Informácie

Tajná sila šupiek

Tajná sila šupiek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kniha práve zmenila našu rutinu. Jeho meno? Peelingy, všetko, čo s nimi môžete urobiť. Publikoval Eyrolles, je to baňa na varenie, záhradu, krásu a starostlivosť o tipy, aby sa múdre využili šupky nášho ovocia a zeleniny, ktoré sa väčšinou znížili, aby sa ukončil ich život v koši (s kompostom) , pre dobrých študentov). Prevzaté z tohto anti-waste alphabet primer vyvinutého autorom a blogerkou Marie Cochard, tu sú obľúbené peelingové tipy redaktorov.

Použite šupky, ale prečo?

Ak ste skeptickí voči myšlienke opätovného použitia šupiek, uvádzame niekoľko argumentov, ktoré vám umožnia preskúmať vaše úvahy. Vaše šupky - ak pochádzajú z ekologických potravín - sú často jedlé a plné výživných látok. Okrem toho sú omnoho bohatšie, ako si myslíte, pretože sa neobmedzujú iba na pokožku, ale zahŕňajú semená, jamy, záťahy, struky, listy a iné zvyšky ovocia alebo zelenina. Opätovné použitie šupiek vám preto umožňuje využiť všetky výhody jedla pri boji proti odpadu. Pretože, ako pripomína autorka Marie Cochardová, „50% potravín na svete končí každý deň v koši“. Zníženie množstva odpadu znamená rešpektovanie potravín a tých, ktorí ich konzumujú, ale tiež zníženie množstva odpadu! Ekologicky zodpovedný prístup, ktorý sa ľahko uplatňuje každý deň. Nakoniec, ponúknutie druhého života šupke šetrí peniaze. Celú zábavu! Máte prekvapivé tipy, recepty a urobte to sami!

Peelingy pre domácnosť

Čo robiť s našimi artičokovými listami? Veľa vecí podľa Márie, ktorá nám ponúka farbenie bielizne vďaka nim. Aby ste to dosiahli, prineste niekoľko hrstov listov do varu vo vode a soli kamence. Nechajte bielizeň vychladnúť a namočte ju niekoľko hodín, v závislosti od požadovaného odtieňa. Nechajte vyschnúť zo slnka. Strieborné svietenie pred príchodom nevlastnej matky? Použite na to svoje banánové šupky! Podobne zázraky pre citrónovú kôru sú zázraky pre domácnosť. Do zariadenia môžete zasunúť veľký koniec, aby sa vaše jedlo lesklo. Ďalším dobrým tipom je šupka uhoriek na čistenie nerezových drezov. Škrabky z uhoriek odstraňujú špinu a lesknú vaše kohútiky. Sila šupky uhorky sa tam nekončí. Ak si vaše deti mysleli, že sú programom Picasso, zdobením stien obývacej izby perom, trieť tieto šupky a odstrániť všetky stopy! Nejde iba o šupky v živote; škrupiny sú tiež skvelé. Počnúc ústami ustríc. Ako nám Marie odhaľuje, sú proti zubnému kameňu mimoriadne účinné. Neváhajte ho zasunúť - dokonale umyť, je samozrejmé - do nádrže toalety, ale aj do vášho kávovaru, rýchlovarnej kanvice, práčky atď.

Peelingy pre rastliny

Malé potpourri cesnakových šupiek udržujú hmyz mimo vašej záhrady. Pokiaľ ide o cesnakový hnoj (získaný drvením strukov a kože a ich varom vo vode), je to vynikajúci repelent vošky. Ďalšie tipy, nohy brokolice udrží muchy z vašej zeleninovej záhrady v zátoke a citrónové kôry udrží mravce ďalej. Hlavný spojenec proti škodcom? Rebarbory. Marie Cochard nám dáva tajomstvo: namočte 200 gramov rebarbora v 3 litroch vriacej vody na dva dni. Nastriekajte tento rastlinný hnoj na vaše ruže, do sadov a do zeleninových škvŕn. Máte radi peknú a originálnu izbovú rastlinu s nižšími nákladmi? Zvyšok koreňa zázvoru zasadte do nádoby s trochou pôdy; „oči“ by mali smerovať nahor. Vaše odrezky by mali mať úžitok z veľkého množstva vody a svetla na odhalenie púčikov. Po niekoľkých mesiacoch sa objavia ďalšie korene a váš zázvor bude vo vašej obývacej izbe úplne v pohode. A aby ste pestovali všetky svoje rastliny na záhrade ako doma, vyrobte si vlastné hnojivo mletím hrán rýb. Bohaté na fosfor, pomôžu vašim rastlinám rásť.

Peelingy na liečenie

Oproti drobným ochoreniam si ovocie a zelenina uchovávajú aj poklady. A to aj keď neskončia na našich tanieroch. Marie Cochard nás učí, že infúzia cesnakových šupiek do čajovej gule pomáha zbaviť sa zimy za studena. Chrapľavo, vypite vývar z póru zelenej. Zarobili sme chamtivejšie, ale tento horúci nápoj bohatý na síru zjemní váš hlas. Proti vredom vredu vám Marie dá predstavu: ústne vody z odvarov z mrkvových vrcholov (hrsť pre dve poháre vody do varu). Pokiaľ ide o chmeľ fenikel, tieto malé zelené výhonky, ktoré hodíte do koša bez toho, aby ste hľadali, už nemôžete počítať ich výhody. Pri infúzii zmierňujú problémy s nadúvaním a trávením. Kým odvar z vlečky umiestnenej na viečkach nás chráni pred konjunktivitídou. Páči sa nám: nevyhadzujte svoje šupky bez starostlivého premýšľania. A mnoho ďalších tipov nájdete v knihe Marie Cochardovej: Les Épluchures, Marie Cochard, ed. Eyrolles. Rovnako ako na jeho blogu.Komentáre:

 1. Kajas

  Bravo, tvoj názor sa bude hodiť

 2. Zulujora

  Je to pozoruhodný, veľmi zábavný nápad

 3. Rafal

  správa veľmi zábavná

 4. Deverick

  Niečo v tom je aj mne, zdá sa mi, že je to veľmi dobrý nápad. Úplne s tebou súhlasím.

 5. Sandor

  Zvedavé, ale nie je to jasné

 6. Mazutaur

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru nemáte pravdu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 7. Lunden

  Podľa môjho názoru pripustíte chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.Napíšte správu