Komentáre

Ako ľahko umyť závesy a záclony?

Ako ľahko umyť závesy a záclony?

Vyzerajú vaše záclony a priesvity šedo? Poskytujeme vám všetky naše tipy na ich čistenie bez toho, aby ste museli ísť do bielizne! Bez toho, aby ste zabudli na našu radu, aby ste ich každý deň udržiavali a obnovovali ich žiarivosť! A keďže sme doma oboznámení s prírodnými riešeniami, dávame vám potrubie na umývanie záclon bez toho, aby ste museli používať chemikálie ...

1. Denne:Rovnako ako vo zvyšku bielizne pre domácnosť, záclony a sieťové záclony musia byť udržiavané, ak ich chcete ponechať na dlhú dobu a vyhnúť sa príliš častému praniu. A začína to pravidelným oprášením! Keď napríklad vysávate, nezabudnite priniesť dýzu v tvare T, aby vysávala záclony a závesy vašich okien. Môžete ich tiež odstrediť za studena v sušičke alebo ich osušiť handričkou. Ak si všimnete škvrnu, zvážte jej trenie mydlom Marseille alebo použitie špeciálneho odstraňovača škvŕn (v závislosti od materiálu)! Úloha pretrváva? Urobte cestu pre druhý krok: veľké čistenie!

2. Veľké čistenie:Okrem pravidelnej údržby by sa mali vaše záclony a záclony občas umývať. Áno, ale ako viete, či je možné ich opracovať? Existuje jednoduchý trik. Cieľom je vyskúšať farbu vašich záclon navlhčením rohu lemu a umiestnením kúska bavlny naň. Vyžehlite testovaciu plochu: ak sa bavlna zafarbí, znamená to, že farba nie je správne upevnená. A výsledok? Vaše záclony nepodporujú pranie v práčke a musia sa odniesť do čistiarne! Ak sa nič nepohybuje, vaše záclony sa dajú čistiť strojom! Predtým, ako začnete, nezabudnite odstrániť kovové časti (kolíky a háčiky) alebo priviazať očká pomocou šnúrky, aby ste zabránili poškodeniu bubna zariadenia. Ak chcete zvoliť umývací program a teplotu, musíte sa oboznámiť s materiálom vašich záclon a záclon as odporúčaniami na štítkoch. Vo všetkých prípadoch sa odporúča zvoliť umývanie pri nízkej teplote (maximálne 30 °), aby sa zabránilo jeho poškodeniu. Rovnakým spôsobom sa vyhnite pradeniu v stroji, ak ho máte možnosť šíriť vonku, najmä pokiaľ ide o krehké materiály, ako sú ľan, hodváb alebo konope ... stroj, nezabudnite ich zasunúť do obliečky na vankúš alebo obliečku na periny (najmä ak obsahujú korálky, výšivky alebo iné ozdoby). V prípade taftových, batických, zamatových alebo acetátových záclon a úplných záclon dávajte prednosť umývaniu rúk! Ako? Vo vani teplej vody jemne trite záclony mydlom Marseille a nenechajte ich príliš dlho nasiaknuť!

3. Posilnenie:Napriek vašim snahám sú vaše záclony nudné? Ak ich zistíte, že sú poškvrnené, môžete ich vďaka triku babičky trochu chytiť ... Len im ponúknite škrob! Namočte záclony a záclony do vedra s ryžovou vodou zriedenou čistou vodou alebo pohárom škrobového prášku. Dobrá správa? Okrem toho, že je prírodný, je škrob tiež známy pre ochranu záclon pred prachom! Pokiaľ ide o biele záclony, ktoré v priebehu času žltnú, môžete im dať nejaký lesk s niekoľkými prírodnými trikmi. Keď prechádza práčka do vrecka na pracie prostriedky, pridajte vrecko s práškom do pečiva a tie vyjdú jasnejšie. Ak sú vaše záclony a záclony krehké, namočte ich do teplej citrónovej vody (jeden citrón na jeden liter vody)! Nakoniec, základná jedlá sóda na pečenie bude tiež najlepším spojencom na obnovenie lesku vašich záclon. Na ich premočenie použite šálku na 10 litrov vody.