Informácie

Sádrokartónová priečka

Sádrokartónová priečka

Ktoré dlaždice?

Rozmery sú variabilné, ale dlaždice najčastejšie merajú 66 x 50 cm. Najbežnejšie hrúbky sú 5, 7, 8 a 10 cm. Prvý (5 cm) je zvlášť vhodný pre deliace steny. Na deliace steny sa zvyčajne používajú dlaždice 7 alebo 8 cm, zatiaľ čo hrúbka 10 cm poskytuje dobrú zvukovú izoláciu. Existujú tiež vertikálne voštinové dlaždice, ktoré majú tú výhodu, že umožňujú cirkuláciu sušiaceho vzduchu vnútri prepážky.

Jednoduchá inštalácia

Vďaka úspechu bola jednoduchá inštalácia sadrokartónu. Zostavenie priečok sa skutočne robí rýchlo pomocou špeciálneho lepidla na báze omietky nazývaného „spojivo-lepidlo“, ktoré sa musí zmiešať s vodou. Ľahšie sa používa ako omietka vďaka svojej plasticite a retardéru tuhnutia: doba použitia je približne 1 hodina 30 minút.

Nástroje a materiály

• Vodováha
Masonova vláda
Dláto Mason
udrieť palicou
udrieť palicou
vodič vŕtačka
Koryto na pokazenie
ručná píla
Náterový nôž
murárska lyžica

Upevňovacie

Sadrokartónová priečka je masívna, dobre podporuje zavesenie predmetov, dokonca aj ťažké. Môže byť tiež zabudovaný do potrubí (inštalatérske práce a elektrina, ktorá je nevyhnutná v kúpeľni) a vykonávať tesnenia. Lepidlo môže byť použité ako omietka pred lakovaním. Na sádrokartónovú priečku môžete priamo prilepiť dlaždicu alebo tapetu.

Kusy

Na všetky rezy používajte štandardnú ručnú pílku. Vykonajte merania pomocou metra alebo umiestnením dlaždice na miesto a vytvorte pozemok. Položte dlaždicu na podložku a rezajte ako kúsok dreva. Vedieť všetko o stenách v sekcii pre domácich majstrov. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005