Ostatné

Ako správne vyčistiť a udržiavať potrubia?

Ako správne vyčistiť a udržiavať potrubia?

Vysávame, spustíme práčku, dezinfikujeme toalety ... a väčšinu času zabudneme na rúry. Škoda, pretože údržba a čistenie potrubí zabraňuje nepríjemným zápachom, ale aj niektorým ťažkým zásahom a nie je úprimne zadarmo v prípade zamokrenia. Zhodnotíme?

Vyvarujte sa upchávania potrubí

Prvý šikovný reflex, ktorý zabráni tvorbe zátok? Jednoducho zbierajte odpad! Vlasy v kúpeľni alebo zvyšky jedla v kuchyni môžu z dlhodobého hľadiska vytvárať sviečky a povzbudzovať zápach. Ak nie je žiadne, dáme na odtok malé sito a odpad zbierame, namiesto toho, aby sme ho nechali vkĺznuť do sifónu. Mimochodom, nikdy nevyprázdňujete olej alebo tuk v dreze, mohli by pri kontakte so studenou vodou zamrznúť a vytvoriť zátky. Pokiaľ ide o taniere, zoškrabujeme ich do koša a potom ich opláchneme!

Rúry pravidelne udržiavajte

Pokiaľ ide o potrubia, prevencia je lepšia ako liečba. Dobré reflexy? Vrúcou vodou pravidelne klesá drez, rozpúšťa niektoré mastnoty, napríklad zvyškové mydlo. Dezinfikuje súčasne a to všetko zadarmo. Pohárik bieleho octu v sifóne alebo na záchode tiež umožňuje efektívne dezinfikovať potrubia a opäť lacno odstrániť zápach. Ešte praktickejšie pripravujeme kocky ľadu z bieleho octu: kocka ľadu v dreze každý týždeň je hotová! Na ošetrenie pozadia nalejte štvrtinu pohára jedlej sódy do umývadla, sprchy alebo kúpeľa a potom zalejte pohárom bieleho octu. Pred opláchnutím nechajte pôsobiť asi 15 minút. Mnoho komerčných výrobkov ponúka podobný výkon za trojnásobok ceny ... A väčšina z nich používa toxické výrobky, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie ako aj pre zdravie.

Odblokujte upchaté potrubia

Zaznamenajú sa tam nepríjemné pachy, píšťalka alebo voda už stagnuje? Intervenciu okamžite naplánujeme ešte pred zapojením. Prísavka Ekologické a ekonomické, prísavka nefunguje zakaždým, ale pri skúške nestratíte nič. A je to sotva ľahšie: po zasunutí otvoru na odtok umývadla handrou umiestnite prísavku nad sifón a čerpadlo bez toho, aby ste prísavku odstránili. Dom recept Účinnosť opäť nie je zaručená, ale metóda je jednoduchá, lacná a neznečisťujúca. Pohár jedlej sódy, ďalšia z hrubej soli a ďalší z bieleho octu sa zmiešajú, aby sa naliali okamžite do potrubí. Pred tečúcou vodou nechajte pôsobiť 30 minút. Sodné kryštály Pozor, sóda dráždi, rukavice a dlhé rukávy povinné! Aby sa upchali rúry, kryštály sódy sa rozpustia v teplej vode a potom sa všetko naleje do sifónu. Pred tečúcou vodou nechajte pôsobiť 30 minút alebo cez noc. Chemické odblokovače Komerčné odblokovače môžu byť účinné na zástrčkách, ktoré odmietajú odtok, ale je lepšie ich rezervovať v zúfalej situácii: väčšina z nich je mimoriadne nákladná a znečisťujúca životné prostredie, okrem toho, že je drahá. ,