Komentáre

Prvky pre mobil

Prvky pre mobil

Zariadenie

1 vermilionová plsťová špička minimálne 15 x 20 cm 1 veľký kovový pravítko 1 krieda pre krejčovstvo 1 pár nožníc 1 fotokópia modelu nosorožca pdf: 277606 1 kus syntetického čalúnenia minimálne 10 x 15 cm Špendlíky Šijací stroj Biele vlákno 1 kompas 1 malý pád z ecru plsti alebo plsti 4 priesvitné vínové perličky 1 vínová ihla

Realizácie

20 'Couture

Vystrihnite dva obdĺžniky plsti z vermilionu, každý po 10 x 15 cm. Potom vystrihnite fotokópiu vzoru nosorožca a položte ho kriedou na pravú stranu jedného z kúskov plsti. Potom na seba položte dva obdĺžniky z vermilionovej plsti, zlé strany spolu, vložte medzi ne kúsok syntetickej výplne rovnakej veľkosti. Pripnúť v strede. Potom pichnite do stroja presne podľa obrysov nosorožca. Na začiatok a koniec urobte niekoľko zadných stehov, aby ste prestali šiť.

10 'Rezanie tvaru

Nosorožca opatrne odrežte nožnicami, pár milimetrov od švu.

10 'Šitie očí

Vystrihnite štyri kruhy nebielenej plsti alebo plsti s priemerom asi 1 cm a prišite ich, aby ste skončili so štyrmi perličkami na miestach uvedených na vzore. Oči sú šité na oboch stranách súčasne.

Trik

Ak chcete postavám postaviť väčšiu váhu alebo vyvážiť mobil, ktorý sa nakláňa na jednu stranu, môžete zavesiť korálky na spodok každého zvieraťa.

20 vydaní k vydaniam Felt © Flammarion, 2003