Ostatné

Pokyny pre obliekanie: poradenstvo pri plánovaní profesionála

Pokyny pre obliekanie: poradenstvo pri plánovaní profesionála

Čo je to šatňa?Dobre definovaný priestor na uloženie všetkého oblečenia  

Je to nezávislá miestnosť alebo špecifický priestor vytvorený vo vnútri miestnosti, ktorý sa používa na ukladanie oblečenia, obuvi, tašiek, bielizne pre domácnosť atď. Šatňa sa líši od šatníka v tom, že je to skutočne dobre definovaný priestor. Všeobecne platí, že v šatni sú šaty viditeľné, pokiaľ osoba absolútne nechce dvere. Ak chcete navrhnúť šatník, musíte minimálna plocha 3,50 m², Bez ohľadu na jeho tvar, pretože obväz možno vyrobiť na mieru. Šatňu môžeme kompletne navrhnúť v atypickom alebo podkrovnom priestore. Čítať: Šatňa, nová nevyhnutná súčasť domu.

Aké správne otázky je potrebné položiť pri navrhovaní šatníka?Váš šatník sa musí prispôsobiť vášmu šatníku!  

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vypočítať objem oblečenia, ktoré treba dať: * berieme do úvahy aktuálnu šatníkovú policu, * množstvo zloženého oblečenia, * počet párov obuvi * počet tašiek a ich veľkosť: kabelky, cestovné tašky, vrecká ... To je to, čo bude určovať vaše potreby interiérového dizajnu. Potom je potrebné položiť otázku vzhľadu rámca obväzu. Ponuka je široká medzi vstupnými melamínovými výrobkami ponúkanými v mnohých farbách a viac špičkovými výrobkami v drevenej dyhe, s rôznymi povrchovými úpravami: lak, cereálie, matné ... Ak chce osoba dvere , ponuka je opäť široká: drevo, lakované sklo, matné sklo, zrkadlo, imitácia kože. Potom prichádza otázka interiérového dizajnu, ktorý prispôsobujeme šatníku osoby: šatník, sklopný alebo nie, zásuvky, držiaky na tie, stojan na topánky, stojan na nohavice ...

Existujú rozmery, ktoré treba dodržať, aby bola šatňa praktická?

Šatňa musí byť hlboká 50 cm, ak nemá dvere, a 60 cm s dverami. Ale pre celú časť steny zloženého oblečenia postačuje hĺbka 45 cm. Pokiaľ ide o výšku, ktorá má byť poskytnutá: * Pre priestor vyhradený pre zavesené košele bude potrebné počítať od 90 cm do 1 meter. * Pre bundy približne 1,10 m. * Na šaty a kabáty 1,60 m. * A konečne, pre nohavice, poskytnúť výšku 1,20 m. Ale to všetko je priemer, ktorý sa musí upraviť, ak je osoba malá alebo veľmi vysoká. Nakoniec musí byť polica približne každých 30 cm.

Aká práca si vyžaduje inštaláciu šatne?Nezabudnite na osvetlenie vášho šatníka!  

Závisí to od východiskového priestoru. Ak je šatňa nainštalovaná v už existujúcej vyhradenej miestnosti, nie je potrebné montovať priečky. Vo všeobecnosti je však potrebné vykonať špecifickú elektrickú inštaláciu s napríklad zapustenými bodovými reflektormi a niekedy poskytnúť prístupové dvere do šatne. Štruktúra šatne sa vyrába v továrni a potom sa upravuje na mieste. V prípade miestnosti s rozlohou 6 m² to trvá 4 alebo 5 pracovných dní. Spoločnosť špecializujúca sa na šatne, napríklad Quadro, sa stará o všetko, vrátane elektrických prác.

Aký rozpočet by ste mali počítať pre šatník?

Je ťažké povedať, že všetko bude závisieť od šatne - zvyčajné alebo nie, veľké alebo mikroskopické. Ale pre miestnosť s rozlohou 4 m² bez stropu, s melamínovou štruktúrou a jednoduchým usporiadaním pozostávajúcim z políc, zásuviek a šatníkovej skrinky, to trvá okolo 4000 eur.

A akonáhle je šatňa nainštalovaná?

Budeme sa musieť upratať! Na tento účel nájdete všetky rady od déco.fr na správne uloženie vášho šatníka.