Užitočný

Pred / po: otvorená a farebná kuchyňa v režime Tetris!

Pred / po: otvorená a farebná kuchyňa v režime Tetris!

Ako premeniť štandardnú kuchyňu na pôvodnú otvorenú kuchyňu? To je výzva, ktorá vyvstala v tomto parížskom byte o výmere 55 m2 s veľmi triezvym dekorom. Zelená a antracitová kuchyňa sa stala ústredným prvkom ubytovania, kde prináša nádych veselosti a modernosti. Výhodou tejto vlastnej kuchyne? Zábavná strana skriniek Tetris! Tento apartmán s rozlohou 55 m2 sa nachádza v 8. obvode Paríža a má kuchyňu 8 m2, so štandardným vybavením a množstvom svetla. Samo o sebe je to krásny priestor pre kuchyňu, ale je rozdelený a majitelia si želajú otvoriť ho zvyšku bytu, aby bola hlavná miestnosť pohodlnejšia a byt kúpal vo svetle. Ak ich byt s bielymi stenami dáva eleganciu a triezvosť, želajú si, aby ich kuchyňa priniesla nádych originality a modernosti: architekt nájde správnu alchýmiu tak, aby tento priestor vyhovoval dopytu bez toho, aby označoval zvyšok bytu! Takže otvorená, moderná kuchyňa na mieru, všetko za rozpočet 8 000 EUR: poďme!

Dlhá pôvodná kuchyňa

Pôvodná kuchyňa je veľmi dlhá. Pracovná plocha, skrine, veľká chladnička: plocha 8 m2 už obsahuje všetko potrebné vybavenie. Ešte viac, pretože kuchyňa slúži aj ako práčovňa s práčkou v jej strede. O niečo viac: majiteľom sa podarilo zariadiť jedálenský kút vďaka skladacej doske a dvom stoličkám. Medzi výhody tejto kuchyne je potrebné poznamenať aj prítomnosť tohto veľkého otvoru orientovaného na západ, ktorý umožňuje vychutnať si krásne svetlo, ideálne na varenie! Škoda, že to nezdieľať so zvyškom bytu! Preto sa rozhodnutie majiteľov obrátiť na architekta. Cieľ: navrhnúť otvorenú kuchyňu s optimalizovaným skladovaním, urobiť byt pohodlnejším a zväčšiť jedálenský kút.

PREDCHÁDZAJÚCA: pôvodná kuchyňa 8 m2 je dobre navrhnutá a dobre vybavená, ale majitelia snívajú o otvorenej kuchyni, ktorá by jej parížskemu bytu dodala viac postavy!

Otvorená kuchyňa na uvoľnenie svetla

Ak chcete využiť zdroj svetla smerujúci na západ od kuchyne, najlepším riešením je stále zbúrať priečky! Vďaka tomuto novému otvoreniu sú majitelia a ich hostia oslnení pri vchode svetlom vyžarujúcim z veľkého okna kuchynského priestoru. Obývacia izba tiež profituje z tohto opaľovania: jasnejšia, obývacia izba je okamžite príjemnejšia. Najmä preto, že biele steny dokonale odrážajú tento nový zdroj svetla.

PO OBLASTI: výklopné okno v kuchynskej oblasti rozptyľuje svetlo v celom byte. Od vchodu využívame tento nový otvor, ktorý vetrá miestnosť a rozširuje ju.

Vlastná kuchyňa na optimalizáciu skladovania

Pôvodná kuchyňa už mala dostatok úložného priestoru. Tu chcel architekt optimalizovať skladovanie navrhnutím vlastnej kuchyne. Odteraz je zadná stena od podlahy po strop určená pre domáce spotrebiče a skladovanie s početnými skrinkami: stratil sa žiadny priestor! Na pravej stene, keď stojíte pred barom na strane obývacej izby, môžete použiť ďalšie tri veľké skrinky na uloženie ďalších kuchynských potrieb alebo čohokoľvek iného. Tento priestor medzi kuchyňou a vstupom môže mať skutočne niekoľko funkcií: dve najnižšie skrinky tak môžu slúžiť ako bufet, do ktorého sa dajú vložiť kľúče, nákupné tašky a niektoré ozdobné prvky: kvety, rámy, objekt dekorácia ... Hladký povrch skriniek bez úchytiek a ich rôzne veľkosti priniesli projektu aj názov „Tetris kuchyňa“! Naozaj ste si všimli, že tvoria bloky, ktoré si zapamätali spomínanú slávnu hru, ktorú sme mali pred desiatimi rokmi na našich mobilných telefónoch? Ďakujeme architektovi za toto prikývnutie!

PO: kompaktné skrinky optimalizujú ukladanie. Veľkú súpravu skriniek v tvare L možno použiť ako vstupnú halu.

Moderná, elegantná a šoková kuchyňa na oživenie obývacej izby

V neposlednom rade vzhľad tohto kuchynského priestoru! Na rozdiel od bielych stien obývacej izby sa architekt rozhodol pre antracitovú a leštenú oceľovú kuchyňu. Tieto triezve odtiene vám umožňujú mať elegantný kuchynský priestor a zaručiť určitú harmóniu so zvyškom bytu. Pre väčšiu originalitu sú lišta a viditeľná stena tmavozelenej, ktorá okamžite dodáva energiu celku. Žiarivo zafarbené stoličky dokonale ladia s barom: tieto veľmi farebné dekoratívne dotyky stačia na to, aby dali mladému a súčasnému vzhľadu kuchynskej časti.

PO: svetlé farby baru a stoličiek prinášajú do kuchyne fantáziu a prinútia vás ochutnať pestré jedlá!

Viac informácií: Architekt: Patty Martinvalet Architekt D.E.H.M.O.N.P Société PMV Architecture workshop www.pmv.archi Fotograf: Joanna Zielinska Diela: Rita & Sons