Informácie

Terakotové hrnce sú populárne!

Terakotové hrnce sú populárne!

V záhrade ako doma sú terakotové kvetináče opäť v centre pozornosti. Už dlho považované za príliš jednoduché, sú teraz pozvaní do záhrad najväčších krajinárov, do interiérov najväčších návrhárov a do účtov Instagramu najnáročnejších blogerov. Priblížte si tento lacný doplnok, ktorý dodáva balkónom, záhradám a domom autentickosť a prirodzeného ducha.

Vo vnútri sú terakotové kvetináče vystavené bez komplexu

Ako ďaleko sa zdá, v čase, keď cieľom milovníkov dekorácie bolo skryť terakotové kvetináče pred ich pohľadom! Niektorí ich prispôsobujú maľovaním alebo zdobením, iní ich skrývajú do vhodne pomenovaných kvetináčov alebo presádzajú svoje rastliny priamo do kvetináčov, ktoré sa považujú za sofistikovanejšie ... Dnes je trend opačný a vidíme stále viac jednoduchšie terakotové kvetináče zdobia interiéry dekoračných blogerov. A to je veľmi dobrá správa, a to nielen preto, že sa terakota dokonale prelína s bielym a rafinovaným interiérom, ale aj preto, že so súčasným trendom mestských džunglí sú tieto nenáročné hrnce ľahko dostupné. najjednoduchšie riešenie hromadenia zelených rastlín doma!

Terakota vo vnútri elegantne zvýrazňuje rastliny

Terakotové hrnce inšpirujú dizajnérov

Tieto ultra-základné terakotové kvetináče inšpirujú interiérových architektov a dizajnérov v interiéri aj exteriéri. Tu sa hromadia na priečku, aby vytvorili zelenú stenu, tam vítajú zbierku sukulentov v módnom butiku ... V profesionálnych salónoch, najštýlovejších dekoračných katalógoch a hoteloch nie sú terakotové hrnce skryť sa viac a ešte lepšie sa postavia! Trend je určite triezvy a prírodný terakota.

Zelená stena v terakotových kvetináčoch? Hovoríme áno!

Terakotové kvetináče na balkóne majú štýl

Na balkóne alebo na terase súťažia terakotové kvetináče s drevenými kvetináčmi, čím vytvárajú surovú a prirodzenú atmosféru, elegantnú a nevhodnú. A čím sú jednoduchšie, tým lepšie. Terakota nie je glazúrovaná ani smaltovaná. Tieto kvetináče zvyšujú pohodu rastlín tým, že umožňujú cirkuláciu vzduchu a vody. Porézne umožňujú koreňom lepšie dýchať a zabraňujú stagnácii vlhkosti na dne, čo niektoré odrody nepodporujú. V lete zohrievajú menej ako iné kvetináče a môžu byť mokré na ochladenie rastlín v prípade vlny horúčav. Ak chcete dosiahnuť úspech s balkónom terakotových kvetináčov, neváhajte zvoliť niekoľko veľkostí a zahrať si akumulácie po celej dĺžke balkóna. Objavte naše tipy na údržbu terakotových kvetináčov.

Na balkóne alebo terase má terakota všetko!

V záhrade sú nevyhnutné terakotové kvetináče

Aj v záhrade majú terakotové kvetináče množstvo výhod pre pestovanie určitých odrôd. Prirodzene sú však ťažšie ako iné hrnce a veľké modely sú niekedy drahšie. Ale ich ílová farba je ideálna na zvýraznenie stredomorských odrôd a aromatických látok!

Terakotové hrnce od združenia AJJH v Jardins, Jardin 2017

Ďalšou výhodou sú rozbité hrnce recyklované!

Nakoniec, ak terakotové hrnce netolerujú dobre mrazy a je pravdepodobnejšie, že sa v prípade extrémneho chladu rozpadnú, dajú sa ľahko ľahko recyklovať v záhrade. Črepy vyrábajú napríklad veľmi krásne záhradné štítky pre domácich majstrov, rozbité kvetináče sa menia na záhradné dekorácie a ostatné kúsky sa dajú rozdrviť, aby sa vytvoril nádherný prírodný mulč. Je zrejmé, že terakotové kvetináče sú nevyhnutné!

Terakotové kvetináče sú krásne!