Užitočný

Čo zasadiť do jesenných kvetináčov?

Čo zasadiť do jesenných kvetináčov?

Vytvorte rustikálny kvetináč s vresomHeather, nevyhnutná počas jesene!  

Hneď ako sa leto blíži ku koncu, hrá v jesenných kvetináčoch hlavnú úlohu vres. Ružové, biele alebo dvojfarebné sa predávajú v kvetináčoch vo všetkých záhradných centrách a vo všetkých kvetinárstvách iba za pár eur. Ľahko sa pestujú a pestujú, zostávajú na mieste celú zimu a farbu okenných parapetov dodávajú farbe. Nezabudnite na spodnú časť kvetináča spojiť hlinené gule, aby ste podporili odvodnenie, a vodu, len keď pôda zaschne na povrchu ... Dekoratívny tip: vyvarujte sa modrého, oranžového alebo neónovo zeleného vresu, ktoré je umelo zafarbené. Prírodné farby sú omnoho krajšie, že?

Kvetinová krabica s cyklaménomKrehká elegancia jesenných cyklámenov…  

Ak cyklámen dobre neznesie mráz, darí sa mu v sadoch počas pádu v oblastiach s miernym, oceánskym alebo južným podnebím. Stoja na svojich jemných stonkách a zvádzajú toľko z jemnej krásy svojich kvetov ako z mramorového lístia. Zasadte ich hneď na začiatku jesene do svojich kvetináčov, ktoré boli vystavené čiastočnému tieňu, bez toho, aby ste žiarovku tlačili príliš hlboko do zeme. Akonáhle pocítite prvé veľké prechladnutia, neváhajte priniesť svoje cyklamény dovnútra! Na verande alebo v slabo vyhrievanej a svetlej miestnosti môžu kvitnúť až do nasledujúcej jari ...

Krajina zakladateľ s astryAsters minulé leto do novembra…  

Veľkolepé kvitnutie jesenných Astry nie je len pre záhrady! V kvetináčoch alebo kvetináčoch niektoré odrody kvitnú až do novembra, pokiaľ sú dobre napojené a poskytujú hnojivo pre kvitnúce rastliny. Tieto jednoduché a veľkorysé kvety, ktoré sa veľmi ľahko udržiavajú, prinesú na okenné parapety počas jesene bukolické kúzlo. Zostáva len vybrať si astry vo vašich obľúbených farbách, aby ste mohli zostaviť nádherné kvetináče!

Sadzač strieborný s Calocephalus brownii

Keď je obloha šedá, pestovatelia môžu hrať kartu s kontrastom alebo naopak s kartou tónu v tóne ... Úžasné, žiarivé a originálne, odrody so strieborným listom krásne vylepšujú jesenné kvety, ale môžeme ich tiež zasadiť iba v kvetináčoch alebo s tmavozelenými listami. Calocephalus brownii sa ľahko pestuje v kvetináčoch počas jesene. Ak je zima mierna, pri mori alebo na juhu, môžete ju nechať vonku s čo najmenším množstvom vody. Na druhej strane, ak nočné teploty klesnú pod -3 ° C, je lepšie priviesť ho dovnútra v nevykurovanej miestnosti do marca až apríla.

Rastlinný kvetináč s ozdobnými klíčkamiMalé pôžitky z jesene sa rodia v kapuste…  

Jeseň je tiež obdobím zberu v zeleninovej náplasti. Ak chcete svojim pestovateľom priniesť farbu a originalitu, prečo pestovať ozdobné klíčky? Odroda Brassica oleracea acephala, ktorá bola vytvorená špeciálne na okrasné účely, dokonale chladí. Zasadte ju bez váhania začiatkom jesene do kvetináča vystaveného slnku alebo čiastočnému tieňu, aspoň z vody a obdivujte prehliadku po celú zimu!

Exotický kvetináč s dekoratívnou paprikouChilli v mojej kvetináč na jeseň? Olé!  

Chceš teplo, farbu a exotiku? Rastlinné okrasné papriky vo vašich kvetináčoch! Od septembra je táto rastlina, ktorá pochádza z Mexika, ozdobená malými červenými alebo oranžovými plodmi, ktoré vyzerajú, akoby sa dali zameniť za papriku, aj keď nie sú jedlé. V miernom podnebí môžu vaše papriky stráviť zimu vonku, inak ich dovnútra pred prvými mrazmi. Vedľa kaktusu zahrejú atmosféru vášho zimného interiéru!