Tipy

Fľaša a matné sklo

Fľaša a matné sklo

Zariadenie

Pauzovací papier 1 hárok adhezívneho papiera 1 rezačka 1 malá prírodná špongia Matný lak 1 sprej bielej farby 1 malá fľaša octu so skrutkovacím uzáverom 1 malé poháre

Realizácie

25 'Rozmnožovanie vzorov

Rozmnožte formát pdf: 277630 pomocou pauzovacieho papiera a preneste ho do lesklej časti lepiaceho papiera. Potom vzor vystrihnite a nechajte okolo 3 milimetrov okraja. Lepidlo nalepte do stredu fľaše a uistite sa, že dokonale prilieha k držiaku. Vyrezajte časti, ktoré majú matný vzhľad, pomocou noža.

30 'Uplatnenie

S malou špongiou jemne utrite celý povrch fľaše polevového laku. Choďte tam malými dotykmi, aby ste získali jemné zrno a vyhnite sa preťaženiu špongie. Opatrne odstráňte lepidlo a nechajte pôsobiť 15 minút.

5 'Maľba

Viečko natrite bielou striekanou farbou a nechajte uschnúť na vzduchu. To isté urobte pre sklo, ale nepoužívajte to isté lepidlo: zle by sa lepilo a objavili by sa škvrny matného laku.

Varianta

Neváhajte a vytvorte si svoje vlastné vzory inšpirovaním sa geometrických alebo kvetinových vzorov, ktoré nájdete v časopisoch. Rada Ak sa odstránením lepidla odstránil matný materiál (najmä na veľmi malých tvaroch), orezané vzory orežte orezávačom, ktorý je zarovnaný s lepidlom. Tento druh problému sa môže vyskytnúť, ak ste na odstránenie lepidla užili príliš dlho a maltový lak mal čas zaschnúť.

20 dekorácií na skle © vydania Flammarion, 2003