doplnky a kutilstvo ideálnymi stĺpmi: prístupné a ľahko nastaviteľné, sú v dosahu každého z nás. Domáce je špecialitou amerického autora a blogerky Elsie Larsonovej. Prostredníctvom svojho kolektívneho filmu „Krásna neporiadok“ si mladá žena každý deň predstavuje množstvo kreatívnych nápadov na zafarbenie každodenného života. Tentoraz sa dostala do svojho pracovného priestoru - alebo presnejšie do vonku - s pomocou dvoch jej kolegov, Elsie zmenila roh pred jej kanceláriou na útulnú a farebnú terasu. Na prestávku na obed nie je nič ako obyčajný priestor!

Oživenie opustenej záhrady

pred : Kancelárie kolektívu „Krásny neporiadok“ nemajú originálnosť. Obsadené niekoľkými kreatívami všetkých pásov - fotografov, redaktorov, grafikov - dokonale odrážajú vesmír svojich obyvateľov. Exteriéry sú však úplne opustené, pretože tím doteraz nemal dostatok času na ich riešenie. Záhrada má však vďaka svojmu pokojnému a zelenému prostrediu veľa výhod: po niekoľkých mesiacoch reflexie sa Elsie, zakladateľka „Krásneho neporiadku“, konečne rozhodne vyvinúť priestor venovaný „dodatočnej práci“. V rohu doteraz neobsadenej záhrady plánuje mladá žena vytvoriť letný salónik, kde sa môžu všetci zamestnanci stretnúť, zdieľať jedlo alebo si dať niečo na pitie. Priateľský a neformálny spôsob, ako posilniť už aj tak silné väzby medzi členmi kolektívu, počas prestávky na obed alebo na konci dňa po ukončení práce.

po : Na to, aby Elsie, Josh a Laura oživili a prispôsobili tento malý priestor, bolo ešte potrebné mesiac práce. Najväčšou úlohou bolo položiť betónové dosky, ktoré teraz pokrývajú trávu, a ohraničiť novú terasu. Štrk obklopuje tento malý priestor a umožňuje vám chodiť z kancelárie do letnej obývačky bez toho, aby ste museli chodiť po tráve. Steny boli starostlivo natreté bielou farbou, aby osvetľovali terasu a dodali jej ostrejší vzhľad. Susedný plot je tiež pod kefou Elsie, ktorá na bielom pozadí pridala veľké množstvo čierneho hrachu, aby celému originálu priniesla notu.

Vrcholom terasy je nepochybne veľká pohovka na mieru, ktorá pojme desať ľudí. Upevnené v rohu obidvoch budov bolo posiate niekoľkými farebnými vankúšmi, ktoré ho dodali energii a dodali pohodlnú poznámku. Na dokončenie dekorácie Elsie a jej spoločníci pridali na podlahu pruhovaný koberec, zavesili niekoľko kvetináčov na steny a zavesili dlhú girlandu v štýle kaviarenských jazykov. Vďaka svojmu novému dizajnu grilu a rastlinám XXL, ktoré ho obklopujú, letný veľtrh kolektívneho „krásneho neporiadku“ sľubuje privítanie mnohých priateľských chvíľ s kolegami!

Viac informácií na www.abeautifulmess.com