Tipy

Zmeňte svoju kyticu ruží na sladké potešenie!

Zmeňte svoju kyticu ruží na sladké potešenie!

Deň starej mamy, Deň svätého Valentína, Deň matiek, narodeniny alebo spontánnosť druhej polovice, existuje veľa príležitostí na príjem krásnych kytíc ruží. Pekná kytica kvetov je vždy potešením ... nikdy ju však nemôžete využiť dostatočne dlho. Je vždy srdcervúce hádzať kyticu ruží, ktoré rozžiarili a rozjasnili vašu izbu na niekoľko dní, však? Zdieľame s vami tipy pre labužníkov, aby vaša kytica ruží mala druhý život. Dôrazne vám odporúčame vykonať tieto tipy s kyticou záhradných ruží alebo organických kvetov.

Zmeňte svoj kyticu na čaj s vôňou ruží

Ja o tebe neviem, ale rád chutí dobrý čaj s ružovou vôňou. Orientálna a kvetinová strana zmesi zeleného a ružového čaju je skutočným potešením, je ideálna na jemné prebudenie alebo popoludní na prestávku na čaj. Tu je návod, ako pripraviť ružový čaj. Okvetné lístky vysušte na papierových utierkach bez toho, aby boli vystavené slnečnému žiareniu. Zmiešajte rovnaké množstvo ružových lístkov a zeleného čaju. Celok sa umiestni do škatule, pokiaľ možno nepriedušne, aby sa vôňa udržiavala a trepe sa, aby sa získala homogénna zmes. Je to pripravené! Ružový čaj si môžete vychutnať pomocou čajovej gule alebo prázdnych čajových vreciek, ktoré si tiež môžete prispôsobiť.

Jednoduchý tip, ktorý určite zvádza vašich hostí!

Doprajte svojim dezertom pôvab a originalitu

Ak chcete urobiť dojem na svojich hostí, môžete si vyrobiť vynikajúce kryštalizované lístky ruží, ktoré vylepšia vašu zmrzlinu a pečivo. Potrebujete 3 prísady: - okvetné lístky ruží - 2 vaječné bielky - granulovaný cukor. Okvetné lístky ruží zbierajte pri prvých príznakoch únavy. Beat vaječných bielkov ich skvapalní, ale nie príliš. Potom jeden po druhom ponorte okvetné lístky do bielych a potom natrite kryštalizovaným cukrom v tenkej a pravidelnej vrstve. Okvetné lístky položte na nepriľnavý plech alebo prikryté pergamenovým papierom a nechajte ich vytvrdnúť najmenej 2 hodiny. Sú pripravení na ochutnanie! Na zmrzlinu, v šálke čaju alebo na vrchole vašich koláčov a koláčov.

Farba tejto ružovej marmelády robí z našich úst vodu!

Od kytice po ružový džem v niekoľkých gestách

Rose jam, to je dobrý nápad, aby ste si každé ráno vychutnali kyticu pri raňajkách! Dáme vám recept, nič nemôže byť jednoduchšie. Zloženie: - okvetné lístky ruží - 1 citrón - 250 g granulovaného cukru Stlačte šťavu z citróna. Potom okvetné lístky ruží opláchnite čistou studenou vodou. Potom opláchnuté plátky ruží vložte do nádoby a zakryte studenou vodou a citrónovou šťavou. Nechajte túto zmes pôsobiť 12 hodín. Potom môžete vypustiť. Okvetné lístky ruží vložte do hrnca a pridajte pohár vody a 250 g cukru. Nechajte variť a povarte 10 až 15 minút za stáleho miešania. Ak chcete zistiť, či je džem pripravený, položte kvapku zmesi na studenú podložku. Ak dna zamrzne, je pripravená! Dúfam, že vám naše tipy z blogu Pin.com priniesli niekoľko nápadov. Neváhajte sa s nami podeliť o svoje výtvory na našej stránke Facebooku.