Tipy

Pohybujeme sa ako pár: naša rada, ako to udržať dobre

Pohybujeme sa ako pár: naša rada, ako to udržať dobre

To je všetko, rozhodlo sa, že urobíš veľký krok, nastúpiš ako pár! Milujete sami seba, chcete byť medzi sebou viac a začať spolu budovať svoj život. Môžete si predstaviť rozmaznávajúce večery, večere na dve noci, nedeľné dopoludnia pod peřinou ... ale život ako pár zvláda aj každodenné starosti, aby ste im lepšie porozumeli, tu je niekoľko tipov na úspešný ťah!

Žijeme spolu: láska, sladká voda a pravidlá!

Nie je to otázka vypracovania oficiálneho ústavného aktu, ktorý by mal riadiť nasledujúce roky vášho života, ale len hovoriť spolu o tom, ako spolu vidíte svoj život. Predtým, ako sa nastúpite ako pár, nezabudnite spomenúť svoje znechutenie pre naskladané riady alebo vašu záľubu v ponožkách roztrúsených po miestnosti: informovaný partner urobí spolubydliaceho pokojnejším! Toto je tiež čas na rozdelenie úloh: „Nerád robím jedlo, ale rád pripravujem dobré jedlo!“. Mali by ste nájsť spoločné východisko ... alebo prijať drastické opatrenia: napríklad definujte ako prvé kritérium pre nájdenie svojho budúceho domova možnosť inštalácie umývačky riadu!

Prečo niektoré úlohy nevykonávať spoločne? Ak pripravujete večeru spolu, určite to bude ešte lepšie!

Párový život: definujte spolu, kto platí čo

Rovnakým spôsobom, ako určíte každodenné úlohy, definujte finančný aspekt tohto nového života pre dvoch pod jednou strechou. Najlepším riešením je stále tradičný spoločný účet, ktorý budete každý mesiac financovať a ktorý vám umožní platiť účty súvisiace s bývaním. Predtým, ako sa nasťahujete, môžete tiež zostaviť zoznam toho, kto vlastní čo (domáce spotrebiče, nábytok, riady ...) a spoločne sa rozhodnúť, kto kúpi, čo bude pre váš nový byt.

Majte hrniec, kde každý platí čiastku úmernú mzde, alebo si pri otvorení spoločného účtu neponecháva svoj osobný účet: premýšľajte o tom vopred!

Nenechávajte svoje vášne na rohožke

Skutočnosť, že ste sa presťahovali, ešte neznamená, že musíte robiť všetko spolu a zostať blízko seba od večera do rána. Naopak, aby ste sa navzájom nedusili, zachovajte svoju slobodu a slobodu svojho partnera alebo spoločníka. Pokračujte vo svojich športových alebo kultúrnych aktivitách po každej strane, budete mať ešte väčšiu zábavu pri hľadaní seba samých a veľa klebiet, ktoré vám povedia! Ale keď ste obaja doma, nezabudnite nechať priestor pre vzájomné aktivity, aj keď nie sú podľa vašich predstáv. Napríklad radi trávite večer čítaním a rada ich prijíma: budete sa musieť striedať, aby ste uspokojili všetkých, ale predovšetkým sa usporiadali tak, aby ste neznepokojovali plány jedného alebo druhého. Obrovský program v obývacej izbe alebo vchod bude pre vás veľmi užitočný! Utorok večer je pre ňu futbal, hudba pre neho, v stredu dostanete svojich priateľov, štvrtok, váš a piatok večer, je to váš romantický večer pred vašimi obľúbenými sériami!

Môžeme spolu žiť bez toho, aby sme zdieľali rovnaké vášne.

Ozdobte svoje milostné hniezdo spolu

Či už sa sťahujete s jedným alebo druhým, alebo si spolu beriete nové miesto, porozmýšľajte o tom, že aby ste sa vo svojom novom byte cítili dobre, dekor bude potešený oboma. Možno budete musieť zahodiť záťaž na 100% dekoráciu zo 70. rokov alebo na svoju zbierku plechoviek od piva z celého sveta. Urobte si čas na premýšľanie o zdobení svojho malého milostného hniezda, aby to vyzeralo ako vy. Napríklad: obaja máte veto, ale obaja máte právo ponechať si dve svoje obľúbené cetky, aj keď ich ostatní nemôžu vidieť (možno v priebehu času zmeníte názor, kto vie?)!

Sťahovanie ako pár do nového bytu je začiatkom nového života: vaše ubytovanie je ako prázdna stránka, ktorú vyfarbíte spolu!