Tipy

Ako udržiavať rolety?

Ako udržiavať rolety?

Rolety sú veľmi praktické a zdá sa, že na prvý pohľad nevyžadujú žiadnu údržbu. Aby ste ich však udržali v dobrom funkčnom stave, je potrebné ich trochu udržiavať! Tu je návod.

Údržba roliet: odstráňte prach a nečistoty

Po prvé, prach, znečistenie a iné malé zvyšky môžu nakoniec poškodiť rolety. Nezabudnite ich preto pravidelne čistiť vhodnou handričkou. Okrem toho sa odporúča ostrie (PVC a hliník) čistiť dvakrát až trikrát za rok mydlom a vodou. Použite čierne mydlo na PVC, aby ste odmasťovali a vytvárali lesk uzávierky, a ak je to potrebné, otrite ich a znova otrite brúsnou podložkou. Na údržbu vonkajšej strany čepelí, ktoré sú viac exponované, nechajte roztok pôsobiť dlhšie a dôkladne ho opláchnite, aby ste nezanechali stopy!

Údržba roliet: venujte pozornosť vlhkosti

Po epizóde dažďa nezabudnite utrieť uzávery, aby sa zabránilo vniknutiu vody do skrinky na vinutie a dlhodobo ju poškodiť (hrdza, mráz atď.). Toto gesto je o to dôležitejšie, ak máte motorizovanú roletu, pretože voda by mohla spôsobiť skrat, ak by došlo k infiltrácii motora.

Rolety, ktoré vrčú? Používajte mazivo!

Ďalším rizikom pri roletových uzáveroch je, že zavrčajú. Aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam, pár rád: starajte sa o svoje snímky! Na to nie je nič veľmi ťažké. Vezmite silikónové sprejové mazivo (nájdete ho vo všetkých obchodoch pre domácich majstrov) a naneste ho na vaše diapozitívy. Tieto malé tipy vám pomôžu pri údržbe vašich roliet. Pamätajte na to, že môžete vymeniť aj opotrebované diely, keď dôjde k vyprázdneniu uzáverov: pre vašu peňaženku to bude menej bolestivé!

Video: Vonkajšia roleta na solárny pohon VELUX (Júl 2020).