Ostatné

Pred / po: kuchyňa prekračujúca storočia (1930 - 2016)

Pred / po: kuchyňa prekračujúca storočia (1930 - 2016)

V Essonne chcú šťastní majitelia domu s rozlohou 100 m2 zo začiatku 20. storočia zrekonštruovať kuchyňu, ktorá je načase! Poslaním architekta je modernizovať tento priestor: viac svetla, viac úložného priestoru, viac priestoru na varenie, ale predovšetkým a predovšetkým výzdoba 21. storočia! Ste pripravení na okružnú cestu v 30. rokoch? Tento dom s rozlohou 100 m2 z 30. rokov 20. storočia sa nachádza v Essonne, 30 minút od Paríža. Ponúka vám rozdeľovanú kuchyňu s rozlohou 9 m2. Podlaha je pokrytá dobovou mozaikou, ktorá je dnes veľmi populárna pre svoje vintage kúzlo. Ale všetko ostatné, od nástennej mozaiky po dvojité keramické umývadlo, je veľmi staré a musí byť úplne prepracované, aby vyhovovalo chuti dňa. Architekt navrhuje postaviť most medzi kuchyňou z 30. rokov a súčasnými estetickými kódmi. Cieľ? Veľmi moderná kuchyňa s vintage kúzlom, jasnejšia a praktickejšia, v rámci limitu rozpočtu 10 000 EUR: „Choď Doc! Návrat do budúcnosti!“.

Kuchyňa 30. rokov

Pôvodná kuchyňa je z obdobia: nábytok, podlaha, vybavenie, všetko pochádza z 30. rokov 20. storočia. Priestranný priestor so svojimi 9 m2 má úžitok zo svetla vyžarovaného z okna a Francúzske okno s výhľadom do záhrady. Nepriehľadné sklenené rámy však filtrujú svetlo a kuchyňa zostáva dosť tmavá. Ostatné dvere miestnosti sa otvárajú na chodbu. Nábytok je zredukovaný na minimum a v kuchyni je potrebné skladovanie. Pokiaľ ide o dekoráciu, podlahová mozaika - ktorá sa v dnešnej dobe stala módnou - prisahá k obkladačkám: dvoma rôznymi vzormi, ktoré preťažujú miestnosť, aj keď sú holé.

PREDMETOM: kuchyňa 9 m2 ponúka možnosti obnovy za predpokladu, že sa prehodnotí štruktúra priestoru a jeho rozloženie a architekt plánuje otvoriť priečku na chodbe, ktorá distribuuje jedáleň, ako aj odsúdenie. francúzskeho okna na záhrade, aby sa zabezpečil lepší obeh a zväčšila úžitková plocha.

Optimalizujte úložný priestor

Jedným z prvých rozhodnutí architekta bolo odstránenie francúzskeho okna s výhľadom do záhrady, aby sa ušetril priestor pre pracovný plán a skladovanie. V zadnej stene sú teraz umiestnené tri závesné skrinky, z ktorých jeden je naklonený, aby sa optimalizoval úložný priestor. Tam boli tiež nainštalované malé skrinky, ktoré tiež rozširujú pracovnú dosku. K dispozícii je teraz priestor na uloženie kávovaru, hriankovača a iných ovocných a zeleninových misiek. Okrem bočných stien kuchyne boli nainštalované skrinky, ako aj nové vybavenie, ako napríklad veľká chladnička, sporák a jeho digestor a umývačka riadu.

PO: kuchyňa je teraz kompletne vybavená a optimalizovaný priestor pojme veľa skriniek.

Priemyselná kuchyňa

Z dôvodu modernizácie kuchyne sa záhradné okno zmenilo na dielenské okno, ktoré sa často vyskytuje v priemyselných podkroviach. Od tejto chvíle už otvor nepozerá do záhrady, ale do spoločenskej miestnosti, ktorá bola vytvorená súčasne. Kuchyňa teraz ťaží z jasu obývacej izby, ale predovšetkým a predovšetkým z osvetlenia nového stropného svetla. Aby sa posilnil tento priemyselný štýl kuchyne, nábytok bol vybraný v antracitovej šedej a brúsenej hliníkovej farbe. Svetlé drevo pracovnej dosky dáva drsný efekt, ktorý sa dokonale integruje do celku a zjemňuje. Nakoniec, stále v priemyselnom duchu, bola jedna z kuchynských priečok zničená, aby sa otvoril priestor jedálni a uľahčila sa komunikácia medzi týmito dvoma miestnosťami.

PO: priemyselná kuchyňa je otvorená na konci nového obývacieho priestoru a jedálne. Teraz svetlo cirkuluje vo všetkých miestnostiach!

Vintage kuchyňa

Aby si pamätal pôvodnú kuchyňu, architekt si zachoval dobovú mozaiku. Krásny nápad, ktorý dáva tejto priemyselnej kuchyni charakter. Obklady už však neexistujú. Ľavá stena je teraz biela a umožňuje odrážať jas miestnosti. Naproti tomu pravá stena a zadná stena boli natreté pevnou kráľovskou modrou. Mäkká a originálna farba v kuchyni, ale predovšetkým príjemné kývnutie mozaikou vinobranie kuchyne!

PO: medzi modernitou a retro vzhľadom je táto priemyselná a klasická kuchyňa skvostom plným kúzla a osobnosti.

Viac informácií: Architekt: Patty Martinvalet Architekt D.E.H.M.O.N.P Société PMV Architecture workshop www.pmv.archi Fotograf: Joanna Zielinska Diela: Focus Habitat