Komentáre

7 chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri úspešnej renovácii kúpeľne

7 chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri úspešnej renovácii kúpeľne

Sotva hovoríte o renovácii kúpeľní, keď už premýšľate o obkladoch stien, pokládke obkladov, kovaní, sanitárnych zariadeniach ... Ale skôr, ako začnete s vlastnou údržbou a inštaláciou nevhodnej sprchy, dizajn na papier vlastná kúpeľňa ... ktorá vás poteší, dokonale uspokojí vaše potreby a zjednoduší váš každodenný život.

  1. Nainštalujte vstupnú sprchu bez toho, aby ste skontrolovali, či je to možné
  2. Blokovaný prístup k potrubiu pre sanitárne zariadenia
  3. Zlyhané obloženie stien
  4. Neočakávajte pohyb v rozložení
  5. Navrhnite svoju kúpeľňu bez premýšľania o vetraní a osvetlení
  6. Zabudnite na ukladanie v malej kúpeľni
  7. Zneužívanie bielej v kúpeľni

1. Nainštalujte sprchovú sprchu bez toho, aby ste skontrolovali, či je to možnéSamozrejmosťou pre moderné kúpeľne musí byť sprchovací kút! Je to elegantné, vzdušné ... Je však možné ho integrovať doma? Ak je sprchovací kút vizuálne veľmi jednoduchý, zakrýva niektoré technické ťažkosti. Bude skutočne potrebné skontrolovať, či je možné vložiť celý systém (prijímač, evakuáciu atď.) Na podlahu. Skutočná sprchovací kút je inštalovaný na jednej úrovni. Nepredstavuje to ideálne riešenie pre všetkých ľudí so zníženou pohyblivosťou. Na poschodí budú vaše šance na kopanie menšie. Ak však naozaj chcete, môžete vždy zdvihnúť podlahu svojej kúpeľne (pre veľké práce) alebo zdvihnúť sprchu na jeden krok (prístup na rozlúčku na jednej úrovni). Ďalšia alternatíva - jednoduchšia a lacnejšia: inštalácia extra plochej sprchovej vaničky. Na estetickej úrovni budete mať takmer bez sprchy, ale na technickej úrovni si ušetríte pokládku obkladačiek, ktoré je potrebné realizovať. Konečný sen? Nainštalujte si vstupnú sprchu do hlavnej spálne ... A prečo nie, ak môžete?

2. Blokovaný prístup k potrubiu pre sanitárne zariadeniaKeď renovujete svoju kúpeľňu, vyberiete si krásne obklady, dizajnérske umývadlo, možno aj sprchovací kút ... Nikdy si však nemyslíte na to najhoršie: možnosť úniku. Všetko pre vaše drotárstvo, optimistické, ste všetci pripojení, rozdelení a definitívne odsudzujete potrubie. Ak vám však táto dlaždica príde jeden deň, budete veľmi radi, že ste využili svoje renovačné práce na nastavenie prístupových prielezov na kohútiky. Nebudete preto musieť ničiť steny a podlahy v prípade neočakávaného poškodenia vodou. Stačí otvoriť poklop a opraviť, čo je potrebné opraviť! Únik vody nebude mať povrch vašej kúpeľne!

3. Nesprávne obloženie stienVáš výber poťahov do kúpeľne nebude iba estetický ... Kúpeľňa nie je miestnosť ako každá iná! Na podlahe ako na stenách musí náter, ktorý si vyberiete, vydržať vlhkostné podmienky v mieste. Ktorý si vybrať? Na podlahu ako na stenu môžete nainštalovať obklady. Porcelánová kamenina a prírodný kameň sú vhodné pre všetko, zatiaľ čo kamenina a sklenená pasta sa budú uchovávať na stenách. Vo všetkých prípadoch sa pred kladením a upevnením vodotesných dosiek pod dlaždicami (slávna „sadrokartón“) a vodotesnými spojmi a dlaždicami posilnite tesnosť stien. Vhodná je aj farba vhodná do vlhkých miestností. Tapeta je menej odporúčaná, pretože vodné pary ju môžu rýchlo poškodiť a spôsobiť jej odlepenie.

4. Neočakávajte pohyb v rozloženíNič horšie, ako sa do toho dostať, skoro ráno, keď meškáte do práce. Nezabudnite, že sa tam budete pohybovať aj pri malej miestnosti! Lepšie je nainštalovať menšiu sprchovú vaničku, ale vyhradzujte si možnosť vyschnutia z kabíny. Podobne vaňa nemusí byť nevyhnutná, ak sa počítajú štvorcové metre ... Upozorňujeme, že pred sprchou alebo umývadlom a jeden meter pred vaňou musíte rezervovať voľný priestor najmenej 70 centimetrov. Tiež plánujte, aby ste mohli otvoriť svoje zásuvky a skrinky ... To je zrejmé, ale my vám radšej pripomíname. Špička šetriaca priestor: nainštalujte posuvné dvere. Bolo by škoda, keby ste museli napríklad zatvoriť dvere, aby ste sa dostali k umývadlu, napríklad ... Ak úplne renovujete izbu, máte možnosť vytvoriť si vlastnú kúpeľňu: využite výhody! Vytvorte si plán, premietnite sa do miestnosti a predstavte si všetky svoje pohyby. To všetko vám spríjemní používanie vašej kúpeľne v budúcnosti.

5. Navrhnite svoju kúpeľňu bez premýšľania o vetraní a osvetleníKto hovorí, že vlhká miestnosť hovorí o dôležitých potrebách vetrania. Aj keď má vaša kúpeľňa okno, odporúča sa inštalácia mechanicky riadeného vetrania (CMV). V miestnostiach bez okien alebo nízkych stropov je to dokonca nevyhnutné. VMC udržuje vaše farby, ktoré by sa inak rýchlo mohli pľuzgiere s vlhkosťou. Sušič uterákov je tiež veľmi užitočný na to, aby zabránil tomu, aby vaše kúpeľňové textílie zostali vlhké. Tieto činnosti predlžujú životnosť rôznych prvkov kúpeľne a umožňujú bojovať proti plesniam, ktoré spôsobujú podráždenie, alergie ... Nepodceňujte ani svoje potreby v oblasti osvetlenia! Kúpeľňa potrebuje oveľa viac svetla ako obývacia izba alebo kuchyňa. Mysli si, že v kúpeľni robíte precíznu prácu: zastrihávanie brady, voskovanie, líčenie ... Stropné svetlo preto nebude stačiť: zvýrazní tieňové oblasti na tvári a nelichotí sa pre pleť. Potom by ste riskovali ťažkú ​​ruku nadácie! Preto pridajte svetelný zdroj nad zrkadlo a / alebo autora márnej jednotky (nástenné nástenné svietniky, okienka, záhyby, bodové svetlá alebo osvetlenie integrované do kúpeľňovej skrinky). Ak chcete priniesť teplo a zvýšiť pocit priestoru, vynásobte svetelné body, ktoré nebudú ani príliš biele, ani príliš žlté. LED diódy budú najvhodnejšou žiarovkou pre kúpeľňu, pretože sú bližšie k dennému svetlu. Na okolité osvetlenie postačujú nízkoenergetické žiarovky 60 W. Zvážte tiež: umiestnenie elektrických zásuviek! Používate elektrický holiaci strojček, epilátor, sušič vlasov? Mysli na to. A samozrejme rešpektujte elektrické štandardy! V kúpeľni je elektrina veľmi citlivým predmetom, prítomnosť vody zvyšuje riziká. Preto musí vaša inštalácia úplne zodpovedať norme NF C 15-100, aby bola zaistená vaša bezpečnosť. Elektrické zariadenia (vrátane svetiel) inštalujte vždy najmenej 60 cm od zdroja vody, aby ste predišli zbytočným rizikám.

6. Zabudnite na ukladanie v malej kúpeľniV tomto štarte pre domácich majstrov je všetko v poriadku a dobré, ale uvažovali ste nad základným nábytkom a vybavením aj na skladovanie? Áno, minimalizmus je v móde, ale stále musíte poskytnúť priestor na uloženie vašich hygienických a kozmetických výrobkov, vašej bielizne do kúpeľne ... Vanity, kúpeľňový stĺp, nábytok zavesený ako police: použite všetko voľné priestory. Ak si vyberiete kúpeľňu, ktorá je príliš čistá, malé predmety, ako sú mydlá a zubné kefky, sa ocitnú ležiace na okraji umývadla a zvyšok sa hromadí v jednej odkladacej skrinke pokoj! Zaručený efekt porúch, keď hľadáte minimalizmus ... Okrem toho si vnútri zásuviek a políc nezabudnite rozdeliť: niekoľko košov alebo plastových doplnkov vám pomôže zabrániť usadeniu bazáru. Čo keď si vytvoríte výklenok na elegantné uloženie svojej kozmetiky?

7. Zneužívanie bielej v kúpeľniBiela je neutrálna farba, ktorá zdôrazňuje vaše ozdobné prvky. Na druhej strane celkový biely vzhľad by rýchlo dal vašej izbe vzhľad nemocnice alebo hotelovej kúpeľne! V práčovni sú povolené všetky farby: dodržujte svoje želania! Ak je miestnosť malá, dávajte prednosť teplým alebo pastelovým farbám, ktoré dodávajú dotyk tepla a kompenzujú nedostatok svetla. Dávajte pozor, aby ste si nezasiahli kúpeľňu, čo by spôsobilo preťaženie a chaotický efekt. Pochopíte, nech je vaša zaujatosť akákoľvek, miera je váš priateľ.