Komentáre

Rastlina Aloe vera: 5 dôvodov, prečo ju pestovať doma

Rastlina Aloe vera: 5 dôvodov, prečo ju pestovať doma

Ak ste o Aloe Vere nepočuli v poslednej dobe, možno žijete v jaskyni. Tento sukulent, ktorého gél je považovaný za skutočný elixír krásy, sa nikdy neprestane hovoriť o jeho kozmetických a dietetických cnostiach. Natoľko, že takmer zabudneme, že táto veľmi jednoduchá rastlina si zaslúži kultiváciu s nami, v interiéri a exteriéri, aspoň z 5 dobrých dôvodov. Rýchle, Aloe vera v mojom dome!

1 / Aloe vera je grafická rastlina, ktorá sa ľahko pestuje

Aloe vera je s dlhými špičatými listami jednou z izbových rastlín, ktoré k dekorácii okamžite prinesú dotyk modernosti. Čo však robí túto sukulentnú esenciálnu rozmanitosť za následok, že je veľmi odolný a nenáročný. Vďaka svojmu slávnemu gélu to vyžaduje len malú zálievku týždenne a odoláva zábudlivosti (ten, kto nikdy nezabudol zalievať svoje rastliny, zdvíha prst!). V interiéri sa Aloe vera pestuje v kvetináčoch. Podporuje vykurovanie bez chvenia, ale uprednostňuje ľahké kúpele pred nedostatkom prirodzeného osvetlenia. Vonku netoleruje teploty pod 10 ° C a neodoláva mrazu, preto je lepšie priviesť ho pred prvým chladným počasím.

Rastlina, ktorá sa ponúka tým, ktorí nemajú zelený palec

2 / Aloe vera, majster rastlín v boji proti znečisteniu vnútorného prostredia

Po inštalácii do vašej obývačky, kancelárie alebo spálne je Aloe vera pripravená urobiť malé zázraky na očistenie okolitého vzduchu. Posúďte sami: rastlina je schopná absorbovať takmer všetky oxid uhoľnatý v miestnosti, ako aj väčšinu znečisťujúcich látok, ako sú benzén, toluén a formaldehyd, molekuly zodpovedné za mnoho ochorení. V noci uvoľňuje kyslík a dokonca pôsobí na celkovú pohodu. A ako keby to nestačilo, znižuje to tiež alergie a obmedzuje šírenie roztočov. Na chvíľu by sme boli v pokušení nainštalovať Aloe vera do všetkých miestností, však?

Ideálne zariadenie na čistenie vnútorného vzduchu v miestnosti

3 / Prirodzené riešenie proti vlnám

Výhody Aloe vera sa však nekončia! Podľa niektorých štúdií má táto elektráreň nielen schopnosť odstraňovať nečistoty, ako mnoho iných zelených rastlín, ale má tiež právomoc bojovať proti škodlivým aspektom elektromagnetických vĺn. Z tohto dôvodu sa dôrazne odporúča umiestniť zariadenie vedľa vášho počítača, vašej Wi-Fi skrinky a ... postele.

Tu je zbraň proti vedľajším účinkom elektromagnetických vĺn!

4 / Aloe vera, ošetrenie SOS proti popáleninám

Ak chcete denne využívať výhody gélu Aloe vera, je lepšie kúpiť ho vo fľaši v obchodoch so zdravou výživou. Ako gél sa môže uchovávať v chladničke a používať ako produkt starostlivosti o pokožku na hydratáciu, upokojenie a uzdravenie. Mnoho značiek ju tiež predáva vo forme nápojov pre tých, ktorí chcú využiť jej detoxikačné vlastnosti. Ale aj keď máte doma iba malú rastlinu, nič vám nebráni v tom, aby ste použili gél výnimočne tak, aby upokojili popáleniny alebo spáleniny od slnka! Stačí odrezať list s nožnicami, otvoriť ho pozdĺžne a vziať želatínovú látku, aby sa aplikovala priamo na pokožku. Aloe vera, aplikovaná ako maska ​​na tvár, je tiež vynikajúcim zvlhčovacím prípravkom, ktorý zanecháva pokožku hebkú. Skutočná zázračná rastlina!

Obľúbená rastlina pre milovníkov domácej kozmetiky

5 / Aloe vera, šťastná rastlina

S toľkými cnosťami nie je prekvapujúce, že Aloe vera sa v mnohých krajinách považuje za šťastnú rastlinu! Pre poverčivých to odstraňuje zlých duchov z domu a prináša šťastie a prosperitu rodinám, ktoré ju kultivujú. Ďalší dobrý dôvod, prečo bežať na kúpu Aloe vera ... Pokiaľ to ešte nie je hotové?

Skvelý darček pre párty v domácnosti!