Informácie

Ako vysoko by som mal zavesiť závesné svetlo nad môj jedálenský stôl?

Ako vysoko by som mal zavesiť závesné svetlo nad môj jedálenský stôl?

Táto lampa zaručuje priateľskú atmosféru a nachádza svoje miesto v jedálni a elegantne s výhľadom na jedálenský stôl. Z praktického a estetického hľadiska si táto inštalácia vyžaduje určité preventívne opatrenia, aby sa jedlo mohlo využívať v dobrej a náležitej forme. Redakčný personál tiež predstavuje zoznam pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať pri inštalácii pozastavenia nad jedálenský stôl.

Pred inštaláciou prívesku zvážte miesto

Vzdialenosť medzi jedálenským stolom a zavesením je samozrejme základným prvkom tejto inštalácie, ale tiež berie do úvahy celkový objem vašej izby. Pre výšku stropu približne 2,50 metra, uprednostňujeme medzi povrchom stola a svetlom minimálne 80 centimetrov. Je to predovšetkým bezpečná vzdialenosť, aby ste sa vyhýbali traseniu lampy pri každom prejdení miskou alebo rozložením uteráka! Táto minimálna vzdialenosť však tiež ponúka výrazný komfort pre oči, pretože svetelný lúč je umiestnený dostatočne vysoko na to, aby sa osvetlil bez oslnenia.

Fanúšik symetrie? Namontujte držiak batérie do stredu stola. Ak vás však asymetria osloví, posuňte svetlo a vytvorte efekt, ktorý určite dodá pôvab celku.

Pred inštaláciou závesného svetla vezmite do úvahy nábytok

Rozmery jedálenského stola tiež ovplyvňujú polohu svietidla. Ak je váš stôl veľmi veľký, prívesok musí byť nainštalovaný vo vyššej výške, aby svetelný lúč mohol pokrývať celý povrch stola. Ak si chcete zachovať rozloženie „s nízkym“ rozmerom, je lepšie napríklad znásobiť svetelné zdroje a nainštalovať tri zavesenia namiesto jedného.

Ak je stôl vo vašej jedálni veľmi veľký, nainštalujte niekoľko závesných svetiel, aby ste lepšie rozdelili svetlo po celom povrchu.

Vychutnajte si potešenie nastaviteľným zavesením nad jedálenským stolom

Výška svetla vám tiež umožňuje rýchlo modulovať atmosféru priestoru. Mäkké alebo jasné svetlo? Detail, ktorý treba zohľadniť pri inštalácii vášho osvetlenia, aby sa zachoval účinný jas. Ak chcete zachovať možnosť žonglovania medzi rôznymi atmosférami, môžete sa rozhodnúť pre nastaviteľné výškové odpruženie, šikovný sklon, ktorý sa prispôsobí vašim príležitostiam a jedlu v priebehu niekoľkých sekúnd.

Existuje široká škála závesných svetiel: farba, dizajn, veľkosť, výškovo nastaviteľné alebo nie. Je na vás, aby ste si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu interiéru!