Komentáre

8 tipov na pranie bielizne a bielizne

8 tipov na pranie bielizne a bielizne

Biela farba? Milujeme to. Posteľná bielizeň, uteráky, obrusy alebo oblečenie, sa nám páči elegantný škandinávsky vzhľad, mäkký ako oblak ... kým biela nezmení farbu na žltú alebo sivú. Aby sme udržali naše najobľúbenejšie textúry belšie ako biele, alebo aby sme ich vybarvili, vybrali sme si z tipov babičky!

1 - Citrón

Prírodné bieliace činidlo, citrónová šťava môže oživiť naše obľúbené biele látky. A táto metóda je veľmi jednoduchá: stlačíme citrón, pridáme ho s čistiacim prostriedkom do vane práčky a necháme točiť. Plán B? Namočenú alebo sivú bielizeň namočte do nádrže citrónovej vody, až kým nedosiahne požadovaný lesk. Pokiaľ ide o potné škvrny v podpazuší bielych košieľ alebo tričiek, jemne ich trieť brúseným citrónom!

2 - Sóda na pečenie

Už ste vedeli, že sóda na pečenie robí všetko v dome bez znečistenia a za nízku cenu. Rovnaký príbeh je preto na strane bielizne, ktorá sa má prať: pol šálky prášku pridaného do saponátu v podnose stroja zvyšuje lesk a oživuje belosť. Ešte lepšie? V prevencii si dve polievkové lyžice so všetkými bielymi čistiacimi prostriedkami udrží lesk ešte dlhšie. Ak obrusy alebo oblečenie vykazujú viac škvŕn, stačí trochu vody zmiešanej s hydrogenuhličitanom, aby sa pred praním použila ako odstraňovač škvŕn pasta.

3 - Prášok do pečiva

Nemáte po ruke jedlú sódu? Takže hľadajte v kuchynskej skrinke. Prášok do pečiva, prášok na pečenie, má rovnaké vlastnosti ako hydrogenuhličitan. Vrecko z kvasníc v zásuvke na prací prostriedok je preto dostatočné na to, aby malo rovnaké bieliace účinky.

4 - Okysličená voda

Pretože peroxid vodíka mení farbu vlasov, môžete si na tkanine predstaviť jej bieliacu silu. Prvú možnosť jednoducho pridáme do zásuvky na prací prostriedok v práčke, dlhý a veľmi horúci program. Druhá možnosť je pred namočením bielizne v horúcej vode. Vo všetkých prípadoch sme spokojní s šálkou 3% peroxidu vodíka a vyhradzujeme si ho na pevné látky typu bavlny bez vzorov.

5 - Mlieko

Keď biele plátno začne sivo sfarbiť, vložíme do chladničky tehlu mlieka a naplníme misky na kocky ľadu. Potom nalejte mlieko s dvojnásobnou vodou a peknou dávkou kocky ľadu do veľkej misky a potom pridajte bielizeň, ktorá sa má bieliť. Akonáhle je dobre namočený, nechajte ho namočiť jednu hodinu, mal by znovu získať svoju žiarivosť. Všetko, čo musíte urobiť, je opláchnuť a osušiť, najlepšie na plnom slnku!

6 - Kryštály sódy

Pol šálky sódy v práčke a choďte na pranie, ktoré prebudí žiaru. Trik pracuje s bielou ako s farbami a umožňuje pri udržiavaní práčky odstránením vápna.

7 - Peroxouhličitan sodný

Tiež sa verilo, ale nie, peruhličitan sodný nie je ekvivalentom jedlej sódy. Je to zmes uhličitanu sodného a peroxidu vodíka, ktorá viac-menej zodpovedá použitiu peroxidu vodíka v práškovej forme. Bieliace činidlo sa preto pridáva priamo do práčky alebo do nádrže na namáčanie bielizne rýchlosťou asi jednej polievkovej lyžice.

8 - Biely ocot

Nechceli sme s vami hovoriť o čistení bez toho, aby sme aspoň raz zasunuli nevyhnutný biely ocot ... A majster ekologických čistiacich prostriedkov môže tiež oživiť lesk bielizne. Ak vaše obľúbené obrúsky alebo obrusy zožltnú alebo sivú, pridajte do bubna práčky pol šálky octu. Alebo sprejujte priamo na farbené miesta!