Užitočný

Výber správnej stolovej lampy: 3 kľúčové body, ktoré by vám nemali chýbať!

Výber správnej stolovej lampy: 3 kľúčové body, ktoré by vám nemali chýbať!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lampa, ktorá je nevyhnutným doplnkom nášho interiéru, ponúka pohodlie a bezpečnosť. A ak existuje miesto, kde je dôležité svetlo, je to na strane kancelárie! Zameriavame sa na stolové lampy s 3 kľúčovými kritériami, podľa ktorých si vyberieme model vhodný pre naše potreby.

Jas upravený pre kancelársku oblasť

V pracovnom alebo čitateľskom priestore sa často odporúča mať niekoľko svetelných zdrojov, aby mohli oči ponúknuť čo najlepšie vizuálne podmienky. V kancelárii potom stolná lampa zohráva dôležitú úlohu pri osvetľovaní oblasti sústredenia, ale nemalo by sa to robiť na úkor iných zdrojov svetla. Odporúčame zvoliť si nepriame svetlo - vytvorené pomocou stojacej lampy alebo závesu, ako aj pre priamy zdroj, ktorý ponúka stolná lampa. Ten musí predstavovať intenzívnejší svetelný tok ako osvetlenie miestnosti, približne dvakrát tak dôležité, aby vymedzil pracovnú plochu, ale aby priniesol do našej vízie ideálnu bublinu komfortu.

Nastaviteľná výška stolovej lampy pre väčšie pohodlie.

Každá stolná lampa má svoj vlastný svetelný lúč

Osvetlenie, ktoré vytvára žiarovka, je bodom, ktorý nemožno pri nákupe prehliadnuť - určením jeho potrieb definujeme príslušné modely. Ľudia, ktorí pravidelne pracujú vo svojich kanceláriách, preto nebudú mať rovnaké požiadavky ako tí, ktorí túto oblasť domu využívajú zriedka. Pre pohodlný komfort sa rozhodneme pre takzvanú širokospektrálnu lampu. Ten distribuuje osvetlenie blízko osvetlenia prírodného zdroja svetla, ideálne na unavenie očí. Halogén môže byť tiež vhodný pre pracovitých pracovníkov, pretože jeho jasné osvetlenie je najčastejšie nastaviteľné. Toto sa jednoducho vyhýba modelom atmosféry, ktoré sa zdráhajú distribuovať dostatočne silné svetlo. Predtým, než sa pustíte do nárazu, neváhajte vyskúšať lampu.

Dizajn lampy mení celkový vzhľad kancelárie!

Ideálne rozmery stolovej lampy

Aj keď sa veľkosť na prvý pohľad nezdá byť najdôležitejším kritériom, uvedomte si, že pri trávení času pri stole výrazne ovplyvňuje koncentráciu a pohodlie oka. Aby sa osvetlenie správne rozmiestnilo, odporúčame medzi zdrojom svetla a pracovnou doskou vzdialiť minimálne 40 cm. Zabudnite na stolové lampy bez nôh, ktoré znížia účinnosť prúdenia svetla! Preferujeme, ak je to možné, odnímateľné rameno pre väčšiu flexibilitu, ktorá umožní meniť medzi koncentrovaným alebo viac rozptýleným svetlom.

Stolová lampa s nastaviteľnou intenzitou, ktorá sa prispôsobí každej pracovnej situácii!Komentáre:

  1. Videl

    Completely

  2. John-Paul

    I apologise, but, in my opinion, you are mistaken. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

  3. Bela

    Pochopiteľne, ďakujem pekne za info.Napíšte správu