Ostatné

Ako správne aplikovať farbu na tapetu?

Ako správne aplikovať farbu na tapetu?

Pripravte stenu na prelakovanie

Dovoľte mi objasniť: ak si budete priať naneste na tapetu farbu, je nevyhnutné začať prípravou terénu vopred. Naozaj, nie je pochýb o maľujte gobelín roztrhané alebo v pochybnom stave: stena musí byť čistá av prípade potreby sa musí lepiť tapiséria.
Potom všetok prach zo steny odstráňte pomocou čistej látky, mäkkej kefy alebo vlhkej špongie a potom čistej suchej látky. Bez neho, aj pri najlepšej farbe na svete, konečný výsledok zanechá niečo, čo bude potrebné, a nebude ho čistiť.

Nezabudnite tiež chrániť rámy okien a odstrániť elektrické zásuvky, aby ste sa vyhli ich omylu alebo ich zafarbeniu.
 

Ako správne nanášať náter na stenu tapety?

Spravidla postačujú dve vrstvy farby na optimálne vykreslenie na stene, ktorá nemá stenu (holú stenu). Ale na stene, ktorá je už pokrytá tapetou, sú veci trochu odlišné a dve vrstvy nebudú stačiť.
Naozaj, použiť maľovanie na tapetu, sú potrebné tri nátery; za účelom maskovania počiatočnej farby predchádzajúceho náteru, ale tiež kvôli správnemu vyfarbeniu tapety, ak je vybavená reliéfmi.

Pre dokonalý výsledok môžete začať tým, že na svoju tapetu aplikujete prvú takzvanú spojovaciu vrstvu, vďaka ktorej bude oblasť maliara úplne jednotná. Ak je tapeta, ktorú chcete pokryť, dostatočne tmavá, môžete začať aj s farebnou podsadou.
 

Môžeme maľovať nejaké tapety?

Dobrá správa: ak je v dobrom stave a nezabudnete si dobre pripraviť stenu pred lakovaním, je to možné prefarbiť akýkoľvek druh tapety ! Majte však na pamäti, že je zložitejšie maľovať:

  • Tapeta, ktorá je príliš tenká, pretože farba by mohla spôsobiť jej odlepenie;
  • Príliš stará tapeta;
  • Stará tapeta so vzorom, pretože sa mohli odfarbiť farbou.
  • Reliéfna tapeta s úmyslom ju maskovať: reliéfy nikdy nezmiznú ani po mnohých vrstvách farby a zostanú viditeľné!
     

Aký druh farby by ste si mali zvoliť prefarbenie steny tapetou?

Ak chcete, neskúšajte kvalitu farby prelakujte čalúnené steny : to ovplyvňuje tak počet vrstiev, ktoré majú prejsť, ale aj životnosť steny po jej opätovnom natretí.
Ak má akrylová farba tendenciu zakrývať nedokonalosti, bude lepšia priľnavosť glycerolovej farby. Okrem toho, ak sa chcete prihlásiť maľovanie na vinylové tapety, musíte sa bezpodmienečne rozhodnúť pre glyceroftalovú farbu! Avšak buďte opatrní: vysychanie trvá veľmi dlho a je dosť silné.

Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, neváhajte a vyskúšajte si v skrytom uhle, aby ste si otestovali farbu vybranú na tapete, a počkajte, až zaschne, aby ste zistili, či výsledok zodpovedá vašim očakávaniam. Ak áno, vaša práca sa môže začať!