Tipy

4 veci vedieť o očarujúce dekor

4 veci vedieť o očarujúce dekor

Len uvedením jeho názvu sme zvádzaní. Je potrebné povedať, že očarujúci dekor je ukľudňujúci a útulný. Čo je očarujúca dekorácia? Aké štýly interiéru si vieme predstaviť? Aké farby a materiály majú byť preferované? Naše dešifrovanie vám povie všetko o očarujúcej dekorácii!

1. Dekoratívny štýl, niekoľko inšpirácií!Keď hovoríme o očarujúcej dekorácii, nemôžeme povedať, že je len jeden štýl, ktorý ju vhodne prispôsobí. Očarujúci dekor v skutočnosti priťahuje svoju identitu prostredníctvom niekoľkých inšpirácií. A každému jeho výkladu! Niektorí ju teda adoptujú v vidieckom dome, zatiaľ čo iní ju spájajú s ošuntělou šik. Očarujúci dekor má svoje miesto aj v klasickejších interiéroch s rokokovým a barokovým vzhľadom. Ale bez ohľadu na to, ktorý z nich si vyberiete, všetky inšpirácie očarujúceho interiéru majú jedno spoločné: posilňujú útulného ducha vášho interiéru!

2. Minulosť ako vplyvAko vidíte, interiér s očarujúcou výzdobou je interiérom s množstvom charakteru. To je jeden z dôvodov, prečo nachádzame tento dekoratívny štýl v starých domoch alebo bytoch! Očarujúci dekor sa z dobrých dôvodov vyznačuje starožitnými predmetmi a nábytkom z minulých rokov. Nakupujeme starý nábytok alebo dávame patinovaný efekt novším modelom. Hľadáme vinobranie modely, ako sú vitríny, sekretárka alebo toaletný stolík. Vyberieme bielizeň od našich babičiek a aktualizujeme ich. Čo sa týka príslušenstva, očarujúci dekor rád rozpráva príbehy ...

3. Farby, ktoré sa majú prijaťKeďže má za cieľ byť nostalgický, poetický a útulný, očarujúca výzdoba zafarbí nezreteľné a príliš nápadné farby. Naopak, dáva pýche na miesto jemným a jemným farbám, takže atmosféra upokojuje. Preto sú preferovanými farbami všetky svetlé a prírodné odtiene. Ak prevláda biela, spájame ju so svetlo šedou, béžovou, ľanovou a taupe. A pre tých, ktorí chcú pridať trochu farby, sú pastely vítané! Pretože očarujúca dekorácia je niekedy romantická a trochu ženská, neváhajte a sem tam posypte kvetinové vzory ... Vo všetkých prípadoch majú čerstvé kvety a sušené kvety v interiéroch kúzlo.

4. Kľúčové materiályRovnako ako farby, aj očarujúci dekor má svoje obľúbené materiály. Drevo na nábytok, keramiku a striebro na riad, tomety a staré parkety na podlahe ... Vždy uprednostňuje ušľachtilé materiály. Má však tiež slabosť pre prírodné a jemné vlákna! A to najmä pre bielizeň pre domácnosť, ktorej kvalita a jemnosť ľahko prispievajú k výzdobe očarujúceho interiéru. Posteľná bielizeň, vyšívanie a čipka na zvýraznenie váz, hodvábnych listov, zamatových vankúšov, 100% bavlny do kúpeľa ... Očarujúci dekor z nej robí čest že bielizeň je útulná, pohodlná, ale predovšetkým elegantná!