Ostatné

Kávovar na piest: 3 chyby, ktoré nie je potrebné urobiť

Kávovar na piest: 3 chyby, ktoré nie je potrebné urobiť

Francúzska tlač, označovaná aj ako „francúzska tlač“, je patentovaná Talianom, je kávovarom v najjednoduchšom zariadení. Ak sa vám zdá veľmi jednoduché použitie, môžete rýchlo vynechať svoju malú čiernu. Tu sú 3 chyby, ktoré sa nedajú urobiť pri príprave kávy vo francúzskej tlači.

Chýba vám mletá káva pre francúzsku tlač

Každý kávovar vyžaduje mletie, to znamená mletú kávu, ktorá je vhodná na jej použitie. Mletie kávy je dôležitým krokom pre tých, ktorí chcú pripraviť kávu podľa vlastnej chuti. Ak nie ste vybavení alebo sa obávate, že kávu nerozomelete správne, choďte na pražičku, ktorá vám poradí pri výbere kávy ako pri mletí. Francúzska tlač je tá, ktorá vyžaduje najmenšiu jemnú drvinu zo všetkých (hovoríme „veľká drvina“), oproti tureckej kávovaru (Cezve), ktorej drvina je mimoriadne jemná, podobne ako múka. Pre váš francúzsky lis zistíte, že správne mleté ​​fazule budú mať rezistenciu, ktorú potrebujú pri stláčaní. Filter sa postará o to, aby sa zabránilo ich extrakcii iba zo šťavy. Hovoríme o tomkáva variť, metóda, ktorá najjemnejšie vyberie všetky arómy.

Mletie kávy už vyžaduje určitú odbornosť: dávajte pozor na zrno!

Vo francúzskej tlači použite nesprávny pomer káva-voda

Množstvo ingrediencií je opäť veľmi dôležité pre úspech vašej kávy! Ide o uvedenie konkrétneho množstva kávy a prispôsobenie objemu vody. Ak nerešpektujete vopred stanovený pomer - okolo 20 gramov kávy na šálku vody (200 ml) - ktorý sa môže líšiť podľa vašich požiadaviek, vaša káva vám môže zanechať horkú chuť. Po zvládnutí týchto rozmerov pre francúzsky lis stačí umiestniť nadávkovanú kávu na spodok skleneného valca, pridať zodpovedajúcu vodu a predovšetkým pri správnej teplote. Aby teplota vyhovovala všetkým, musí byť okolo 85 ° C vône fazuľa, ale môže sa líšiť v závislosti od typu kávy (do 95 ° C). Mierne premiešajte zmes kávy a vody, položte kryt piestu na vrch kávovaru a nechajte ho stáť 4-5 minút. Potom môžete piest spustiť miernym tlakom, filter urobí zvyšok.

Dodržiavajte dávky, aby ste sa vyhli šťáve z ponožky alebo príliš tesnej káve.

Po stlačení nechajte kávu v kávovare

Akonáhle je vaša káva vymačkaná, je chybou nevykonať juťažba kávy v kávovare. Naopak, mali by ste okamžite naliať kávu do šálky a kávy svojich hostí. Káva skončí príliš uvarená a plná horkosti, ak ju zabudnete vo francúzskej tlači. Tiež je dôležité určiť správne dávky kávy, ako je uvedené vyššie, aby sa podával správny počet šálok. Ak napriek všetkým týmto tipom váhate s výberom francúzskej tlače, obráťte sa napríklad na kávovar talianskeho lisu, ktorý je potrebné zapáliť až po naplnení priehradiek na vodu a kávu.

Rovnako ako čaj, káva by sa nemala príliš variť.